Omicron Gama 166

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Omicron Gama 166

Príspevok od používateľa Maek43 » 28 Dec 2017, 10:22

Čaute, mám tento invertor, zapne sa v podstate normálne, svieti aj zelená aj sa točí vetrák ale hneď od zapnutia svieti "prehrievanie", zatial som to rozobral a prvé čo som meral bol termospínač na chladiči ale ten funguje- keĎ ho nahrejem rozopne, trafáčik ktorým sa napája v podstate všetka elektronika je tiež dobrý rovnako tak usmerňovač, okrem toho su tam už len SMD rezistory a nejaký ten elektrolit ale niesu nafuknute, no a IO... celé je to v takom laku takže aby som meral musím preškrabávať. Viete ma naviesť na čo by som sa mal zamerať ? Má s tým niekto skúsenosť ? aa Môže byť na vine aj výkonová časť ? Zatial sa snažím zohnať schému :confused:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Omicron Gama 166

Príspevok od používateľa Marek1975 » 28 Dec 2017, 11:22

Zdar ja tiez zhanam schemu - neboj myslim aj na teba, ale k veci, moderne invertori su dost citlive na bordel z brusenia, ktory nachytaju. Takze je mozne, ze volakde ti to skratuje prave tym ocelovym prachom z brusenia. V prvom rade skus poriadne vyfukat cely invertor komresorom a to dokladne, ale davaj pozor aby si tlakom vzduchu neposkodil suciastky na doske. Inak postol som skoro 200 schem na zvaracky, skus zatial pohladat nejaku podobnu, ono tie "lacnejsie" zvaracky su si dost podobne, takze je pravdepodobnost, ze nejaka bude podobna tej tvojej.
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Omicron Gama 166

Príspevok od používateľa Maek43 » 28 Dec 2017, 11:29

No to bolo ďalšie čo som skusil aj som ho zapol tak rozobraty, je to čisté ale stále to ukazuje prehriatie :confused: ja sa bojím či nebude v prdeli ten smd šváb do ktorého ide aj tá LEDka aj remospínač, nevidím ale čo je na ňom napísané, možno to bude len nejaká logika čo pôjde vymeniť.

Hej tie schémy ešte prekutrem len teraz nemám tolko času, dúfam že zajtra sa k tomu dostanem :|
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Omicron Gama 166

Príspevok od používateľa Marek1975 » 28 Dec 2017, 11:33

daj detailnu fotku toho "svaba" a jeho okolia, co je to zac. Chybou moze byt aj "ocelova spina" medzi nozickami IO, poriadne to vycisti a skontroluj lupou ci je tam cisto. Az to bude ciste, tak to prehrej teplovzdusnou ruckou. Spoje zvyknu praskat nakolko je to cinovane Pb free pajkou. Poznam z roboty, nase dosky su este len vo vyrobe na testeroch a uz su vadne, ciz prehriat, nechat poriadne vychladnut a skontrolovat. Dosku zapajaj do obvodu (pod napetie) az po jej uplnom vychladnuti po oprave hot airom, nakolko tepla doska sa moze javit po zapojeni ako vadna, cize uplne nechat ochladit, popripade jej pomoct schladit vzduchom z kompresora - pomaha to
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Omicron Gama 166

Príspevok od používateľa Maek43 » 28 Dec 2017, 14:13

Nevidiet ho dobre na fotke.. No zistil som že to reaguje na termospinač, keď som ho nahrial prestal bzučať trafak... Tak som meral vykonovu časť a zistil som že je prerazena dioda no a odtial je napojeny aj termospinač... Tak som diodu vyhodil, dal druhu no a už nesvieti prehriatie... No aj tak sa s tym bojim zvarat, nech sa neodpali zas nieco ak je este niečo zlé, aspoň Igbt by som chcel overiť. Ako sa daju vyskušať ? :X
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Omicron Gama 166

Príspevok od používateľa Marek1975 » 28 Dec 2017, 14:18

pokial ich nechces testovat na "ostro" tak jedine ich vybrat von a premerat nejakym "component testerom" trebars z ebaya. Aspon budes mat istotu ze neodkuris daco ine, kazdopadne daj vediet jak to pokracuje, k nejakym vysledkom si sa dopracoval, tak uvidime co bude nasledovat dalej
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Omicron Gama 166

Príspevok od používateľa Maek43 » 28 Dec 2017, 16:56

No to som rozmýšlal ale to zas kupovať a čakať na to... Ja asi len dokupim tie usmerňovače, sú tam dva ale chladič aj DPS je robená na štyri, inak sú to STTH 6002C takže tie tam bacnem štyri a skúsim to potom jednak sieť sériovo cez 250W reflektor a výstup budem postupne zaťažovať. Lebo myslím že keby boli zlé tak to celé nejde :pain:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Omicron Gama 166

Príspevok od používateľa Marek1975 » 28 Dec 2017, 17:18

skusis, uvidis. na tvojom mieste si to kupim, je to sikovna vecicka na zmeranie kade coho a myslim si ze v supliku sa nestrati :)
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Omicron Gama 166

Príspevok od používateľa Maek43 » 28 Dec 2017, 17:53

Ja viem ale takéto IGBT potrebujem merať prvý krát a neste sa mi to len kôli tomu... A zas do buduca možno nebude od veci niečo zbastliť :thumbup:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Omicron Gama 166

Príspevok od používateľa alidedko » 28 Dec 2017, 18:24

Mam taky dojem, ze ten cinsky multitester nam IGBT nezmeral.

Jednoduchsie bude pozriet si datasheet a kladnym napatim z multimetra na diodovom teste otvorit gate toho tranzistora. Samozrejme musi byt vypajkovany.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Omicron Gama 166

Príspevok od používateľa Marek1975 » 28 Dec 2017, 18:34

je ich viacero druhov, moj IGBT dokaze merat
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Omicron Gama 166

Príspevok od používateľa Maek43 » 28 Dec 2017, 20:09

ja so mto zvykol merať osciloskopom na ktorom mám rovno aj generátor od 0,001V len ten je teraz mimo dielňu :pain:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Omicron Gama 166

Príspevok od používateľa delong » 31 Dec 2017, 21:23

Zmerať sa dá aj takto .
Mne to funguje :wink: . Ale asi čínsky merák za 5€ to asi nevie :lol: .
0

lacomic
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06 Sep 2020, 11:34

Re: Omicron Gama 185M

Príspevok od používateľa lacomic » 06 Sep 2020, 11:43

Ahoj prosim o pomoc na Game 185M mam odpojene 2 faston konektory od Mig vstupu na dosku nema niekto taky stroj prosim o nejake foto,nakres alebo navod kde to pripojiť,dakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Omicron Gama 166

Príspevok od používateľa SMITH » 22 Okt 2020, 00:35

Nakontaktuj sa na toho to pána . https://www.zelenka-svarecky.cz/

Zväčša je ochotný pomôcť .
Inak vystupuje na youtube pod menom killeroz ...
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Omicron Gama 166

Príspevok od používateľa Wicker » 22 Okt 2020, 08:13

A myslím, že vo videach už takú príchuť riesil, ak si dobre pamätám.
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 27 Okt 2020, 14:17, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Zmazanie duplicity,chyba servera.

Napísať odpoveď