Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 19 Nov 2019, 22:28

zdravim, vedel by mi niekto skopirovat dochadzkovu kartu na klucenku/kartu? priapdne poradit ako na to?
ide o to ze zamestnavatel si uctuje za znicenie karty 25€ no a karty ktore "predava" su dost nachylne na znicenie...
karta vyzera nejak takto
Obrázok
pisal som aj do firmy od ktorej mame citacku a odpsiali
u Vas sa jedna o specialny druh ID karty, ktora je kombinovana aj s kontaktnym cipom urcenym na specialne ucely a tak
v tomto pripade neprichadza do uvahy zmena na klucenku
dik
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa marek181818 » 19 Nov 2019, 22:36

Mi to pripada ako SIM karta , teda tie cesticky .CIze to potom znamena ze tu kartu niekde musim davat priamo.Teda dotykovo.Ja mam napr bezkontaktnu.CIP nevidno ze tam je.Cesticky nema.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa rudko » 19 Nov 2019, 23:03

Gr4s5 tu kartu v praci pouzivate kontaktne alebo len bezkontaktne?
Ak kontaktne tak si neviem predstavit technicky ako by si chcel niekam vkladat klucenku.
A ak iba bezkontaktne tak si kup obal na kartu, napr:
https://www.idsys.sk/snurky-a-visacky/v ... s537396087
Vyrabaju sa aj v takych prevedeniach ze prezije aj prechod bagrom.
Riesenie kopirovania zamestnaneckej karty je dost riziko. U nas v praci je za to napriklad hodinova vypoved
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa technikus110 » 20 Nov 2019, 05:11

Klonovanie Mifare Desfire karty moc ťažko. Pokiaľ aj obsah čipu, tak ten môže byť uzamknutý, čo je druhý problém.
Pokiaľ používate kartu aj na dochádzku a nielen vstup, tak už vôbec nie, lebo tvoje presné časy sú uložené aj v nej a nekopírovali by sa ti paralelne na obe.
Pre výdaj stravy, môžeš mať v čipe mesačný kredit, ktorý ti systém automaticky doplní pri prvom kontakte začiatkom msiaca.

Okrem toho nielen vyhadzov, ale aj iné problémy si môžeš narobiť. Našijú ti hacknutie systému a GDPR.....

Dôvetok: karty majú rovnakú úroveň ako bankomatové a tie žijú 3 roky. Každé tri roky dostanem novú aj s obalom zadarmo.
25€ za stratu či zničenie? Karta 6€ + administratívne práce 9€ + 10€ pokuta. Buď rád, že nemáte karty s potlačou.
0

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 20 Nov 2019, 07:19

@rudko na dochadzku sa pouziva vyhradne bezkonataktne, do buducna by sa mala pouzivat aj kontaktne, ale na ine ucely... neviem ako funguju tieto karty, preto pisem sem, dufal som ze sa bude dat skopirovat len cisto info pre dochadzku na klucenku, pripadne kartu za 0,17€ (aliexpress...), riziko vypovede by som mal v pripade ze kopirovanim by som vytvoril bezpecnostne riziko, ale kedze karta nieje pouzivana na ziadne vstupy, ani sa nou nikde neprihlasujem a v pripade kopirovania by som chcel len kopirovat cast pre dochadzku tak bezpecnostne riziko by nenastalo :)
mne osobne sa karta este neposkodila ale vela kolegom uz hej, a mali rozne obaly za rozne ceny...

@technikus110 karta je pouzivana iba na dochadzku, ani na vstup, ziadne kredity, vydaj stravy nic :) tak to ci su ulozene casy aj v karte naozaj neviem, ale aj keby boli tak mne by to mohlo byt jedno ze by sa nekopirovali paralelne kedze na dochadzku by som pouzival iba klucenku (resp. druhu kartu) a original by bol zmknuty v skrinke :)
no 25€ sa mi naozaj zda byt vela, kedze administrativna praca tam je asi taka ze stratis kartu prides na potrebne oddelenie vyberu kartu odpisu si z nej cislo k tvojmu menu a vydaju ti kartu, karty su uz predrobene na kazdej je vytlaceny kod, ktory priradia menu a podla toho vedia kto ma aku kartu.... a 10€ za pokutu? keby davali kvalitnejsie karty priapdne tie klucenky tak nepoviem

edit: takze co som zistil tak by to malo ist skopirovat, karta by mala fungovat na RFID 13,56MHz
0

Používateľov profilový obrázok
raden
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa raden » 20 Nov 2019, 09:23

Tá karta je určite aj šifrovaná a chránená takže zabudni na to že by si ju skopíroval a už vôbec nie že by si z nej vytiahol len info pre dochádzku...
Ale tých 25€ je naozaj chorá cena. Skôr by som sa obrátil po radu na právnika, či môže firma pýtať takú cenu. Predpokladám že by mali mať nárok max. na reálne náklady a pochybujem že reálne náklady sú 25€.
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 20 Nov 2019, 09:47

Môže to byť komplikované ako píšu ostatný, no môže to byť aj jednoduché. Mňa napadlo že na tej karte bude zapísané len to číslo ktoré je ku karte priradené a následne ho priradia tebe.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

veduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18 Jún 2018, 10:27
Vek: 35

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa veduci » 20 Nov 2019, 09:59

