Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • rozv├ídza─Ź

rozv├ídza─Ź

Elektrotechnick├ę normy

Moderátori: Merak, Moderátori

rozv├ídza─Ź

Odosla┼ąod palolc » 06 Mar 2019, 20:10

Ahojte všetci.
Mal by som ot├ízku ohladom umiestnenia elektrick├ęho rozv├ídza─Źa pri hydrante. ─îi je nejaka norma ktor├í hovor├ş o vzdialenosti medzi nimi.
─Äakujem. Projektant mi nevedel poveda┼ą.
palolc
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Zalo┼żen├Ż: 27.11.2016

Re: rozv├ídza─Ź

Odosla┼ąod AlbiDartanan » 06 Mar 2019, 20:49

Projektant by mal v├Ą─Ź┼íinou vedie┼ą nie─Źo tak├ę (aspo┼ł si mysl├şm ) .
Tu som nie─Źo na┼íiel ale pre SK to nebude plati┼ą http://www.mcgarryandmadsen.com/Blog/Entries/2016/10/16_How_far_away_should_a_sink_be_from_an_electric_panel.html
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/
AlbiDartanan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1727
Vek: 35.53
Zalo┼żen├Ż: 09.07.2009

Odosla┼ąod SMITH » 07 Mar 2019, 09:05

:-) Nikdy ne┼Ö├şkejte, ┼że n─Ťco nejde, proto┼że v┼żdy se najde blbec, kter├Ż nev├ş, ┼że to nejde, a ud─Ťl├í to ! :-)
SMITH
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1282
Vek: 43.84
Zalo┼żen├Ż: 29.09.2007
Paragraf: 23

Odosla┼ąod Merak » 07 Mar 2019, 09:39

V norme o rozv├ídza─Źoch som ni─Ź tak├ę ani nevidel. Mo┼żno nie─Źo hovor├ş norma o hydrantoch, ale k tej nem├ím pr├şstup.
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art40.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 6801
Vek: 40.03
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod technikus110 » 07 Mar 2019, 13:47

Nie je slu┼ín├ę odpoveda┼ą protiot├ízkou, ale ja tak urob├şm. ─Źo je v tvojom poj├şman├ş hydrant? Je to nad / pod omietkov├í skri┼ła na po┼żiarnu vodu, alebo je to in├ę pr├şpojn├ę miesto na tlakov├║ vodu, alebo....?

Rozv├ídza─Źom ch├ípem asi pod omietkov├║ skri┼łu (plat, kov) nechr├ínen├║ proti vode.

Toto nerie┼íi elektrik├írska norma ako tak├í. Je to vecou po┼żiarnej bezpe─Źnosti stavieb a po┼żiarnici s├║ t├ş najvy┼í┼í├ş p├íni. Pokia─ż si pam├Ąt├ím, tak s├║ ur─Źit├ę predpisy a postupy, kedy sa smie hasi┼ą vodou.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 610
Vek: 59.96
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018

Odosla┼ąod kamilko » 07 Mar 2019, 16:43

Predpokladam ze rozvadzac nemoze byt v garazi,ked tam musia byt protipoziarne dvere medzi obytnou castou a garazom.
kamilko
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 269
Zalo┼żen├Ż: 21.10.2017

Odosla┼ąod makan » 28 Okt 2019, 22:36

Ahojte. Priklad├ím ot├ízku k tejto t├ęme ─Źo sa t├Żka rozv├ídza─Źa. Staviam rozv├ídza─Ź v rodinnom dome. Hl pr├şvod isten├Ż 50A. Tak na vstupe d├ím hlavn├Ż vyp├şna─Ź 63A a m├ím ot├ízku: bude posta─Źova┼ą prepojte medzi istiacimi prvkami CYA 10? Nemysl├şm teraz isti─Źe ved─ża seba to sa sprav├ş rozf├ízovacou li┼ítou ale rady nad sebou?CYA 16 mi nevojde do isti─Źa. Ak├ę s├║ va┼íe sk├║senosti? ─Äakujem za radu.
makan
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 133
Vek: 41.89
Zalo┼żen├Ż: 05.01.2014

Odosla┼ąod Samanko » 28 Okt 2019, 23:18

makan
Mno, to zalezi.. Teoreticky by to malo byt v pohode, ale nemam tusenia preco je tam tak velke istenie a co sa za tym vypinacom ukryva.. keby som ten projekt kreslil, tak by som to potreboval vediet.. Je to nejak moc vela na RD.
Co sa mi fakt nezda je, ze do akeho istica pre paana jaana nedas 16mm2 ? teda nepredpokladam, ze su za tou 50tkou len same 6/10-Acka.. ci ?
Rada na koniec, mozes dat z vypinaca dvojmo 2x10 (do 63A by to nemal byt problem) a pripojit obidva konce pin/fork bus-baru 16mm2... 8)
ÔÇťStrong people don't put others down... They lift them up.ÔÇť Michal P. Watson.
ÔÇ×Pravda mus├ş ─Źelit v├şce zkoumaj├şc├şm pohled┼»m !"
ÔÇ×We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos
Samanko
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1004
Zalo┼żen├Ż: 03.05.2013

Odosla┼ąod Merak » 29 Okt 2019, 04:20

Na tak├ę kr├ítke vzdialenosti to posta─Źuje.
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art40.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 6801
Vek: 40.03
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012

Odosla┼ąod makan » 29 Okt 2019, 21:46

─Äakujem za odpove─Ć Merak d├ím tam CY10mm2. Neviem zo 16 by sa mi tam zle vykr├║calo a 50A v rozv├ídza─Źi do 30 cm to bude posta─Źova┼ą.
Samanko: tak┼że pozer├ím v projekte P in┼ítalovan├Ż 68,6 kW,S├Ü─î 0,4, P s├║─Źasn├Ż: 27.5 kW, In 41,8 A. Tak┼że navrhol tak hl. isti─Ź 50A, pr├şvod CYKY-J 5x16. A v projekte m├í T─î 6kW/400V. Tie┼ż som na to pozeral na ─Źo tak├Ż pr├şvod. Rodinn├Ż dom tro┼íku v├Ą─Ź┼í├ş ale zase to─żko? Keby tam bolo priamo v├Żhrevn├ę el. k├║renie nepoviem ale je tam T─î z tak├Żm v├Żkonom to je jedin├Ż najv├Ą─Ź┼í├ş spotrebi─Ź.No ni─Ź sprav├şme tak ako n├ím bolo prik├ízan├ę :) .
makan
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 133
Vek: 41.89
Zalo┼żen├Ż: 05.01.2014

Nasp├Ą┼ą na Normy elektro

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist