Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • JE Mochovce a Rak├║ski aktivisti

JE Mochovce a Rak├║ski aktivisti

Elektrotechnick├ę normy

Moderátori: Merak, Moderátori

Re: JE Mochovce a Rak├║ski aktivisti

Odosla┼ąod aladar » 17 J├║n 2019, 15:43

Vo vyvoji je 4 generacia jadrovych reaktorov, ktora sa dokaze chladit velkou zasobou vody samospadom, pripadne solnymi roztokmi, ktore znesu vyssie teploty a nerozkladaju sa na vodik a kyslik, ako voda atd. A k tomuto prispela Fukusima. Co sa moze pokazit sa aj pokazi(Fukusima) a komu moze zadrbat, tomu aj zadrbe(Datlov), vid ten nemecky pilot, co vymkol kolegu dopravneho lietadla a napikoval do kopca. Podla mna by mali byt vsade aspon 3 technicke okruhy, pocitacove 4, pretoze ked je jeden technologicky okruh v udrzbe, druhy sa pokazi za prevadzky, tak treti stale funguje a ked vypadne jeden pocitac, dva s roznym nazorom nepridu na to, co je pravda.
Ze sa amateri montuju do bezpecnosti je podla mna v poriadku*, pretoze aj vdaka nim sa nad tym profesionali, ktori mozno spadli do svojich predstav svojej neomylnosti mozu vyslobodit zo svojej neomylnosti, alebo svojej akceptacie zbytocne velkeho rizika.

*Ved aj ja som amater v Jadrovej bezpecnosti. :mrgreen:
aladar
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 125
Zalo┼żen├Ż: 04.06.2018

Odosla┼ąod 5ko » 18 J├║n 2019, 19:57

Ke─Ć pri v├Żmene palivov├Żch ─Źl├ínkov netrafili v Bohuniciach palivov├Żm ─Źl├ínkom do diery a skr├ş┼żil sa im, tak som pr├íve ja p├şsal t├║ spr├ívu zo zvodky opera─Źn├ęho strediska KS ZNB do Prahy -─Ćalekopisom a netu┼íil som, ┼że pr├íve tak├íto ,,drobnos┼ą,, bude znamena┼ą jej koniec.
Ke─Ć buchol ─îernobyl, tak be┼żal vtip, ┼że ak├Ż je rozdiel medzi Americkou a Sovietskou radioaktivitou?... t├í sovietska vraj ne┼íkod├ş! :D
Dc├ęra mala vtedy 8 mesiacov a mo┼żno nem├í teraz 170cm po mne ,ale po tej ne┼íkodnej radi├ícii.Ke─Ć jej vypadali mlie─Źne zuby, tak jej za─Źali r├ís┼ą v hornom rade ─Ćal┼íie predn├ę zuby, ale nie norm├ílne, ale tak├ę ┼ípicat├ę a na rontgene zistili, ┼że za nimi m├í e┼íte tret├ş rad,norm├ílnych, tak┼że tie divok├ę museli ├şs┼ą opera─Źne von a teraz ich m├í na┼í┼ąastie pekn├ę a norm├ílne. :wink: Hr├şbov vtedy bolo viac ako stromov na Horehron├ş.
U┼ż sme si mohli zvykn├║┼ą na to, ┼że k najd├┤le┼żitej┼í├şm probl├ęmom sa vyjadruj├║ a rozhoduj├║ o nich t├ş,─Źo o tom maj├║ najmen┼íie tu┼íenie.
Volakedy sa hovorilo, ┼że ak chce┼í by┼ą prezidentom, mus├ş┼í by┼ą najprv v base./ Hus├ík, Havel,/
Dnes sta─Ź├ş by┼ą zelen├Żm aktivistom hraba┼ą sa na skl├ídke a si prezidentka. :D
Pripad├í mi to trochu schizofrenick├ę myslenie zelen├Żch,ktor├ş s├║ proti vodn├Żm elektr├ír┼łam kv├┤li ryb├ím ,ale pritom pr├íve t├║ energiu najviac propaguj├║ ako najekologickej┼íiu.Ve─Ć ak maj├║ ─Źas protestova┼ą na n├ímestiach,mohli by za ten ─Źas pren├í┼ía┼ą tie lososy vo vedr├ích. :D V┼íetko sa d├í vyrie┼íi┼ą, ale oni nepotrebuj├║ jednoduch├ę rie┼íenia, preto┼że potom by sa memali ako zviditelni┼ą a zalo┼żi┼ą si na tom svoju kari├ęru. :wink:
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8544
Vek: 63.56
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod oravan » 18 J├║n 2019, 22:37

Pravda pravda .
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2535
Vek: 54.38
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014
Paragraf: 24

Odosla┼ąod aladar » 20 J├║n 2019, 03:56

@5ko, o tretom rade zubov som uz 2x cita, raz to bolo babka v CR a potom tusim v Cine niekomu sa narodilo. Ludia su stale vyssi kvoli dobrej strave v sucasnej dobe. Pokial viem, nenasli sa rozidely v Europe medzi zasiahnutymi a nezasiahnutymi oblastami radioaktivitou take, ako popisujes. To o tych hubach som pocul tiez, ale huby sa urodia kazdy rok 1-2x aj bez Cernobylu.
aladar
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod 5ko » 20 J├║n 2019, 06:03

,,Ludia su stale vyssi kvoli dobrej strave v sucasnej dobe. "
O tej dobrej strave by sa dalo polemizova┼ą, preto┼że je to sk├┤r sp├┤soben├ę rastov├Żmi horm├│nami,ktor├Żmi sa napch├ívaj├║ kurence a in├ę zvierat├í ktor├ę konzumujeme a to sa odrazilo aj na raste v├Ż┼íky popul├ície. :wink: Ale to som u┼ż mimo t├ęmy.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod aladar » 20 J├║n 2019, 09:07

@5ko, ja som tomu tiez daval vahu, ale pred par dnami som videl/po─Źul tento rozhovor detsk├ęho endokrinol├│ga v r├ídiu: https://www.youtube.com/watch?v=bIzcFXVxvpo. Aj ke─Ä to moc jasn├ę nemaj├║ a museli by sk├║ma┼ą kurenco┼żr├║tov. D├┤sledky, alebo mo┼żn├ę d├┤sledky nedostato─Źn├ęho dodr┼żiavania predpisov a hlavne zbyto─Źn├ęho riskovania je takmer t├ęma. :)
aladar
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod romiadam » 20 J├║n 2019, 11:43

Ked sa tu nakusla tema stravy, tak dobra strava dnes je ta, ktora vydrzi len par dni v chladnicke, a taka ktoru by vasa prababka alebo jej mama vedela zadovazit alebo sama doma vyrobit. Aj brabcova mat je sdtava ked sa konzumuje v spravnej kombinacii s inymi potravinami.

Vsetko ostatne dnes je prechemizovane kvoli trvanlivosti, krase a chuti a vobec to nema nic spolocne so zdravou stravou. Dnes je vsetko len o businesse a peniazoch a vsetko ostatne nikoho netrapi. Peniaze vladnu svetom. Vsak napokon farmac. priemysel potrebuje chorych ludi tak vitaju tu vesketu chemiu v potravinach aj ked su jedovate.

Mimochodom som cital ze CocaCola obsahuje karcinogennu chemiu ktora jej dodava tu specificku chut a cely svet sa tym nalieva. A vsetko je ok. Sme len ovecky....
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2912
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod 5ko » 20 J├║n 2019, 18:07

To je na dluh├Ż a in├Ż deb├í├ít, ako by povedal Bug├ír, ale ─Źo sa ─Źudujeme, ve─Ć len ─Źo sa ja pam├Ąt├ím,tak za mojich mlad├Żch ─Źias som sa u─Źil ┼że po─Źet lud├ş je 4,5miliardy no a odvtedy sa u┼ż dok├ízal zdvojn├ísobi┼ą.Dokedy to na┼ía Zem vydr┼ż├ş chova┼ą,hlavne, ak si ju devastujeme tak├Żmi sp├┤sobmi a tak├Żm n├írastom popul├ície?Je n├ís vela a preto sa mocn├ş sveta rozhodli ┼że ak├Żkolvek sp├┤sob, ako zn├ş┼żi┼ą mno┼żenie je vhodn├Ż a akceptovateln├Ż pre ak├Żkolvek ...izmus a tak sa v┼żdy dohodn├║ ako to dosiahnu┼ą.Hlavne, ┼że e┼íte aj zarobia na tom, ─Źi je to u┼ż vojna, alebo humanit├írna pomoc.├Ü─Źel sv├Ąt├ş prostriedky- to je dne┼ín├ę heslo a odjak┼żiva aj bolo .Ale to u┼ż je in├í politika ako rak├║ski zelen├ş. :wink:
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod aladar » 21 J├║n 2019, 02:16

Ze by som zacal kospiracne, ked to tu takto pokracuje? :)
@romiadam, dakedy sa potraviny konzervovali len zavaranim/teplom a sem tam sa stalo, ze niekto zomrel. Teraz je chemia, ako pises vsade, ale je mensia sanca, ze zomrez z tyzdna na tyzden, ako sa to stalo mojmu znamemu, zdravemu 30r chlapovi. V utorok vraj zjedol daku konzervu, vo stvrtok siel k lekarovi a v sobotu bol mrtvy. Podobne, ale z moc cerstvej stravy sa stalo v Nemecku, kde bola moda zdravych klickov https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/smrtici-e-coli-je-z-klicku-odkryly-zbytky-z-popelnice/r~i:article:703560/
Ako chce farmaceuticky priemysel chorych ludi, tak chce aj zdravostravovy biznis zdravych ludi, nech mu robia reklamu. Je to len o tom, co si ludia vyberu a ktory dodavatel ako dodrzuje bezpecnostne predpisy a ako su tieto predpisy nastavene. Aka je moralka, ci opatrnost vsetkych zucastnenenych. Ako v jadrovej energetike, aby som sa vratil k teme. :)
@5ko, Ob─Źas si m├┤┼że┼í niekde pre─Ź├şta┼ą, ┼że zem dokaze uzivit 11 miliard ludi. https://www.interez.sk/bude-nas-11-miliard-osn-odhaduje-ako-bude-narastat-svetova-populacia/ Pred 10-20 rokmi som v dakej ezoterickej knihe cital, ze existuje 11 miliar du┼í├ş! ─îi to ezoterici zobrali od vedcov skumajucich potravinarstvo, alebo to vycucali z kolektivneho nevedomi, alebo spocitali duse nebostikov okolo nas, neviem. ...Ke─Ć kon┼ípir├ície, tak aj ezoterika! :D Znizit populacia sa da aj v pohode za 50 rokov nemnozenia sa. Netreba na to zabijat ludi. Staci im dopriat dostatok inej, ako sexualnej zabavy a aj na tom sa da zarobit, ci nie. :)
aladar
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod romiadam » 21 J├║n 2019, 11:07

Zaviest celosvetovo 1- 2 dieta na rodinu a ak sa narodi dalsie tak neako to sankcionovat % na vyske prijmov a hodnoty vlatnictva nehnutelnosti. Neviem ako to maju v Cine.
Neposlusnych romov pridavky davat len na dve deti alebo rovno sterilizovat. :biggrin:
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod aladar » 09 J├║l 2019, 02:25

Na┼íiel som odpove─Ć/doporu─Źenie na moje ot├ízky:
"Odborn├şci jednomyse─żne a jednozna─Źne zd├┤raznili potrebu "kult├║ry bezpe─Źnosti" medzi zamestnancami JE: Presadenie prvoradej hlbokej filozofie, ┼że bezpe─Źnos┼ą mus├ş by┼ą na prvom mieste!"
Zdroj: https://nanias.blog.sme.sk/c/497319/jadrova-energia-svet-po-cernobyle-diskusie-expertov-pokracovanie.html
Ak by sa v Mochovciach postupovalo pod─ża tohoto, tak tak├ę fotky, ako uverejnili Rak├║ski aktivisti nevznikn├║.
Pekn├Ż pr├şklad, ┼że treba by┼ą opatrn├Ż st├íle je v inom Nania┼íovom ─Źl├ínku. Aj ke─Ć to u┼ż nebolo o zodpovednosti samotn├Żch pracovn├şkov, ale riadiaceho pracovn├şka https://nanias.blog.sme.sk/c/490748/jad ... -ziva.html

@romadiam, ─î├şna o ktorej p├ş┼íe┼í, obmedzenie na 1 die┼ąa v rodine mala a u┼ż to zru┼íili. Zrazu ├şm za─Źali ch├Żba┼ą ─żudia a okrem toho, na vidieku, kde bol d├┤le┼żitej┼í├ş mu┼ż v rodine sa akosi premno┼żili chlapci, ke─Ć┼że ke─Ć si rodina "mohla vybra┼ą", tak mali iba chlapca. Je z├Żbavn├ę, ako sa pri zisten├ş zn├ş┼żenia po─Źtu obyvate─żov Slovenska ob├ívame zn├ş┼żenia popul├ície, ke─Ć inde sa zas p├ş┼íe, ┼że Slovensko m├í zdroje pre 1,8 mil.lud├ş ┼żij├║cich v rovnov├íhe s pr├şrodou.
Na pr├şklade Turkov, ktor├ş pred desiatkami rokov odi┼íli do Nemecka vidno, ┼że zo svoj├şch tradi─Źn├Żch 6-7 det├ş zmenili svoje n├ívyky a maj├║ tie┼ż len 2 deti, ─Źo je o k├║sok viac, ako dom├íci Nemci. Aj u n├ís mali ─żudia v chudobn├Żch ─Źasoch be┼żne 5-8 det├ş. Pr├şdavky d├íva┼ą len na dve deti m├┤┼że┼í, ale nasilu sterilizova┼ą nem├┤┼że┼í. Za to Slovensko platilo t├Żm ┼żen├ím n├ísledne po zru┼íen├ş re┼żimu od┼íkodn├ę.
aladar
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod lubbo7 » 09 J├║l 2019, 17:05

sankcionovat na vyske prijmu?
ty aplikujes logiku strednej/vyssej vrstvy na tu najnizsiu, resp najchudobnejsiu vrstvu..to fungovat uz z principu nebude

to su miliony ludi zijucich v slamoch, v zivotnych podmienkach podobnych ako nasi romovia v osadach...zivot z ruky do huby, praca vacsinou na cierno, kadejake fusky, sweatshopy...prave takito maju najviac deti...ako ich chces sankcionovat? zoberies im aj to malo? kto na to doplati? zas len tie deti...co s nimi urobis? do decakov? a kto to bude financovat? stat?

v minulosti mali manzelia vela deti najma preto, ze bola dost velka sanca ze o nejake, resp. vela z nich pridu...najcastejsie kvoli chorobe, vojne atd...a celkovo, nebolo tolko zabavy po veceroch tak sa aspon t*tkalo.

to chce prevenciu vo forme vzdelania, vychovy, zvysovania povedomia+zvysovania zivotnej urovne...co tazko docielis ked tusim cez 1 miliarda ludi nema zabezpeceny ani pristup k pitnej vode? to je beh na velmi dlhu trat

aj tak je to vtipne ze by sa malo siahat na tych najchudobnejsich a ich deti (lebo ich maju vela), pritom tu mame panov podnikatelov, resp. obrovske spolocnosti ktore neplatia dane, resp. platia smiesne ciastky vzhladom k dosahovanym ziskom
lubbo7
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 619
Vek: 29.79
Zalo┼żen├Ż: 06.03.2010

Odosla┼ąod romiadam » 09 J├║l 2019, 21:33

S tym sterilizovanim som srandoval. Preto som tal dal smejka.

Ale polozim otazku do plena.
Ako by sa dalo zabranit rozmnozovaniu ludi, ktori to aj tak nevedia vychovat (kvoli detom).

Ja nehovorim nech maju 2-3 deti a nech su na urovni akej su, ale nie 8-10, len kvoli pridavkom a to sa aj tak nevychova, do decaku to nepojde(a ked im zoberu deti, narobi si dalsie), co z takych deti bude? Presne to co jeho otec a mama a bude sa to exponencionalne rozrastat..... Samozrejme cest vynimkam...
Myslim ze tato otazka nema riesenie....
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Merak » 10 J├║l 2019, 01:21

Ja m├ím tri deti a vychov├ívam ich a plat├şm ich a e┼íte k tomu aj man┼żelku na materskej vy┼żivujem.
B├Żval├Ż kolega m├í tie┼ż tri deti, ale tak, ┼że prv├ę bolo diev─Źa a druh├ę dvoji─Źky.
─Äal┼í├ş kamar├ít m├í ┼ítyri deti a v pohode tie┼ż. Ale to ┼ítvrt├ę pri┼ílo tak, ┼że aj po aplik├ícii ┼żenskej antikoncepcie do maternice lek├írmi aj tak otehotnela.
Potom susedia z ved─żaj┼íieho domu maj├║ 2x dvoji─Źky.
Jednoducho ┼żivot si n├íjde cestu.

P.S.: ale neviem ─Źo to u┼ż m├í spolo─Źn├ę s jadrovou elektr├ír┼łou?
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art40.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 6695
Vek: 39.81
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod romiadam » 10 J├║l 2019, 02:10

Nic, :biggrin:, niekto tu spominal ze sa svet preludnuje.
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod helios » 13 J├║l 2019, 12:12

Aby sme sa trochu vr├ítili k t├ęme:
Mo┼żno si e┼íte spomeniete, ak├Ż krik, protestn├ę sprievody a blokovanie ciest robili rak├║ski aktivisti pred zop├ír rokmi, ke─Ć sa rozhodovalo, kto bude rekon┼ítruova┼ą Temel├şn. V hre bol toti┼ż aj jeden rusk├Ż dod├ívate─ż pr├íc. Krik a protesty okam┼żite ut├şchli po tom, ako ur─Źili, ┼że dod├ívate─żom bude SIEMENS. Tak nech mi e┼íte niekto tvrd├ş, ┼że raku┼í├íkom i┼ílo o d├íku ekol├│giu.
Hlavne, ┼że s├║ ├║┼żasn├ş ekol├│govia, ale cez 50% z nich doma k├║ri mazutom. :roll:
helios
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 862
Vek: 57.91
Zalo┼żen├Ż: 02.11.2013
Paragraf: 23

Odosla┼ąod aladar » 13 J├║l 2019, 23:48

@helios, Siemens je Rakuska firma? Kolegialita s jazykom? Podla mna by rovnako dopadlo, ak by vyhrala francuzsky Alstom, alebo co ja viem, kto sa tam tomu venuje, alebo Americka firma. Kazda by bola pre nich doveryhodnejsia, ako firma z krajiny zodpovednej za Cernobyl. Tento faktor dovery k jazyku a nedovery ku krajine povodu Cernobylu bol som bral do uvahy viac. Vsak ak teraz nemaju JE, tak su v prvom rade paranoici a nemozno ich obvinovat, ze im ide o kseft Siemensu. :wink:
aladar
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod aladar » 04 Aug 2019, 09:36

Toto som chcel k tym fotkam z Mochoviec:
3. Kult├║ra jadrovej bezpe─Źnosti.

Hav├íria na 4.bloku ─îernoby─żskej JE bezprostredne s├║vis├ş so ┼ípecifick├Żm pojmom ÔÇ×Kult├║ra jadrovej bezpe─ŹnostiÔÇť. Samozrejme ┼że r├┤zne a aj ve─żmi v├í┼żne hav├írie (a aj mimo jadrovej energetiky) sa stali aj predt├Żm, ktor├ę mali svoju ÔÇ×kore┼łov├║ pr├ş─ŹinuÔÇť v ÔÇ×kult├║re bezpe─ŹnostiÔÇť. Pritom do pojmu "kult├║ra bezpe─Źnosti" mus├şme zahrn├║┼ą v┼íetky ─Źinnosti v procese projektorvania, v├Żstavby, prev├ídzkovania, odborn├ęho dozoru a nakoniec aj likvid├ície JE.

Ale teda, ako ve─żmi spr├ívne podotkol hlavn├Ż in┼ípektor ├ÜJD SR Peter Uhr├şk, a┼ż hav├íria v ─îernobyle pouk├ízala na neod┼íkriepite─żn├║ d├┤le┼żitos┼ą kult├║ry bezpe─Źnosti a neod┼íkriepite─żn├ęho vplyvu mana┼ż├ęrskych a ─żudsk├Żch faktorov na v├Żkonnos┼ą v oblasti bezpe─Źnosti v jadrovej energetike.

A aj samotn├Ż pojem ÔÇ×kult├║ra bezpe─Źnosti JEÔÇť bol prv├Ż kr├ít pou┼żit├Ż a┼ż v s├║hrnnej spr├íve INSAG-u (1986) o hodnoten├ş hav├írii v ─îernobyle, kde bola kult├║ra bezpe─Źnosti op├şsan├í v zjednodu┼íen├ş ako:

"S├║hrn charakterist├şk a postojov v organiz├íci├ích a jednotlivcoch, ktor├ę stanovuje, ┼że do pozornosti ich v├Żznamu ako ich prvorad├í priorita dost├íva ot├ízka jadrovej bezpe─Źnosti v JE."

Zdroj: https://nanias.blog.sme.sk/c/513665/jadrova-energia-nekrutte-tigrovi-chvostom-alebo-poznamky-k-serialu-hbo-cernobyl.html
Len to pred mesiacom ešte nevyšlo.
aladar
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Normy elektro

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist