Náhrada trafa v Technics

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

bananovnik123
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11 Apr 2018, 19:38

Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa bananovnik123 » 04 Feb 2019, 19:49

Zdravím chalani,

potreboval by som poradiť akú náhradu dať za toto trafo viď obrázok, ide o trafo z Technics SL-PD887, je to americky stroj takže 110-125V vstupne napätie, výstupy netuším a neviem nikde nájsť schému s power supply takže som bezmocný a po dlhom hľadaní pýtam pomoc tu ďakujem pekne ak niekto príde na niečo :D určite viem, že jeden výstup bude 5V :D ale poprosil by som konkrétne trafo kde ho už len hodím do košíka :) ĎAKUJEM
Prílohy
IMG_20190204_152333.jpg
IMG_20190204_152411.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa marioo » 04 Feb 2019, 19:55

https://elektrotanya.com/technics_sl-pd ... nload.html


malo by tam byť na vystupoch z trafa CN20-21 4,6V CN19-18 11,9V a CN17-16 2,9V

čiže 3 napätia... prúd primeraný :) ale či je to tak naozaj, to neviem :)
Prílohy
SLP.JPG
slp1.JPG
0

hondaci
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 02 Jún 2012, 20:45
Bydlisko: Velke Kapušany

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa hondaci » 04 Feb 2019, 20:17

Tak male trafko , použiť nejake trafo čo ma odbočku na 110 V a použiť pred tym trafom . pripadne aj zabudovať do skrinky
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11651
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa Dolfi » 04 Feb 2019, 20:18

Do košíka ti to trafo nehodím. Ale spýtam sa, prečo to neriešiš trafákom z 230 V na 110(125) V ?

Edit: Tak som bol predbehnutý ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 04 Feb 2019, 20:29

0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa marioo » 04 Feb 2019, 20:32

a šup ho dnu ... a je to v suchu a na 230V ....
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa E001 » 04 Feb 2019, 22:08

Taká zákerná otázka: Bolo to zariadenie " vyskúšané" pripojiť na našu sieť pomocou " turistického adaptéra " ? Moja neter si priniesla z US také čerpadielko na vodu a napojila ho na našu sieť.Na tom adaptéri bolo aj napísané, že nemení napätie. Neter vie lepšie po anglicky ako ja, no mne to bolo jasné na prvý pohľad na adaptér. Výsledok bol tak trocha zadymený. Našli sme riešenie, kúpila nové čerpadielko u Aliho a ja som jej zbastlil zdroj na 230/ 12V v potrebnej veľkosti a s potrebným výkonom. Ale u zložitejšieho zariadenia tá cena za opravu môže presiahnuť cenu nového zariadenia.
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 04 Feb 2019, 23:16

E001 - väčšina "moderných" adaptérov ktoré sú spínané vie robiť z 120V aj z 220V bez prepínania .Pokiaľ je to ale dáky "príliš lacný" spínaný zdroj tak ten zadymí .Pokiaľ je to ale klasické trafko tak to určite zadymí ....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa Drakoush » 05 Feb 2019, 06:56

Ani trafko, ani zdroj. Redukcia.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa Milos66 » 05 Feb 2019, 09:04

bananovnik123 napísal:je to americky stroj takže 110-125V vstupne napätie
No redukciu urcite nebude potrebovat.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa Drakoush » 05 Feb 2019, 14:35

Čítajte pozorne ten text do frasa. Od E001 po koniec.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa marioo » 05 Feb 2019, 15:28

bananovnik tu nie je :) píšeme si len my dokola :))

nenapisal, že by trafo zhorelo ale, že ho chce vymeniť.. takže asi je to import zariadenia a chce ho použivať na SK... (možno)

takže dať tam dnu 230/110 V trafko a je to vyriešené...

alebo tam dať trafo 230/ požadované 3 napätia podla schemy... (viac prace)
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa Drakoush » 05 Feb 2019, 16:22

Ani Ty nečítaš pozorne! :D
Celá tá posledná diskusia sa točí okolo E001 a jeho čerpadielka, na banánovníka sme už aj zabudli :)
Albi písal, že niektoré adaptéry dokážu ísť aj na 110V, ale E001 spomínal turistický adaptér - redukciu z US zásuvky na Schuko! Tam k žiadnej premene napätia nedochádza, je to len prepojenie.
Tak som ho opravil, že to nie je ani trafo, ani spínak, ale redukcia.
Do toho došiel Miloško, že redukciu nebude potrebovať. Čiže zase mimo tému.
A teraz Ty začneš, že on nenapísal, že by trafo zhorelo, zase mimo :D Od E001 tu na teoretickej rovine riešime čosi úplne iné, chlapci, dobré ránko! Slniečko vyšlo, nespite! :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa marioo » 05 Feb 2019, 16:24

Ako moderator si mal zmazať offtopic...

Dobré ráno :)
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa Drakoush » 05 Feb 2019, 16:29

Ako užívateľ si ho nemal vytvárať. Jediný OT je Tvoj posledný príspevok, všetky ostatné súvisia buď priamo s problémom, alebo s problémom E001. Vrátane môjho vysvetlenia pre neprebudených.
Postupy v témach nechaj, prosím, na nás. Lebo my veľmi ľahko začneme buzerovať svoje okolie, trestať všetko doradu, ale ver mi - to by sa vám nepáčilo.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa marioo » 05 Feb 2019, 16:43

Takže môj názor k téme, o ktorej sa tu bavíme, tým, že vyjadrím že bananovnik si to neprečital a neragoval je JEDINÝ off topic podľa Teba?
Zaujímavé ....

Téma nebola o redukciách ani čerpadle ale o výmene trafa... jediný som mu tu dal schému a albidarta... mu dal ešte lepšie riešenie zapojením trafa 230/110 ...

Tak to asi potom bude niečo skreslené v tomto fóre.. nie? Či je niekto neprebudený, rozmýšľa pomalšie alebo mu nedopne vôbec asi nie je na moderátorovi aby tu pôsobil nadradene a komentoval stavy vedomia ostatných ... Potom by bolo vhodné pri rozpoltenosti osobnosti mať dve kontá jedno ako moderátor a druhé ako uživateľ .. a keď sa moderátor uživateľ dopúšťa porušovania pravidiel tak následne po prepnutí stavu vedomia aj účtu by mal zmazať a zabanovať svoj účet :))) (nič osobné len píšem všeobecne) :thanks:

Názor si každý urobí sám...

Peace...
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa Drakoush » 05 Feb 2019, 18:10

Nie nie, mal som na mysli posledný Tvoj príspevok, tento:
marioo napísal:Ako moderator si mal zmazať offtopic...

Dobré ráno :)
Toto bol a je jediný OT v tejto téme, paradoxne poukazuje na OT :D Všetko ostatné bolo k veci. Čo sa týka E001 a diskusie, ktorá sa po tomto príspevku naštartovala - nemyslím si, že by sa mal striktne dodržiavať zákon, ktorý hovorí o tom, že autor témy je jediný možný prispievateľ - dotazovateľ a že celé vlákno musí byť venované len jemu. E001 mal plné právo nahodiť do pléna vlastnú skúsenosť - zaujímavosť, rovnako tak mal Albi právo to okomentovať. A vlastne celé sa to točí o tejto debate a vašej nepozornosti, lebo krížom krážom potom pletiete dva problémy. Áno, v tejto téme sú dva problémy, ale treba pozorne čítať a uvedomiť si, ktorá reakcia patrí ku ktorému príspevku. Zákonite ak nikoho necitujem, tak odpovedám na v poradí posledný príspevok.

Celá táto zbytočná diskusia sa následne naštartovala po tom, čo uvediete mylné reakcie. Všetko by som to bral, ale tieto reakcie vyplývajú z nepúozornosti a to je najhoršie. Nevedomosť sa netrestá, nikto nevie všetko, ale nepozornosť by sa mala. A ja som na ňu upozornil, aby nedochádzalo k ďalším omylom :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

bananovnik123
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11 Apr 2018, 19:38

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa bananovnik123 » 05 Feb 2019, 23:38

Servus chlapi :), ďakujem za komenty aj keď niektoré od veci :D ale v pohode čakal som to :D ale vyjadrím sa k všetkým tu nechcem to nechať tak, že som sa nevyjadril alebo, že to mam v paži klen som doteraz bol v práci :) .... vysvetlím to: je to stara mašina takže áno teraz sú zdroje spínané riešené tak, že zvládnu aj 100 až 400 V a nemusia sa robiť rozdiely ale takto mašina je stara asi ako ja takže ja iba na 110V, babe sa podarilo zapojiť to na 230, podotýkam, že toto je len časť celej veže sústavy či čo to je. receiver som opravil výmenou standby trafa, tento CD menič ma odpálené drôtiky na primárnej časti trafa, preto zháňam náhradu. Dá sa pozhánať z Arménska či Chille či skade to neviem ani identifikovať za 600 nejakých chilskych dolárov alebo čo to je. Zháňam náhradu, niekto mi tu nasiel presnú schému čo sa týka zariadenia takže tie napätia tam budú sedieť? ďakujem za to ináč.... vie mi niekto nájsť trafo so vstupom 110V a výstupmi aké sú v schémach ? ďakujem.... a ešte jedna vec cela ta sústava je riešená tak, že napájaný je receiver z meniča 230V na 110V, a ďalej sú výstupy z receiveru na ďalšie zariadenia, ktoré budú spínané zrejme podla toho čo sa aktuálne používa. Ďakujem ešte raz ak by vedel niekto dať link na trafo, ktoré tam šupnem budem rád, je jasné, že tam budem musieť káblovať ale to je pohodka len aby som trafil tie správne dierky :D

-- Spojený príspevok 06 Feb 2019, 00:41 --
marioo napísal:bananovnik tu nie je :) píšeme si len my dokola :))

nenapisal, že by trafo zhorelo ale, že ho chce vymeniť.. takže asi je to import zariadenia a chce ho použivať na SK... (možno)

takže dať tam dnu 230/110 V trafko a je to vyriešené...

alebo tam dať trafo 230/ požadované 3 napätia podla schemy... (viac prace)

ospravedlňujem sa že som nenapísal že to trafo zhorelo, zjednodušil som to lebo viem aky je problem, len som nevedel najst an poriadnu schemu s powersupply nieto ake vystupne napatia ma trafo instalovane v mojom zariadeni

-- Spojený príspevok 06 Feb 2019, 00:42 --
AlbiDartanan napísal:možno čosi takéto http://www.avelmak.sk/index.php?lm=904& ... icle=40908
ma dane vystupne napatia ? jeho strucny popis ktory avelmark dava mi nestaci vsak tam nic nieje :D

-- Spojený príspevok 06 Feb 2019, 00:49 --
marioo napísal:https://elektrotanya.com/technics_sl-pd ... nload.html


malo by tam byť na vystupoch z trafa CN20-21 4,6V CN19-18 11,9V a CN17-16 2,9V

čiže 3 napätia... prúd primeraný :) ale či je to tak naozaj, to neviem :)
ďakujem ti za tu schému mne po stiahnutí neukazuje celé pdf ako tebe neviem prečo asi musím byt registrovany na tej stránke, zrejme ide o európsku verziu zariadenia ale výstupné napätia by mali sedieť už len pozháňať trafo v dobej cene :)

-- Spojený príspevok 06 Feb 2019, 00:51 --

prečo ste sa nevyjadrili rozprávam sa tu sam so sebou :D :D :D dobre ok ak si to vŠimol Jaroslav M. z Popradu a číta to vo whirpoole tak daj lajk :)
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa E001 » 06 Feb 2019, 08:14

A sme doma stará mama. Predpokladal som, že ten Technics dostal 230 V. Mám podozrenie, že tam nebude spálený iba trafák.Veď kým zhorel dodával do zariadenia DVOJNÁSOBNÉ napätie a je ťažko povedať, čo všetko poslal do kremíkového neba. Kým by som objednal trafo, tak by som tie jednotlivé tri napájacie vetvy hodil skúšobne na stabilizované zdroje a vyskúšal či zbytok funguje. Ak áno, oplatí sa zháňať trafo. V opačnom prípade tá oprava môže vyjsť poriadne draho.
0

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

Re: Náhrada trafa v Technics

Príspevok od používateľa sbf » 06 Feb 2019, 09:28

namiesto original 120V trafa radsej si zozen dve kvalitne patricne dimenzovane trafa 230-->x V a tie tam zabuduj (to 5V je asi len na zapinanie dialkovym - tam staci stara nabijacka z mobilu)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok