Test čínské el. zátěže

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1773
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Test čínské el. zátěže

Príspevok od používateľa jezevec » 17 Jan 2019, 13:18

Přišla mi tato elektronická zátěž. Udělal jsem menší test, jako testovaný zdroj jsem použil čínský modul 36V/5A který jsem potřeboval taky otestovat.
K té zátěži, po rozbalení jsem viděl, že chladič je nahnutý, výkonový tranzistor měl blbě ohnuté vývody a tak jsem ho musel vyndat a po natvarování vývodů zaletovat zpět. Další problém byl v tom, že chladič držel na tranzistoru poměrně lehce, zde pomohlo mírné napružení držáku chladiče. Poslední úpravou bylo odstřihnutí napájení LED po vnitřním obvodu předního ventilátoru. Diody dost oslňovaly a ještě se odráželo jejich světlo v displeji, což znepříjemňovalo jeho čtení.

Po propojení modulu zdroje a zátěže jsem nastavil výkon na 179,5W, při překročení 180W klesne zatěžovací proud na nulu. Měřil jsem teplotu na chladičích zdroje, zátěž si měří teplotu sama.
Po 7 minutách provozu se teplota zátěže ustálila na 82°C, teplota chladiče spínacího tranzistoru zdroje 72°C a teplota chladiče usm. diod 58°C. Teplota na chladičích by ještě stoupala, nečekal jsem, kdy se zastaví.
Pro trvalejší provoz zdroje kolem maximálního výkonu by bylo potřeba zvětšit chladiče nebo použít ventilátor. Zvlnění zdroje při plné zátěži je pod 100mV.
0
Naposledy upravil/-a jezevec v 27 Dec 2021, 11:33, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Test čínské el. zátěže

Príspevok od používateľa SMITH » 17 Jan 2019, 19:25

Díky za recenziu :thumbup:
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Napísať odpoveď