Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • N├íhrada trafa v Technics

Náhrada trafa v Technics

Pomoc v oblasti v├Żkonovej elektroniky (zdroje, nab├şja─Źky, meni─Źe a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Náhrada trafa v Technics

Odosla┼ąod bananovnik123 » 06 Feb 2019, 14:34

E001 nap├şsal:A sme doma star├í mama. Predpokladal som, ┼że ten Technics dostal 230 V. M├ím podozrenie, ┼że tam nebude sp├ílen├Ż iba traf├ík.Ve─Ć k├Żm zhorel dod├íval do zariadenia DVOJN├üSOBN├ë nap├Ątie a je ┼ąa┼żko poveda┼ą, ─Źo v┼íetko poslal do krem├şkov├ęho neba. K├Żm by som objednal trafo, tak by som tie jednotliv├ę tri nap├íjacie vetvy hodil sk├║┼íobne na stabilizovan├ę zdroje a vysk├║┼íal ─Źi zbytok funguje. Ak ├íno, oplat├ş sa zh├í┼ła┼ą trafo. V opa─Źnom pr├şpade t├í oprava m├┤┼że vyjs┼ą poriadne draho.

dik veim ze by sa to malo odskusat ale nemam 3 stabilizovane zdoje :/ mam jeden na 12V akurat a neveim ci to pojde postupne
bananovnik123
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 4
Zalo┼żen├Ż: 11.04.2018

Odosla┼ąod E001 » 06 Feb 2019, 14:59

Stabilizovan├ę zdroje som uviedol iba ako pr├şklad. Jednoducho takto: potrebuje┼í tam jeden kr├ít 5 V, sta─Ź├ş tam nab├şja─Źka z mobilu, na to ─Ćal┼íie 3V hod├ş┼í dve tu┼íkov├ę bat├ęrie a 12Vd├í┼í ten stabil├ík. Ide iba o odsk├║┼íanie, tak to nemus├ş┼í ani krmi┼ą vysok├Żm pr├║dom. A potrebuje┼í tam ma┼ą tie nap├Ątia s├║─Źastne, aby si mohol ako-tak odsk├║┼ía┼ą funk─Źnos┼ą a ─Źo-to pomera┼ą. E┼íte som si v┼íimol jednu vec. Na sch├ęme je na prim├íri vinutia tepeln├í poistka. b├Żva umiestnen├í priamo na vinut├ş pod tou papierovou vrstvou. Sk├║s ju n├íjs┼ą a premera┼ą. Pri troche ┼í┼ąastia m├┤┼że by┼ą prep├ílen├í.
SONY je SONY, ale bol som nevern├Ż - zos├şk a CD som vymenil za AKAI...
E001
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 891
Vek: 61.81
Zalo┼żen├Ż: 18.11.2012

Odosla┼ąod bananovnik123 » 13 Feb 2019, 15:09

tak co chlapi ma niekto pre m┼ła to trafo ─Źo tam m├┤┼żem da┼ą ? v┼íetko je funk─Źn├ę
bananovnik123
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 4
Zalo┼żen├Ż: 11.04.2018

Odosla┼ąod mr.dred » 13 Feb 2019, 15:17

:lol: :lol: Bude┼í musie┼ą po─Źka┼ą... ─îo m├ím v z├íhrade transform├ítorovn├şk, tak mi t├║to zimu vymrzol a┼ż ku kore┼łu... h├ídam sa e┼íte chyt├ş .. :lol: :lol: Prv├ę transform├ítor─Źeky by mohli by┼ą niekedy koncom j├║la :lol: :lol: - v j├║ni nezabudn├║┼ą pre┼ítepi┼ą na spr├ívnu odrodu :lol: :lol:

prep├í─Źte OT , ale nedalo mi...
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2764
Vek: 53.78
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 13 Feb 2019, 16:13

Nechce┼í si rad┼íej nie─Źo in├ę tam da┼ą - in├ę trafo + d├íku stabilizaciu a pod ??? Presne tak├ę trafo asi len tak ─żahko nen├íjde┼í alebo si ho daj niekomu spravi┼ą ....
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1392
Vek: 34.89
Zalo┼żen├Ż: 09.07.2009

Odosla┼ąod Dolfi » 13 Feb 2019, 19:07

Nestresuj okolie, k├║p si napr├şklad tak├ęto toroidn├ę trafo: http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1073 ... icle=40948 , zo 2 metre telefonick├ęho ran┼ż├ştu, (0,5 mm2) a domotaj si t├Żch 4,6 V a 2,9 V a zaizoluj. A m├í┼í to !
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 10064
Vek: 66.29
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2008

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na V├Żkonov├í elektronika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist