LW-K3010D

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Dushan
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 18 Dec 2018, 19:54
Bydlisko: Jaklovce

LW-K3010D

Príspevok od používateľa Dushan » 24 Feb 2019, 13:49

Prezeral som fórum no nič podobné som nenašiel. Aký máte názor na tento zdroj? Pre začiatočníka.

https://s.click.aliexpress.com/e/eFXDviu
0
Iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ.

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: LW-K3010D

Príspevok od používateľa datam » 25 Feb 2019, 13:27

Presne tento mám doma. Bral som viac kusov a skoro som prišiel aj o ten môj.

Takto za tie peniaze ma to clekom prekvapilo.

Regulácia napätia je fakt precízna a jemná. Voltmeter je uletený asi o 0,1V ale keď treba niečo presne tak si to radšej over merákom.

Regulácia prúdu je plynulá ale dosť necitlivá ak potrebuješ nastaviť malé prúdy dajme tomu do 1A.

Skúšal som do aj do skratu s prúd obmedzením a žiadne prekvapenie sa ani po 15min nekonalo. Skratová odolnosť je dosť dobrá a reaguje pomerne dobre.

Vetrák no. dosť hlučné ale spať pri to asi neplánuješ. Zapína iba ked treba a po zapnutí ti ošidí zobrazenie prúdu asi o 50mA. Nechápem pre čo. Vetrák chladí taký smiešny chladič na koncovom stupni. Nechápem pre čo tam nie je viac hliníku ale to by sa už prejavilo na cene a potom to kopec ludí ofrfle že je to drahé tak to zapína častejšie.

Vnútorné prevedenie OK. DPS vnútri lieta a mohlo by sa stať že to pri pádne niečo vyvedie ale živé časti sú celkom kvalitne prevedené. Vrchnému deklu chýba pospojovanie neživích častí.

Jediné čo by som tomu vytkol sú tie hnusné hračkárske zdierky. Nemajú bočnú dierku čo beriem negatívne nakoľko tam sa dá krásne prikuniť holý vodič. Ked doťahuješ zdierku má sa tendenciu povoliť celá zdierka a jej totálne blbá konštrukcia vedie k uvoľnenie spoja kábliku vedúceho ku zdierke. Potom ti lieta napätie na výstupe a ani o tom nevieš.

Pozor na indukčnú zátaž. Výstup nie je ošetrený a ak tam dáš nejaký silnejší DC motor alebo cievku tak odpáliš koniec.

Ja neviem toľko asi k tomu. Inak je to ľahučké a maličké ale za se nie tak že by si ho musel ovládať pinzetou.

Mna vyšiel cca 45€ + DPH + zástup v colnom konaní cca 60€ kus. Za tú cenu to doma nevyrobíš.

-- Spojený príspevok 25 Feb 2019, 13:31 --

takže splnil moje očakávania a osobne by som bral zobrazenie prúdu 0,000A a nie len 0,00A a kvalitnejšie zdierky ale ti sa dajú zameniť za iné.
0

Používateľov profilový obrázok
Dushan
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 18 Dec 2018, 19:54
Bydlisko: Jaklovce

Re: LW-K3010D

Príspevok od používateľa Dushan » 27 Feb 2019, 09:02

48Dík za recenziu :agree: . Plánujem EU Priority cez GLS takže by ma to vyšlo len na 48 €
0
Iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ.

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: LW-K3010D

Príspevok od používateľa datam » 27 Feb 2019, 10:12

Daj si pozor na tvar a farbu power vypínača. Tie čo nemajú tento biely sú šrot a veľa ich prišlo s nejakou poruchou.

Ja som vtedy inú možnosť nemal ale stále to bolo bez cla takže ako som písal u nás to nekúpiš a ani nevyrobíš to za menej penazí.
0

Používateľov profilový obrázok
Dushan
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 18 Dec 2018, 19:54
Bydlisko: Jaklovce

Re: LW-K3010D

Príspevok od používateľa Dushan » 03 Mar 2019, 18:46

Jasne dík :wink:
0
Iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ.

Napísať odpoveď