HX-3S-FJ25A-A Balancer a ochrany pre Li ion

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5633
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

HX-3S-FJ25A-A Balancer a ochrany pre Li ion

Príspevok od používateľa mr.dred » 02 Sep 2018, 23:14

:agree:
Mám zopár Li ion článkov z NTB tak som si zaobstaral balancér + ochranný obvod HX-3S-FJ25A-A ... za 3€...no nekúp to. Obšírnejšie popísaný je tu https://mysku.ru/blog/aliexpress/55176.html
Na to, aké tomu píšu parametre,som trochu sklamaný...
Ten balancér je slabý jak ovocný čaj. "Zajícúv" funguje lepšie.Na väčší prúd...
Tu sú v sérii s tranzistormi v balanceri použité 100Ω odpory a pri vyššom nabíjacom prúde, ako cca 120mA sa nabíjanie vypne podľa článku,ktorý ako prvý dosiahne stanovené napätie. Má to síce jednu peknú fintu, že pri napätí blížiacom sa maximu (asi 4,1V) začína balancér "premosťovať" článok v krátkych cykloch a v podstate "čaká" na viac vybitý (alebo lepší) článok kým dosiahne aj on plné napätie. Je to síce pekné, ale 120mA na nabíjanie 2200mAh článkov sa mi zdá trochu málo...
Batériový pak som zložil z pomerne dobrých batérií, ale s rôznym stupňom vybitia (boli používané,ako som ktorý uchmatol zo šuflíka).

..asi som zle klikol - omylom "oživenie témy"
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5633
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: HX-3S-FJ25A-A Balancer a ochrany pre Li ion

Príspevok od používateľa mr.dred » 03 Sep 2018, 01:20

No už keď som to rozpiplal.... Balancér aj s batériami našiel uplatnenie. Doniesli mi ručný vysávač BOSCH s vadnými batériami (NiMH). Podľa tej ruskej stránky som spravil úpravy - najdôležitejšia bola úprava času reakcie prúdovej poistky, lebo motor mal celkom slušný záber. Zatiaľ to funguje k spokojnosti.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok