Mixaznypult

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

StanleyCH
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20 Feb 2020, 06:53
Bydlisko: Martin

Mixaznypult

Príspevok od používateľa StanleyCH » 21 Feb 2020, 18:24

Zdravím.
Mám mixazny pult ktorý obsahuje 11x VU meter, tie sú podsvietené starimi žltými žiarovkami ktoré by som rad vymenil za LED.
Vstupné napätie do jednej žiarovky z pultu je 8v 50mA ak je to možné napojil by som všetky z jedného vstupu.
Vedel by niekto vyhotoviť schému zapojenia pripadne cely plošný spoj aj zo súčiastkami?
Ďakujem...
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Mixaznypult

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 21 Feb 2020, 18:35

Málo informácii. Nestačilo by tam dať 12 volt LED? napr. https://www.gme.sk/led-5mm-warm-white-3 ... k5a31a-12v
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Mixaznypult

Príspevok od používateľa djwiktor » 21 Feb 2020, 18:35

Dolezite je zistit najskor ci je to AC alebo DC.

Ak by bolo DC tak staci ti dve biele ledky v serii a k nim do serie rezistor okolo 80ohmov.
Takze 12x ledka a 6x rezistor.
Tu dvanastu ledku by si dal niekede vnutri len tak. Alebo potom separatne jednu ledku a v serii rezistor 270 ohmov. A kazdu ledku na zvlast vstup.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

StanleyCH
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20 Feb 2020, 06:53
Bydlisko: Martin

Re: Mixaznypult

Príspevok od používateľa StanleyCH » 23 Feb 2020, 09:40

Ďakujem. Ako zistím či je to ac alebo dc mám len obyčajný merací prístroj.
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Mixaznypult

Príspevok od používateľa cool-zool » 23 Feb 2020, 10:00

No po precitani tvojho posledneho prispevku bude tazke dalej radit ... Ak nevies zistit ci je napajanie ziaroviek jednosmernym napatim (DC) , alebo striedavym napatim (AC) s poznamkou ze mas iba obycajny meraci pristroj , by som sa na tvojom mieste nepustal do ziadnej prerabky !!!
0

StanleyCH
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20 Feb 2020, 06:53
Bydlisko: Martin

Re: Mixaznypult

Príspevok od používateľa StanleyCH » 23 Feb 2020, 12:53

Ďakujem cool-zool veľmi povzbudzujúce aby sa človek niečo priučil. Niekto iný kto poradí ako zistím či sa jedna o striedavý alebo jednosmerný prúd?
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Mixaznypult

Príspevok od používateľa cool-zool » 23 Feb 2020, 13:38

Ak ta to urazilo , tak prepac nebolo to myslene v zlom ! Pozri , mas funkcny mixax a z tvojimi znalostami a sprtanim sa v tom to mozes akurat pokazit ! Nic v zlom ale rozoznat AC od DC je prvou zakladnou vecou a ked ani to nerozoznas mas sa velmi vela co ucit , kym to len rozoberes .... Radsej si to daj niekomu spravit ...
P.S. Aby som nebol za zleho , ako si zmeral ze na ziarovku ti ide 8V a 50mA ??? Ako si mal prepnuty meraci pristroj ? Co si meral , ak si meral ?
P.S.2- Mozno keby si dal fotku , lepsie napisal presny tip mixaku , by sme vedeli vygooglit aj schemu a poradit ako si predstavujes , ale skor si myslim ze tu budu mat podobny nazor ako ja ....
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1658
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Mixaznypult

Príspevok od používateľa SMITH » 24 Feb 2020, 07:06

cool-zool : Nemeral , opísal hodnoty zo žiarovky ...

StanleyCH : Cool má pravdu v tom , že pokiaľ nemáš ani úplne základy , tak toho môžeš viac pokaziť ako opraviť . Najlepšie by bolo keby niekto osobne sa na to pozrel . Aj by si sa k niečomu priučil ... :thumbup: Tak to na diaľku to nieje ono ... :?

Teraz ako zistíš či je tam DC, alebo AC napätie .:
Na "obyčajnom "meracom prístroji máš otočný prepínač ( väčšinou) na ktorom sú niektoré polohy označené AC V a niektoré DC V .

Meracie svorky zapojíš : čiernu do zdierky COM a červenú do zdierky V .

Najprv sa meria striedavé napätie (ACV) . Keď že vieme , že tam bude okolo 8V , stačí keď multimeter prepneš na rozsah 20V AC (pokiaľ multimeter nemá 20V rozsah AC , tak sa prepne a 200V AC) . Odmeriame napätie , je jedno na ktorý pin dáme aký merací vodič .
Ak multimeter ukáže napätie , , vieme , že je tam striedavé napätie (AC) nameranaj hodnoty . :thumbup:

Ak multimeter nenamerá nič , tak prepneme multimeter na rozsah 20V DC (jednosmerné) a priložíme meracie vodiče ( opäť je jedno ako )
Multimeter by mal ukázať hodnotu napätia . Ak ukazuje pred hodnotou znamienko - , tak sú prehodené meracie vodiče ,( lebo jednosmerné napätie je polarizované a je dané , ktorý vodiť je - a ktorý je + ) . Ak ich navzájom prehodíš , znamienko - sa prestane ukazovať a vtedy vieš na ktorom pine máš + a na ktorom - ( čierny merací vodič - , červený merací vodič + )

Dúfam , že to bude stačiť :mrgreen:
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

StanleyCH
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20 Feb 2020, 06:53
Bydlisko: Martin

Re: Mixaznypult

Príspevok od používateľa StanleyCH » 24 Feb 2020, 18:57

Ďakujem všetkým :) presne ten typ “blbca” som čo všetko róby rad systémom pokus-omyl-náprava ... Postavil som svojpomocné celé hudobne štúdio vrátane letovania xlr káblov zapojenia atd... V mixe som preletoval niekoľko potenciometrov ktoré bolo nutne vymeniť teraz už len tie žiarovky za ledky vymením. Ďakujem bolo to pre vás banálne no pre mna opäť niečo na priucenie... Napetie je DC 8v 50mA ako vraví servisná kniha a aj môj obyčajný merací prístroj, takze 270 ohmovy rezistor ku každej ledke, aké parametre ma mat ledka a rezistor na plus predpokladám...
0

Napísať odpoveď