:biggrin: :biggrin: :biggrin:
ani nasa nieje tak zabezpecená ako tu popisujete :D :D
jedna sa o to aky cip je pouzity v karte. ked je to obicajna rfid karta tak je tam cca 8 miestny kod ktorý je priradeny k tvojmu menu v systeme. nic viac. vatcsinou u nas pouzivane 125khz
bud si kup klucenku RFID a popros zamestnavatela nech ti priradi kod klucenky ku tvojmu menu alebo zbehni do klucovej sluzby a tam ti spravia klon tvojej karty.
ked je pouzita ina technologia napr NFC - by si to rozbehal aj na chytrom telefone.

je to vela teorie. pisem tie najlacnejsie pouzivane riesenia kedze zamestnavatel tiez setri na vsetkom :D
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Milos66 » 20 Nov 2019, 10:01

Podobné karty majú u nás v práci.
Je tam číslo zamestnanca, číslo karty a nejaký špecifický kód na prístup ku dochádzkovému software.
Samozrejme sú kódované a chránené. Nemyslím, že by sa to dalo nejak jednoducho naklonovať a ak hej, tak na to prídu a vyhadzov je istá vec.
Cena za stratu u nás je 20€.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 20 Nov 2019, 12:39

tiez myslim ze to nebude tak zabezpecene ako sa tu popisuje, bude to asi ako pise veduci kedze to cislo ktore je vytlacene na karte je presne 8 miestne, zamestnavatela nechcem drazdit ze by som prisiel s vlastnou klucenkou :)
skor by som si to chcel naklonovat idealne sam, aby som vedel pomoct aj kolegom
stacilo by na to nieco taketo?
https://www.aliexpress.com/item/3255501 ... iTlzS&mp=1
0

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Hop377 » 20 Nov 2019, 13:11

Si to predstavujes az prilis jednoducho, kedze ani len netusis aku mas system karty. Ja 125kHz, alebo 13.MHz? Je to aky system? Mifare, HID, Emarin, Legic, IO prox, Rusco, alebo ktory z tych mnozstva dalsich systemov? Na jednoduche kopirovanie karty zabudni, pretoze okrem cisla ktore mas vytlacene aj na karte karta posiela aj facility kod, ktory je jedinecny pre danu seriu kariet, pripadne podla systemu karty este moze obsahovat aj sektory na ktore sa zapisuje cez heslo rozne udaje. Ale dochadzkove data na karte nie su ulozene, tie sa tahaju online zo serveru.
0

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 20 Nov 2019, 13:17

no a napise mi tu niekto ako to zistit aku mam kartu? aby sme sa pohli z roviny teoretizovania a mohol som sem postnut fakty? :)
pripadne je tu niekto komu by som ju vedel poslat na vikend zistil by co sa da a potom by mi ju poslal nazad? samozrejme postove naklady preplatim pripadne + na kavu/pivo...
0

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Hop377 » 20 Nov 2019, 13:25

Zodpovedne Ti moze povedat len dodavatel systemu, alebo mozno Vas sytemovy inzinier, ktory ma pristup na spravu kariet. Skus dat foto citacky, mozno by sa tym zuzil okruh moznosti.
0

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 20 Nov 2019, 13:36

0

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Hop377 » 20 Nov 2019, 14:14

Hned na prvej strane mas ze pouzivaju hned styri typy kodovania, Legic, Mifare, 13.56MHz, Motorola, Proxy 125kHz.
Proxy a Motorlu nepoznam, ak mate Mifare alebo Legic, tak na kopiu mozes zabudnut.
0

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 20 Nov 2019, 14:24

ako by som mohol zistit citaciu jednotku? mam pristup do siete kde je zapojena jednotka, no najdalej som sa dostal po mac adresu
0

veduci
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18 Jún 2018, 10:27
Vek: 35

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa veduci » 20 Nov 2019, 14:47

ja som zo skusenosti doniesol klucenku a nahodili ma. kolega si dal naklonovat a mal ztoho "zle". cenu za stratu sme maly 5€ a prislo mi to drahe. stym ze mame aj potlac na karte.
ten link z ali by ti mohol pomoct vo vatcnine lacných pripadov ale i tak budes mat najjednoduchsie skocit do klucovej sluzby a tam aj zistis vsetko o karte ci to pojde a aka je. za ochotu si das spravit duplikat v klucenke a mozes si objednavat veci z ciny. :thumbup:
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa deepspace » 20 Nov 2019, 14:52

Stiahni si nfc tools pre android, pokial teda mas telefon s nfc a priloz k nenu kartu. Klonovat to nenaklonujes, ale aspon zistis, co to je, (alebo nieje, pokial ju neprecita) za system..
0

milansprlak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 07 Feb 2014, 10:54
Bydlisko: Trstená
Vek: 31

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa milansprlak » 20 Nov 2019, 16:24

Podľa mňa je najlepšie zbehnúť za šéfom a informovať sa či by nebola možnosť namiesto karty používať rfid kľúčenku. Možno ti to dovolí a budeš mať pokoj, za opýtanie nič nedáš :) Klonovanie neodporúčam.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa misocko » 20 Nov 2019, 17:34

za 13 rokov mam 3 kartu
prvu, peknu s potlacou, som znicil skrabanim okien v zime a nosenim vo vrecku s klučmi
druhu som mal nudzovku bez potlace , ktoru mi po rokoch vymenili pri prechode na nieco nove (u nas vsetky zdarma, neviem keby som ich nicil castejsie ci by boli zdarma :lol: )
poskodenie pri normalnom spravani sa k nej si neviem predstavit :) , ale je pravda ze terajsiu mam v nejakom pevnejsom obale a zalepenu paskou
0

Napísať odpoveď