Zdroj 3-5-9-12-18-24V

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Zdroj 3-5-9-12-18-24V

Príspevok od používateľa marek181818 » 29 Nov 2018, 22:48

Zdraviim.V praci by som potreboval spravit nejaky ten zdroj z napatiami 3-5-12-18-24V .Teda az na 24V tie uz mam.Podstate chcem spravit nejaky panel na skusanie veci.Kedze tam nemame ziadny regulovatelny zdroj a mam dojem ze ani nebude .No ale mame tam Spinane len 24VDC 12A.Z neho by som chcel mat vyssie uvedene napatia.Co sa tyka prudu.Tak zase nepotrebujem tiez z toho tahat tych 12A co zdroj vie dat ak da .Spinane zdroje by mali byt od vyroby odolne voci skratu, len mam dojem ze tento nieje , napr ako u PC ATX.Ked spojim vodice tak mozem zvarat .Takze ochranu voci skratu nejaku k tomu dorobit .Na panel by som dal nejake zdierky na bananiky alebo nieco take .Este k tej ochrane najprv ma napadlo nejaku tepelnu vratnu poistku, lebo zase poistky po niekom sa mi furt klasicke menit nechce.Nasiel som nejake zapojenie , kde ma vlastne elektronicku poistku, len to mi nepomoze kedze to vyradit aj tak klasicku poistku vid https://vyrobaprvozuj.webnode.cz/konstr ... -zdroj-i-/

Ak by ste mali nejake napady budem rad, Potrebujem to spravit tak aby to bolo dostupne aj pre neelektronikov.Cize bezpecne.Uz parkrat sa stalo ze ten 24V zdroj nechali zapnuti , kedze to nema ani kontrolku ze je to aktivne , ani dokonca vypinac, cize ide priamo do siete .Je to na DIN listu .Ale mame aj ine ktore niesu na DIN listu len neviem prud aky vedia dodat .Ak mate nejake napady co tam dat, nedat, pridat, budem len rad.Samozrejme meracik tam nejaky chcem dat tiez Uvazoval som tie co su LED a maju V-A meranie to bohate staci.Dik
0

jova
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 12 Júl 2016, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdroj 3-5-9-12-18-24V

Príspevok od používateľa jova » 29 Nov 2018, 23:03

A co něco takového?
https://www.ebay.com/itm/DP20V2A-30V5A- ... :rk:1:pf:0
Připojíš to na ten tvůj zdroj, pokud je stejnosměrný a máš hotovo.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Zdroj 3-5-9-12-18-24V

Príspevok od používateľa misocko » 29 Nov 2018, 23:12

marek181818 napísal:Spinane zdroje by mali byt od vyroby odolne voci skratu, len mam dojem ze tento nieje , napr ako u PC ATX.Ked spojim vodice tak mozem zvarat.
keby ze zazvaras a zdroj nieje odolny voci skratu, tak zvaranie bude velmi kratke, v radoch milisekund, potom uz nic
takze su zkratuvzdorne (zjavne nevies co dokaze 24V , 12A plus nabite vystupne kondiky. To my, co sa s tym hrame od malicka, vieme podla iskry pri skrate ake je tam napetie a prud :lol: )
Osobne by som dal to co poslal jova alebo niekolko jednoduchych modulov aby si nemusel prestavovat napetie
kazdy z tych step down modulov maju bud CC rezim alebo minimalne su "skratuvzdorne"
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdroj 3-5-9-12-18-24V

Príspevok od používateľa marek181818 » 30 Nov 2018, 22:20

No bud si isty ze viem kolko je 12A tiez sa hram s vecami od malicka, povodne rozoberanie TV a pod. Tu ked slahnes kable o seba, krasne pri tej iskre aj zadymi ale nic nevypne.Uz dvakrat spieklo doslova, poistku, ktora je myslim na primari.Co som spominal mame tam aj ine spinane zdroje , ale tieto su nie na DIN listu ale klasicke .Tam som raz dal krokodilky, len take lacne.No tam sa mi omylom podarilo spojit droty, no krokodilky sa mi roztopili , to bola riadna slaha, ale tam boli spojene 4 zdroje paralelne rovnake .Napajalo to povodne nieco, co neviem.No k veci .Naj by vyhovovalo asi ten 30V/5A. No len US $25.79 Co mi zase mne nepreplati firma .Keby bolo nieco na SR tak ano .
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdroj 3-5-9-12-18-24V

Príspevok od používateľa djwiktor » 30 Nov 2018, 22:29

Ak je to do firmy / prace kde sa tym co robis zivis, tak aspon nieco normalne si kup, bude to navzdy.
V praci mame niekolko ks https://www.tme.eu/sk/details/ax-3005ds ... e/axiomet/ a plna spokojnost za tie roky.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdroj 3-5-9-12-18-24V

Príspevok od používateľa marek181818 » 30 Nov 2018, 22:35

Chcel som inak zdroj , raz som tu mal aj temu ze aky.Len dajak firma setri, len na hovadiny maju peniaze, vseliake nezmyselne informacne tabulky atd.Tak uz hladam ine riesenie aspon,
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Zdroj 3-5-9-12-18-24V

Príspevok od používateľa romiadam » 01 Dec 2018, 01:56

Predpokladam ze robis vo vyrobe.... nenapisal si

Ak raz budes potrebovat pri oprave stroja Zdroj 3-5-9-12-18-24V tak nechaj odstaveny stroj na par hodin a povedz ze to bez toho zdroja nevies otestovat a nemas to ako opravit. Mozno pochopia ze to naozaj potrebujes a kupia ti normalny zdroja nemusis "saskovat" (podomacky vyrabat) s home made zdrojom, ktory nie je ani certifikovany. Nedaj boze tvoja ochrana proti skratu nezaberie a vznikne poziar, a ked sa bude hladat vinnik (ked hovno bude zhora padat) uvidis ako rychlo tvoj sef hodi vinu na teba a este budu od teba vymahat skodu...

Nepopisal si do akych podmienok to ide a na co to bude. Ale toto maj stale na pamati, ze vyroba nie je garaz alebo domaca dielnicka.

Ak by to bola tvoja vyroba neaky stroj v garazi a obsluhujes to sam, tak nie je problem takto vyrabat vecicky, lebo vystavujes len seba problemom. A za seba si sam zodpovedny.

Takze, ak to ide do firmy, nech ti to kupi sef. Vsak si to aj tak moze opdipat z dani, tak kde je problem.....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdroj 3-5-9-12-18-24V

Príspevok od používateľa marek181818 » 01 Dec 2018, 15:50

No keby to tak aj fungovalo.Ja robim na udrzbe, kde mam veduceho .Najvyssi je riaditel firmy , ktory je Talian, Medzitym este administrativa atd.Ono ´je to tak niektore nahradne diely stoja aj 5000€ ked pytame 4ks povolia nam len 2.Dost biedne je to zo spojkami na vzduch , pouzivame od Festo, kedze niesu lacne stopli veducemu tieto nakupy.Lebo firma chce setrit , potom to tak aj vyzera , robia sa vseliake redukcie z vacsej na mensej atd.Ako skusim este navrhnut este raz ten zdroj , no bol by som velmi stastny bez problemov .
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdroj 3-5-9-12-18-24V

Príspevok od používateľa zipaj » 01 Dec 2018, 21:57

Do firmy určite továrenský zdroj s certifikátom, aj na tabuľky musia dať peniaze, aj za to sú pokuty, ale ako bolo napísané vyššie, ak niečo zbastlíš a nastane nejaký požiar, alebo sa stane úraz, vinníkom budeš ty.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Zdroj 3-5-9-12-18-24V

Príspevok od používateľa romiadam » 01 Dec 2018, 22:47

A to všetko za ušetrenych 50-100 €.

Neviem ako prísneho máš sefa. Chod K nemu do kancla A povedz mu že ideš simulovať poruchu vo vyrobe. Zober mu myšku (že je pokazena) a povedz mu nech ti urobi/vytlaci vytlačí tabuľku Z excelu. Ako bonus daj mu na papieri Alt klávesy nech sa vie prepinat medzi zalozkami.

Keď zistí že to neide poprípade ide veľmi ťažko tak mu vráť myšku A povedz že presne tak sa ty cítiš vo výrobe keď nemáš náhradné diely A meraky A zdroje ktoré potrebujes.

A keď to treba, urob to aj talianovi. Ale väčšinou to robia slovenský sefovia. Strkaju sa Talianom do zadku kvôli bonusom že koľko Veľa usetrili.

Otázne je či si to môžeš K nemu dovolit, akú je to typ sefa. Urob to V rámci srandy keď bude dobrá nalada.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdroj 3-5-9-12-18-24V

Príspevok od používateľa Drakoush » 01 Dec 2018, 23:17

Hoši, nedělejte ze sebe křupany...

Keď raz niečo potrebujem na servis, tak to potrebujem. A robím s tým, čo mám. Ak nemôžem niečo opraviť, lebo mi k tomu chýba vec, tak to neopravím. Fajka zhasla.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Zdroj 3-5-9-12-18-24V

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Dec 2018, 02:06

Ono je to aj preto, lebo niektori jenotlivci potom (ked nemaju to co potrebuju) pletu z hovna bic. A potom vedenie zisti, ze to ide aj bez kupy zariadeni a naradia, lebo si udrzbary vzdy poradia a spravia sami veci aj za cenu ze to nie je "oficialne bezecne"...

Ale darmo ty povies ze sa to neda opravit, ked pride druha zmena a ti to opravia (upletu ten bic z hovna). Potom ty si ten "blby" co to nevie opravit. Treba aby vsetci tahali ten isty povraz.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Zdroj 3-5-9-12-18-24V

Príspevok od používateľa alidedko » 02 Dec 2018, 07:49

A dopadne to ako s motorom :D

Ako to vlastne skoncilo? Podarilo sa ten motor na vyrobnu linku dopasovat zo stieracov, alebo pasol skor zo stahovania okna?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok