nabíjačka HILTI C4/36-350

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

nabíjačka HILTI C4/36-350

Príspevok od používateľa mr.dred » 30 Dec 2018, 16:07

Neopravoval niekto túto nabíjačku ? Zišla by sa mi schéma....
Po zapnutí do el.siete prskla hlavná poistka. Po premeraní hl.častí a výmene poistky sa pomocný zdroj rozbehne a rozsvieti sa kontrolka zapnutia. Po zasunutí batérie sa relé nabíjania na 10 sek. zapne a vypne.
Nebeží hlavný zdroj s L6599. Impulzy pre mosfety nedáva a IO vykazuje v napájaní (pin č.12) zvod asi 25 ohm. Tak že kaput. Ale ani po odpojení IO od napájania sa pomocné napájanie preň neobjavý. Je to tam dokombinované jak naozaj. Plus ešte aj aktívny filter PFC :rolleyes: Nedarí sa mi vystopovať to napájanie pre L6599....
Ostatné IO a súčiastky sú perfektne zalakované, že nevidno ani číselká na nich. V pomocnom zdroji je niečo ako TYNY - teda aspoň podľa púzdra...ale ten ide.
Na Tániy rozumný sm nieje, len obrázky prepojenia káblov.

O zvode v napájaní L6599 som sa dočítal niečo aj tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3469992.html
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Stephunk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26 Nov 2006, 00:00
Bydlisko: Žilinec

Re: nabíjačka HILTI C4/36-350

Príspevok od používateľa Stephunk » 21 Apr 2019, 19:38

Ahoj, schému nemám. Podobné som robil. Napájanie od pin 12, by malo byť blokované malou keramikou. Pred ňou je možno ešte zenerka. Ak pôjdeš po tejto vetve ďalej, pravdepodobne ťa to dovedie k pomocnému vinutiu na hlavnom trafáku. Topológia je asi riešená tak, že L-ko pár krát šprngne do primáru, to spôsobí naindukovanie napätia v pomocnom vinutí. Toto napätie sa jednocestne usmerní, vyhladí kondíkom a objaví sa ako Vcc na pine 12. Pokiaľ IO nefunguje, alebo nie je osadený, počiatočné "šprngnutie" sa nekoná. Bez toho teda ani Vcc..
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: nabíjačka HILTI C4/36-350

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Apr 2019, 20:05

Už to neriešim , chlapík zohnal druhú a tuto vyšrotovali...
Firmy sa s tým neserú
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok