Vypalovačka

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

dreki
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Dec 2019, 17:06
Bydlisko: Beharovce
Vek: 35

Vypalovačka

Príspevok od používateľa dreki » 08 Dec 2019, 17:16

Dobrý deň,
potreboval by som vyrobiť vypalovačku alebo pomoc pri výrobe vlastnej.
Hlavná podmienka je aby mala reguláciu teploty, vymeniteľný hrot, hrot čo najbližšie rúčky (ako pri pere) a cena do 30e
príklad originálu: TRUArt Stage 2

Za pomoc a odpoveď vopred ďakujem
Peter
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Vypalovačka

Príspevok od používateľa jezevec » 08 Dec 2019, 17:44

A tady si nevybereš?
0

dreki
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Dec 2019, 17:06
Bydlisko: Beharovce
Vek: 35

Re: Vypalovačka

Príspevok od používateľa dreki » 08 Dec 2019, 19:14

...ten lacný typ už mam. Má pár nevýhod.
- chyba regulácia teploty
- hrot je príliš daleko, neobratná nanupulácia
- rúčka sa po pár minútach prehrieva
a potrebnú drahšiu variantu nechcem objednávať z číny. Potrebný model stojí od 80e
0

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Vypalovačka

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 08 Dec 2019, 19:26

0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Vypalovačka

Príspevok od používateľa mr.dred » 08 Dec 2019, 20:32

dreki napísal:rúčka sa po pár minútach prehrieva
treba si uvedomiť,že teplota hrotu dosahuje pomerne vysokú teplotu (300-750°C)
a tepelné odizolovanie hrotu od rúčky je problém aj u profi výrobkov za iné prachy. Ale nič ti nebráni vymyslieť a vyrobiť rúčku s ventilátorom - fénom, ktorý bude chladný vzduch hnať rúčkou smerom k hrotu a pred hrotom bude vzduch rozptylovať do strán, aby moc neochladzoval hrot.
Výkonová strata 60W premenená na teplo je už hodne...ani objímku klasickej 60W žiarovky po pár minutách neudržíš v ruke :wink:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Vypalovačka

Príspevok od používateľa rakato11 » 09 Dec 2019, 07:29

Ty vypalovačky z odkazu uživatele Ďuri12 mi připomněly moje mládí kdy mě také chytlo toto vypalování do dřeva které jsem viděl u tátového kamaráda. Já jsem si tenkrát pořídil obyčejné trafo, rukojeť si vyrobil z kousku konicky opracovaného plochého dřeva, po stranách byly přiloženy měděné hrubší pásky uchycené textilní páskou vícekrát omotanou. Na přívodním konci napojené dráty od trafa, na druhém uchycený odporový drát malými šroubky. Regulace žádná, teplotu drátu jsem zhruba nastavoval délkou odporového drátu :) . V mých mladých létech nebyla možnost si vybírat, všechno si musel ubastlit aby něco měl ale byla to nádherná doba.

Podotýkám že to není "návod" na výrobu vypalovačky, jenom jsem si zavzpomínal. Děkuji za pochopení.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vypalovačka

Príspevok od používateľa romiadam » 09 Dec 2019, 16:15

ale byla to nádherná doba.
Neviem z akeho uhlu myslis tu vetu (napr. bolo nadherne ze nezamestnanost bola nulova, podpisal si na par rokov zmluvu vo fabrike a kupil si si podnikovy byt za 20 000 - 30 000 Kčs (neviem presne), nenavratna pozicka, bezurokova pozicka..a ine dobre veci), No mala ta doba velmi vela aj negativnych stran, hlavne ked si nebol v strane, o ktrorych vsetci povedzme rocnik 1975 a menej vieme. Bola to velmi dobra doba pre stranikov vo vyssich funkciach. Tak to bolo aj nastavene. Ti sa mali ako v perinke. Kazdy den ked sme autobusom isli do skoly tak som na jednom betonovom plote bil do oci napis "So Sovietskym Zvazom na vecne casy". To ale bola hlaska. Alebo chcel si si ako robotnik kupit novu skodovku S-120? Ano mohol, ale musel si si pockat v neofiacialnom poradovniku asi tak 5 rokov, kym ti ju v Mladej Boleslavi vyrobili, alebo potom z bazaru staru Skodu100-vku.
Vsetko co sa dalo sa vyvazalo, aby stat mal dolare a potom ludom vela neostalo. Tak ako aj ta napr. vypalovacka. Exportovali aj tie.... a ti co ju chceli si ju museli vyrobit. :D
Taka to bola doba. A a o slobode ani nehovorim. Boli sme ako "Psy vo voliere".
Moj velmi dobry znamy robil v cechach velitela pohranicnej straze s Rakskom a povedal ze sanca uniknut cez hranice po vlastnych nohach bola nulova a kludne ich aj mohli zastrelit ak bolo treba "za zradu statu". A pritom sa clovek chcel mat len lepsie a nebyt prenasledovany systemom. Fuj,... ani sa uz nedem rozpisovat dalej... prepacte za OT.

To ze ta doba bola nadherna robi len nostalgicky pocit. Aj teraz ked si poviem ze ako bolo na vojenskom vycviku (1997) dobre, ano mam len tie pekne spomienky, no v realite tam to bol 1 rok strateny cas, a nebolo tam vobec dobre, skoda toho jedneho rokam mojho zivota co som tam stravil. Nemali peniaze ani len na naftu, nie este na nas vycvik.

Ale nechcel som ti schvalne oponovat, alebo ti brat pekne spomienky na tu dobu. Chcel som len upozornit ze je to kvoli nostalgii.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

dreki
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Dec 2019, 17:06
Bydlisko: Beharovce
Vek: 35

Re: Vypalovačka

Príspevok od používateľa dreki » 09 Dec 2019, 19:09

mr.dred napísal:
dreki napísal:rúčka sa po pár minútach prehrieva
treba si uvedomiť,že teplota hrotu dosahuje pomerne vysokú teplotu (300-750°C)
:wink:
odizolovanie by som riešil, kombinaciou korku, a podobných materiálov (to ešte doštudujem)
hlavne čo potrebujem doriešiť je zohrievanie hrotu
viem prerobiť existujúcu spájkovačku, napr. https://kremik.sk/spajkovacky-spajkovac ... vtss4.html
na použitie hrotov? https://www.eurostore.sk/spajkovacie-hr ... xtol-craft
???
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Vypalovačka

Príspevok od používateľa Milos66 » 09 Dec 2019, 19:51

Nie, nevedel. Spajkovačka má rúčku klon Hakko a max teplotu cca 450st aj to z odretými ušiskami. Pre vypaľovanie málo Tie hroty dolu sú do trafačky.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Napísať odpoveď