Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Ur─Źenie prostredia

Ur─Źenie prostredia

Elektrotechnick├ę normy

Moderátori: Merak, Moderátori

Ur─Źenie prostredia

Odosla┼ąod Hans_Solo » 03 Sep 2018, 20:16

Zdrav├şm, m├í niekto sk├║senosti s ur─Źovan├şm prostredia ? To┼ą m├┤j probl├ęm
Bol raz jeden sklad posypovej soli, kon┼ítrukciou hang├ír na bet├│nov├Żch sten├ích. Prostredie bolo ur─Źen├ę e┼íte pod─ża starej STN 33 0300 a treba spravi┼ą nov├ę pod─ża STN 33 2000-5-51.
V├Żskyt koroz├şvnych l├ítok bol ur─Źen├Ż ako zanedbate─żn├Ż teda AF1, je to pod─ża v├ís spr├ívne ? Ja si mysl├şm ┼że tu ide o trval├Ż v├Żskyt ─Źo je a┼ż AF4. A t├Żm vznik├í ─Ćal┼í├ş probl├ęm. Ani tak nejde o to ┼że by sa musela robi┼ą OPaOS ka┼żd├Ż rok ale to ┼że by to bolo vyhraden├ę technick├ę zariadenie elektrick├ę skupiny A. A to u┼ż zase smrd├ş ┼ít├ítnymi sk├║┼íkami a OPO
Hans_Solo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 3
Vek: 28.34
Zalo┼żen├Ż: 03.09.2018
Paragraf: 24

Re: Ur─Źenie prostredia

Odosla┼ąod ondistef » 04 Sep 2018, 10:20

Ako je tam ta so─ż skladovan├í? Vo─żne vysypan├í na podlahe (a podlaha je bet├│nov├í alebo je na nej aj nejak├í ochrann├í vrstva), alebo v nejak├Żch sudoch, vreciach, kontajneroch?
Je tam n├║tene vetranie a odvlh─Źovanie priestorov?
K─żudne m├┤┼że vyjs┼ą aj AF1, z├íle┼ż├ş od okolnost├ş a poh─żadu posudzovania.
ondistef
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 419
Zalo┼żen├Ż: 31.12.2009

Odosla┼ąod Hans_Solo » 10 Sep 2018, 00:26

Je to posypov├í so─ż. ─îi┼że je tam hora soli na zemi a manipuluje sa s ┼łou naklada─Źom. Pri ─Źom sa dos┼ą pr├í┼íi.
Hans_Solo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod datam » 19 Sep 2018, 15:32

Bol raz jeden sklad a ur─Źite nebol ur─Źen├Ż na skladovanie posypovej soli :)

V p├┤vodnom ur─Źen├ş mus├ş by┼ą jednozna─Źne ur─Źen├ę ─Źo sa tam bude skladova┼ą, za ak├Żch podmienok a povaha skladovan├ęho materi├ílu. Bu─Ć to ur─Źenie bolo roben├ę pre sklad a vtedy nikto nevedel ─Źo tam bude alebo to niekto riadne odfl├íkol.

─îo sa t├Żka samotn├ęho pos├║denia treba si zohna┼ą (asi k├║pi┼ą) predmetn├║ normu a pre┼ítudova┼ą si to. S├║ tam aj tabu─żky a podobne tak┼że takto sa asi viac pom├┤c┼ą ned├í. A odpor├║─Źam nech je pri obhliadke a ur─Źen├ş ─Źo najviac ─żud├ş z r├┤znych profesi├ş. Viac hl├ív viac kapusty! V┼żdy niekto vznesie nejak├ę podozrenie ktor├ę je dobr├ę da┼ą aj do tohto dokumentu. Toti┼żto od tohto papiera sa odv├şja ├║plne v┼íetko (u┼ż napr├şklad pri n├ívrhu zariaden├ş a┼ż po u┼ż spomenut├║ opakovan├║ sk├║┼íku).
datam
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2183
Vek: 36.61
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Odosla┼ąod technikus110 » 19 Sep 2018, 16:10

Protokol o ur─Źen├ş prostredia sa rob├ş komision├ílne, kde je predseda a minim├ílne dvaja ─Źlenovia. V┼íetci d├ívaj├║ podnety, ako aj svoj podpis. Dobr├ę je, ak jeden ─Źlen komisie m├í par.24. STN je pln├í tabuliek, ale aj popisov s vysvetlivkami.
technikus110
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 277
Vek: 59.04
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018

Odosla┼ąod Hans_Solo » 20 Sep 2018, 12:46

├üno, aj v p├┤vodnom ur─Źen├ş bola budova pomenovan├í ako sklad soli a pritom bolo prostredie ur─Źen├ę ako AF1 zanedbate─żn├Ż v├Żskyt kor├│zie :D
Samozrejme m├ím normu, komisiu, kopec literat├║ry ale v tej toho ve─ża nieje. Dokonca p. Merav├Ż v novom vydan├ş Elektrotechnickej sp├┤sobilosti venuje ur─Źovaniu prostredia nieko─żko str├ín.
Akur├ít sme nemali zhodu ─Źo sa t├Żka tohto probl├ęmu. Preto┼że "z├íkazn├şkovi" sa nep├í─Źilo ┼że bude ma┼ą s t├Żm ist├Żm objektom od teraz viac starost├ş. Ale na druh├║ stranu ako Datam p├ş┼íe, od ur─Źenia prostredia sa odv├şja ve─ża vec├ş, a ak by nastal probl├ęm tak by som mal probl├ęm ja :)
Probl├ęm som u┼ż vyrie┼íil. Dostal som vyjadrenie z Technickej In┼ípekcie, ┼że ide bez debaty o prostredie AF4, tak sa m├ím o ─Źo oprie┼ą.
─îo o tom hovor├ş norma je v pr├şlohe.
Pr├şlohy
IMG_20180920_124051.jpg
1
IMG_20180920_124101.jpg
Hans_Solo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Nasp├Ą┼ą na Normy elektro

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist