Pacini 3.5KVA benzinovy generator

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Pacini 3.5KVA benzinovy generator

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Mar 2020, 02:35

Cavte,

Co je toto za generator? Neaky "Alpačíno" :D

https://ige.ie/pacini-3-5kva-petrol-7hp-generator/
gener.PNG
Cenovo za 270€ mi to vyzera na cinu. Oplati sa to kupit? Pozna to niekto? Pisu ze to utiahne nominalnu zataz 2600W co pokryje asi vsetko v domacnosti (zapojeny len jeden vykonovy spotrebic). Neviem ci je dobre zatazovat taketo generatory na 80% (v pripade sporaka 2200W alebo mikrovlnky 1000W, Varna kanvica 2200W a pod


Ak mi vypadne elektrika na 1 den (silny vietor povyvracia stromy a vedenie popada na zem), utiahne mi to bezne veci v domacnosti (samozrejme len jeden vykonovy spotrebic). Pracka, el truba a umyvacka riau je mimo. Tie pockaju na normalnu elektriku z elektrarni.
Treba sa tam obavat "vystupneho napatia? Ze by mi to mohlo poskodit indukcny sporak, chladnicku s invertorovym motorom, kotol na vykur. olej alebo iny spotrebic. Jedine coho sa obavam ze tam pri spustani napr. chladnicky otacky spadnu a potom zese trosku vyletia, teda frekvencia asi nebude presne 50Hz.

Lebo neviem, ze pre potrebu aku to chcem, ci sa mi oplati kupit nieco kvalitne ako napr. Hondu za 800-1500€, alebo mam kupit nieco lacne, kedze ten generator nepouzijem ako je rok dlhy. Bude aj tak na povale. To len pre pripad vypaku elektriky, hlavne v zime ked treba kurit. Ak na celu noc vypadne elektrika, tak som v :butthead: . Deti mi nachladnu. Ani jedlo nemam na com ohriat/uvarit, kedze aj sporak je indukcna platna (aj ked som si kupil kempingovy sporacik, takze aspon to ked uz nic ine). A aj chadncka potrebuje vychladit po 6 hodin vypadku...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pacini 3.5KVA benzinovy generator

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Mar 2020, 14:31

Nikto nic?

Myslel som ze niekto to bude mat, ale na druhej strane toto nie je kosacka na travu ktoru kazdy ma.....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 817
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Pacini 3.5KVA benzinovy generator

Príspevok od používateľa ondistef » 16 Mar 2020, 15:45

Bude to čina, 1000 a jedna varianta obdobných "značiek".
Podľa popisu to má AVR, takže by nemalo hroziť poškodenie ani jemnejšej elektroniky.
Pokiaľ ti stačí jednofázový výstup a výkon, nevadí, že nemá elektrický štart a budeš ju používať občas, tak nevidím žiaden problém.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pacini 3.5KVA benzinovy generator

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Mar 2020, 16:16

No zatial co mam dom 6-7 rokov sme len zopar krat nemali elektrinu na pra hodin (4-6hod). Ale posledne obdobia nas tu ofukuju :chvosty tajfunov a uraganov z atlantiku. tak tu padaju stromy a trhaju sa droty a chudaci elekrikari sice opravuju o sto sest, ale nestihaju, takze hodinova robota trva aj cely den (kym to pride na rad). Napolsedy sme kvoli pocasiu mali vypadok od rana do vecera 20.00. To som mal nervy v kybloch, lebo uz sa dom znacne vychladil a to bol den. To sa noc len blizila. Takto budem kludnejsi.

Tak to kupim. Obavam sa ze to bude hlucne ako kompressor ku pneu zbijacke :D , ale to bude cena za tu nizku cenu.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pacini 3.5KVA benzinovy generator

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Mar 2020, 18:42

Cavte,
tak som to kupil. Predajca mi potvrdil ze je to Cina. Stalo to 269€ tu v IRL, kolko to moze stat v Cine bez postovneho? 100€? To asi nebude ktovie aka kvalita. Uvidim ked to otestujem (cez vikend). Zatial nemam cas sa s tym piplat.

Chcem sa len opytat mozem na vystup 230V z toho generatora dat taky odporovy delic, nastaveny tak, ze tam bude napatie na napr 20V a potom s PC osciloskopom sa pozriet co s toho generatora lezie naprazdno?

A potom to zatazit napr. 300W halogenom (halogen by neisiel cez delic, bol by pripojeny priamo na vystup 230V) a porovnat a sledovat ako to drzi otacky a ako "plava" napatie?

Viem ze sa priamo siet nemoze merat takymto osciloskopom, a kedze toto je "oddeleny zdroj" a nie je to priamo siet 230V zo zasuky, tak by to aj mozno slo. Neviem, nikdy som taketo meranie neskusal a nerad by som odpalil PC USB osciloskop (Picoscope https://codeandlife.com/2012/02/18/pico ... pe-review/) , tak sa radsej vopred opytam, nez potom bude neskoro a budem plakat ze mi zadymel osciloskop (PC je napajany cez nabijacku)
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Pacini 3.5KVA benzinovy generator

Príspevok od používateľa misocko » 18 Mar 2020, 19:29

ked nespojis "zeme" notasu a centraly , nic sa nestane
ten notas by som radsej napajal baterkou. ja by som to dal , no nieje o asi velmi bezpecne :)
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pacini 3.5KVA benzinovy generator

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Mar 2020, 19:41

A ja by som radsej nepouzil nabijacku, ale baterka je mrtva, nova z ciny za 30€ mi vydrzala 2 mesiace a potom skrat a bol som rad ze som nevyhorel (priemer ai 0.6mm lankovy drotik sa prepalil) a nova original stoji 80-100€. Na tento stary notas uz nekupim original baterku. Frcim na nabijacke.
ked nespojis "zeme" notasu a centraly , nic sa nestane
To praveze budem musiet ak chcem nieco zmerat. Lebo osciloskop ma GND a sondu. A ta GND sondy je spolocna s GND USB (prepinane multimetrom) a tym padom aj s GND notasa. Bez spojenia zeme s centralou nemameriam nic, ......... či ? ( :D Hurka - serial Profesionali)
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 18 Mar 2020, 19:45, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Pacini 3.5KVA benzinovy generator

Príspevok od používateľa jenda23 » 18 Mar 2020, 19:44

Centrošku hoď na seslu a jedem.... bo udělej symetrickej dělič...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pacini 3.5KVA benzinovy generator

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Mar 2020, 20:38

jenda23,

pozeram sa na tu vetu zlava , zprava, ale nedochadza mi co je to "na seslu".

A ako to s tym symetrickym delicom? Mas neaky obrazok (odkaz) ako to myslis? Co ja viem, symetricky delic je ked je bezec v strede. Ale potom tam bude 115V striedavych voci GND.... (ak na vysupe je 230V)?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Pacini 3.5KVA benzinovy generator

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Mar 2020, 23:31

To nemáš nejaké trafo?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Pacini 3.5KVA benzinovy generator

Príspevok od používateľa mato3000 » 19 Mar 2020, 08:03

Ako píše Drak , použi trafo 220/5V a možeš merať priebehy, síce to bude trochu skreslené ale to ti nebude vadiť. Ale uričte trafo a NIE nejakú 5V USB nabijačku na mobily. A tiež nie 12V, lebo neviem aký máš scop, lebo môžeš mať špičky kľudne aj cez 20V .... alebo ho správne zaťaž odporom.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Pacini 3.5KVA benzinovy generator

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Mar 2020, 16:32

Ja som asi trosku zblbol. Nepremyslel som si to dokladne. Pocul som (este som to nemeral), ze v sieti 230V od elektrarni je rozny "bordel" (rusenie od vselicoho). Tak som myslel ze aj tu bude, (neviem preco) a to som chcel zmerat :D a trafo by mi ten bordel mozno odfiltroval, tak som spekuloval cez delic. Ale vlastne to je cisty zdroj striedaveho napatia, takze z toho by mala vyliezt pekna sinusovka urcitej frekvencie. :mrgreen:
Len otazne je ako ten generator drzi amplitudu vystupneho napatia pri roznych zatazeniach. A to mozem zmerat aj cez trafo. :thumbup:

Takze sorrry... :biggrin: Cez vikend to zmeriam. Dufam zesa k tomu dostanem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Pacini 3.5KVA benzinovy generator

Príspevok od používateľa jenda23 » 19 Mar 2020, 17:03

pardon, jinej kmen, sesle je židla u nás :oops: když bude centroša ve vzduchu (na tý židli) tak bude komplet odizolovaná a počítač nezničí. To trafo hlavně používej nějaký do 2VA do DPS, už se mi stalo že deformovalo sinus (nejspíš přesycením) i když na prázdno by nemuselo. Symetrický dělič sem myslel tak že spojíš do serie tři odpory. Krajní stejný a prostřední menší a na něj připojíš sondu. A obě strany sondy jsou přes impedanci.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok