Lab. zdroj z LM3886

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

cmato
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 29 Jan 2008, 00:00

Lab. zdroj z LM3886

Príspevok od používateľa cmato » 10 Sep 2017, 15:09

Neviem ci v dnesnej cinskej dobe este niekto doma stavia linearne laboratorne zdroje, no napadlo mi vyuzit integrovany nf zosilnovac (LM3886) ako "vykonovy OZ". Npr ako regulovatelny stabilizator napatia (npr laboratorny zdroj). Ak by to fungovalo bolo by to velmi jednoduche elegantne riesenie :) namiesto samostatneho OZ a vykonoveho tranzistora... Na googli som nic taketo nenasiel.
Uz v minulosti som namiesto "drahych vykonovych OZ" pouzil TDA2030 a fungovalo to... :).

Mohlo by to takto podla vas fungovat? Su integrovane nf zosilnovace vhodne na trvale zatazenie DC prudom? Znesu napatove, prudove spicky kt. vznikaju pri pripojeni indukcnej, kapacitnej zataze? Ak by som mal doma LM3886, skusil by som co znesie :)
0

Používateľov profilový obrázok
Kado
Power user
Power user
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 02 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: PB
Vek: 40

Re: Lab. zdroj z LM3886

Príspevok od používateľa Kado » 10 Sep 2017, 17:55

LM ma malu stycnu plochu na chladenie, neviem si predstavit ako by vyzeralo chladenie pri trvalom zatazeni DC signalom
0
Návrh zapojení s jednočipovými mikropočítačmi, tvorba programového vybavenia pre mikropočítače
http://www.jk-elektronika.info/index.html

predaj !!
http://svetelektro.com/modules.php?name ... 54#p549154

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Lab. zdroj z LM3886

Príspevok od používateľa martin knocik » 10 Sep 2017, 18:51

Potreboval by si este obvod na obmedzenie skratoveho prudu aby mohla lm3886 pracovat v rezima zdroj prudu. V dnesnej dobe by som uz asi isiel cestou spinany zdroj (hruba regulacia)+ linearny stabilizator
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Lab. zdroj z LM3886

Príspevok od používateľa zipaj » 11 Sep 2017, 21:12

Všetko má svoje pre aj proti, hotový poskladaný modul impulzného stabilizátora 1,25 - 37V, 200mA - 9A kúpiš na aliexpresse za necelé 3€ (len vymeníš trimre za potenciometre, pridáš k nemu malý ventilátor a na výstup prihodíš digitálny voltmeter s ampérmetrom za 2€). Avšak pre mnohé veci je impuulzný zdroj nevhodný (veľké zvlnenie, rušenie KV prijímačov, problémy s odozvou výstupného napätia a prúdovej poistky)
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

cmato
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 29 Jan 2008, 00:00

Re: Lab. zdroj z LM3886

Príspevok od používateľa cmato » 11 Sep 2017, 23:04

To vsetko co spominate viem... Pre ozivovanie elektroniky ktora nema este dalsi stabilizator na doske uprednostnujem linearny lab. zdroj, presne kvoli zvlneniu, ruseniu... neverim im. npr aj malicky Traco modul bol pre radio nepouzitelny.

Bola to tema skor na uvahu.
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Lab. zdroj z LM3886

Príspevok od používateľa Washu » 12 Sep 2017, 01:46

cmato: Napad nieje zly ale diskretne riesenie je vhodnejsie pre vacsiu vykonovu rezervu. Podobne zapojenie sa pouziva v lepsich 2 a 4 kvadrantovych laboratornych zdrojoch.
PS: Spinanym zdrojom prave teraz napajam zosilnovac a meriam signaly na urovni -120dBV a nemam problem :P SMPS ale treba vediet odrusit.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Lab. zdroj z LM3886

Príspevok od používateľa martin knocik » 12 Sep 2017, 07:04

Pokial je to spinany step down, tak je potrebne odoberat taky prud aby menic bezal v spojitom rezime. Pri malom odoberanom prude menic prejde do prerusovaneho rezimu a rusenie bude omnoho vyraznejsie.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok