prosim o radu - vykonna DC-DC nabijacka GT1200

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

racmaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 26 Feb 2015, 20:57

prosim o radu - vykonna DC-DC nabijacka GT1200

Príspevok od používateľa racmaster » 09 Dec 2018, 10:54

ahojte,

pred rokom som si zohnal vykonnu tzv all-chemistry nabijacku GT 1200 (25mA-40A) od americkej firmy Revolectrix, kedze som sa nechal odhovorit od lacnej ciny... bohuzial, nepresiel ani rok a nabijacka pustila dymovy signal... :pain:

pouzivam ju bezne na vsetko mozne od olova az po litium, niekolkokrat isla aj na plny vykon niekde okolo 40A, co je uctyhodny parameter. predvcerom mi vsak z nicoho nic zdymila pri beznom dobijani malej autobaterky pri cca 5A... displej aj vsetky mozne nastavenia funguju dalej, no nabijanie sa uz nespusti ani na minimalnych hodnotach. vypise unstable amps, check wirings. cize skontrolovat kable, lebo detekuje nestabilne ampere... v kabloch to ale urcite neni, kabelaz mam naddimenzovanu, koncovky tiez (original odporucane 4mm safety bananiky)

rozobral som ju a nasiel som jediny okom viditelny problem, jeden maly 6-nozkovy chrobak oznaceny 2063 D4. medzi prvymi dvoma nozkami je zhoreny ako vidno na foto...

otazka je, ci je to naozaj len tento chrobak, alebo sa to na nom len prejavilo, no odislo aj daco dalsie a teda konecna dilema - ci sa da zmysluplne zachranit v zmysle opravit...?

bolo by ju skoda, fakt vynimocna nabijacka

dakujem
Prílohy
gt1200-2.jpg
gt1200.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: prosim o radu - vykonna DC-DC nabijacka GT1200

Príspevok od používateľa misocko » 09 Dec 2018, 11:21

opravit sa to da. len detekcia pohladom asi neurci pricinu preco to nejde, a ak aj je zhorety jeden chrobacik , otazne je ci je to pricina alebo dosledok. Ak dosledok tak je urcite zle este nieco ine, ak pricina, je mozne ze nic viac so sebou nezobral.
0

racmaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 26 Feb 2015, 20:57

Re: prosim o radu - vykonna DC-DC nabijacka GT1200

Príspevok od používateľa racmaster » 09 Dec 2018, 15:08

da sa to nejako zistit/zmerat , ci teda je zly len ten jeden chrobak? co to je vlastne za chip?
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: prosim o radu - vykonna DC-DC nabijacka GT1200

Príspevok od používateľa misocko » 09 Dec 2018, 15:15

Da sa to zistit. Napis bydlisko, mozno sa niekto ponukne ze ti to pozrie.
Toto rozhodne nebude oprava pre teba, vzhladom na povahu tvojich otazok.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok