Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Sk├║senosti v oblasti elektro in┼ítal├íci├ş

Sk├║senosti v oblasti elektro in┼ítal├íci├ş

Elektrotechnick├ę normy

Moderátori: Merak, Moderátori

Re: Sk├║senosti v oblasti elektro in┼ítal├íci├ş

Odosla┼ąod spaceblue » 03 Jan 2017, 20:53

Diky moc, mysl├şm si ┼że od teba to je najzrozumite─żnej┼íie a s t├Żm obr├ízkom a odkazom si to viem aj pekne predstavi┼ą :)
spaceblue
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 8
Zalo┼żen├Ż: 02.01.2017

Odosla┼ąod spaceblue » 07 Jan 2017, 20:34

Ahoj potreboval by som radu. M├ím bodov├ę svetla v kuchyni dokopy 8,moment├ílne ovl├ídan├ę z troch miest. Chcel by som ich rozdeli┼ą napoly. Viete mi poradi┼ą ─Źo mus├şm spravi┼ą preto? M├ím to zapojene 6-7-6. Diky
spaceblue
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod mr.dred » 07 Jan 2017, 20:42

zrejme to chceš asi takto...

vyp├şna─Ź ─Ź.7 mali kedysi aj dvojit├ę ,ale teraz neviem.. ja ich m├ím na chodbe.
Pr├şlohy
6+6..┼ś7,┼ś7..┼ś6+6 (1).JPG
6+6..┼ś7,┼ś7..┼ś6+6 (1).JPG (14.57 KiB) Zobrazen├í 3373 kr├ít
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2413
Vek: 53.37
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod Samanko » 07 Jan 2017, 20:50

musel by si aj doplnit kable, rsp jeden medzi vsetkymi vypinacmi ... ak to nieje problem tak ti aj popisem presne ako ..
Siln├ş druh├ę neshazuj├ş. Pom├íhaj├ş jim zvednout se.ÔÇť Michal P. Watson.
ÔÇ×Pravda mus├ş ─Źelit v├şce zkoumaj├şc├şm pohled┼»m !"
''Aj ke─Ć si nem├┤┼żeme vybra┼ą ─Źo sa n├ím stane, m├┤┼żeme si vybra┼ą, ako na to zareagujeme.''(Epiktetos)
Samanko
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 945
Zalo┼żen├Ż: 03.05.2013

Odosla┼ąod 5ko » 07 Jan 2017, 21:14

Alebo to prerobi┼ą na ovl├ídanie cez Impulzn├ę rel├ę a vyu┼żi┼ą jestvuj├║ce k├íble,a samozrejme vymeni┼ą vypina─Źe za tla─Ź├ştka.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8130
Vek: 62.72
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010
Paragraf: 23

Odosla┼ąod Merak » 07 Jan 2017, 22:49

spaceblue nap├şsal:Ahoj potreboval by som radu. M├ím bodov├ę svetla v kuchyni dokopy 8,moment├ílne ovl├ídan├ę z troch miest. Chcel by som ich rozdeli┼ą napoly. Viete mi poradi┼ą ─Źo mus├şm spravi┼ą preto? M├ím to zapojene 6-7-6. Diky

a vie┼í nakresli┼ą, ako to m├í┼í poprep├íjan├ę navz├íjom? teda vyp├şna─Źe ak├Żmi vodi─Źmi s├║ prepojen├ę a kam to je zapojen├ę
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art20.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 6220
Vek: 38.97
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod spaceblue » 08 Jan 2017, 09:56

Samanko nap├şsal:musel by si aj doplnit kable, rsp jeden medzi vsetkymi vypinacmi ... ak to nieje problem tak ti aj popisem presne ako ..

To by bol probl├ęm lebo v┼íetky kable s├║ v stene a rozb├şja┼ą to nechcem. Jednoducho chcel by som to ma┼ą zapojen├ę ak sa to d├í, z jedn├ęho miesta ovl├ída┼ą oba svetelne okruhy. Ale z jedn├ęho konca kuchyne len jeden okruh a z druh├ęho konca druh├Ż okruh. Ako by sa to dalo spravi┼ą?
spaceblue
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Samanko » 08 Jan 2017, 13:21

Zavolaj si tam elektrikara alebo nakresli ako mas natiahnute kable. Kable sa totiz pri instalacii mohli natiahnut 20timi sposobmi a prave to rozhoduje o tom, ci to pojde neak urobit + prevedenie.. mas kable v stene alebo iba vodice v chranickach ?

Ak mas novu instalaciu, kable v stenach tak to uricte nepojde, teda slo by to vymenov vypinacov za tlacidla (dvojtlacidlo) a vlozenim impulzneho rele pod tlacidlo ako to tu uz aj 5ko spominal..
Siln├ş druh├ę neshazuj├ş. Pom├íhaj├ş jim zvednout se.ÔÇť Michal P. Watson.
ÔÇ×Pravda mus├ş ─Źelit v├şce zkoumaj├şc├şm pohled┼»m !"
''Aj ke─Ć si nem├┤┼żeme vybra┼ą ─Źo sa n├ím stane, m├┤┼żeme si vybra┼ą, ako na to zareagujeme.''(Epiktetos)
Samanko
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 945
Zalo┼żen├Ż: 03.05.2013

Odosla┼ąod spaceblue » 10 Jan 2017, 14:57

Diky v├ím za rady nie─Źo u┼ż porie┼í├şm...
spaceblue
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Merak » 09 M├íj 2017, 09:23

cez v├şkend som bol v Bojniciach na stra┼íidl├ích, a tak sme boli pozrie┼ą aj v ZOO
no nedalo mi nezastavi┼ą sa a neodfoti┼ą t├║to RIS skri┼łu
Pr├şlohy
IMG_20170506_113734.jpg
IMG_20170506_113741.jpg
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod alois » 10 M├íj 2017, 19:14

Zázrak!

Sme v SR a nikto neukradol t├║ ┼żehli─Źku, ─Źo je na dver├ích?
Okrem toho v osobn├şm vo─żne m├í┼í pozera┼ą po zvieratk├ích a nie po rozv├ídza─Źoch. Baby nespom├şnam, tie maj├║ ┼żenat├ş zak├ízan├ę svadobnou zmluvou.... :P
alois

Odosla┼ąod Merak » 10 M├íj 2017, 19:55

Alous, pr├íve naopak, po bab├ích m├┤┼żem u┼ż len pozera┼ą.
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod trunek » 25 M├íj 2017, 23:08

moja dne┼ín├í sk├║senos┼ą

Zn├ími v pr├íci ma poprosil, ─Źi by som nespravil rev├şziu, ┼że m├í novostavbu a potrebuje ku kolaud├ícii. Tak sme sa i┼íli pozrie┼ą. Priklad├ím p├ír fotiek.
09 - PE a N na prep├Ą┼ąovke je super, v┼íetky tri f├ízov├ę vodi─Źe prezna─Źen├ę p├ískou. Ani prezna─Źen├ę nie s├║ v poriadku a aj to je odfl├íknut├ę....V takomto rozv├ídza─Źi to pova┼żujem za vulg├írnos┼ą. Asi mu do┼íla CY6ka...
10 - n├ímatkov├í fotka. Nedodr┼żan├ę IP20. Pr├şstupn├ę ┼żiv├ę ─Źasti. Boli takmer na ka┼żdom isti─Źi
11 - asi v├Żrobn├Ż ┼ít├ştok....

┼Żevraj je to elektrik├ír, ktor├Ż rob├ş v DE a Franc├║zsku a ┼że m├í zn├ímeho, ktor├Ż na n├şm chod├ş a rob├ş rev├şzie. Na dan├ę tel.─Ź├şslo som nap├şsal SMS s textom:

Dobr├Ż ve─Źer. Bol som robi┼ą rev├şziu tam a tam.....a chcem upozorni┼ą na p├ír nedostatkov
1)Jedna trojz├ísuvka v kuchyni m├í opa─Źne L a N
2)Ch├Żbaj├║ce ukon─Źenie na konci hrebe┼łoch. Nedodr┼żan├ę IP20
3)Dlh├ę konce k├íblov. Nedodr┼żan├ę IP20. Pr├şstupn├ę ┼żiv├ę ─Źasti
4)ch├Żba v├Żrobn├Ż ┼ít├ştok
5)ch├Żba protokol o kusovej sk├║┼íke rozv├ídza─Źa
6)ch├Żba sch├ęma zapojenia
7)Z HUS-ky ide do rozv├ídza─Źu 6mm2. Mal by tam by┼ą z├ísadne hrub┼í├ş vodi─Ź....
8 )Zl├ę ozna─Źenie N a PE na prep├Ą┼ąovke
9)Zvody bleskozvodu nemaj├║ ani ochrann├ę Lko a ani nie s├║ v chr├íni─Źke. Iba tak....
10)Imac pekn├Ż, ale kom├şn je vy┼í┼í├ş a m├í kovov├ę prvky a nie s├║ spojen├ę. Nedodr┼żan├Ż ani uhol a ani valiv├í gu─ża
11)Ohyb FeZn na zvodi─Źi je oh├Żban├Ż do prav├ęho uhla h├ídam okolo 6ky vrt├íku. Ve─żmi ostr├í uhly
12)Ani len n├ílepka na dvierkach rozv├ídza─Źu
13)Rozvod f├ízy medzi isti─Źmi za pomocy PE vodi─Źu prezna─Źen├ęho p├ískou tak na pol ┼íkody

a teraz pom├íhaj kolegovi.... Ak tam pr├şde ten zn├ími rev├şzny a bude to bez nedostatkov, p├ş┼íem podnet na IP a TI

-- Spojen├Ż pr├şspevok 25 M├íj 2017, 22:26 --

Aby som aj pochv├ílil. Tak v AUPARKU je spusten├í druh├í dob├şjacia TESLA stanica na Slovensku. Pr├íca po t├Żchto p├ínov bola uk├í┼żkov├í... Tak├í zauj├şmavos┼ą. Pr├şvodn├Ż k├íbel bol 3x 4x185ka me─Ć Nab├şjac├ş pr├║d 330A pri 600VDC na jednu stanicu.....je ich tam 6
Pr├şlohy
09.jpg
10.jpg
11.jpg
20170516_100249_resized_1.jpg
u─Ź├şme sa ka┼żd├Ż de┼ł. Vid├şm to s├ím na sebe - ponuka v├Żroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html
trunek
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1761
Zalo┼żen├Ż: 17.05.2007

Odosla┼ąod Merak » 26 M├íj 2017, 06:41

In├í─Ź k tej prep├Ą┼ąovke, s├║ v┼íetky N v├Żvody spojen├ę v prep├Ą┼ąovke? Ci im tam nech├Żba prepoj.
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod trunek » 26 M├íj 2017, 09:56

Jasne ze chyba :) vypadlo mi to ked som to pisal vecer.

No a dnes rano mi dotycny pan odpisal, ze ak chcem, ponuka pracu pre schopnych elektrikarov za 13e/h (ak niekto chce, kontakt mate :) ) a hlada takych :) a ze nedostatky odstrani aby to bolo ok a bezpecne :)
u─Ź├şme sa ka┼żd├Ż de┼ł. Vid├şm to s├ím na sebe - ponuka v├Żroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html
trunek
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1761
Zalo┼żen├Ż: 17.05.2007

Odosla┼ąod Merak » 20 J├║l 2017, 13:23

Toto sa stane, ke─Ć v in┼ítal├ícii nerob├şte kontroly a nedo┼ąahujete skrutky.
Pr├şlohy
IMG_20170715_184323.jpg
IMG_20170715_184315.jpg
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod Merak » 20 J├║l 2017, 13:27

U kamar├íta niekto dorobil jeden z├ísuvkov├Ż okruh do kuchyne. Zbyto─Źne sa div├şm, ┼że kol├şk nechr├íni.
Pr├şlohy
IMG_20170717_172530.jpg
IMG_20170717_172536.jpg
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod breta1 » 20 J├║l 2017, 13:52

Merak nap├şsal:Toto sa stane, ke─Ć v in┼ítal├ícii nerob├şte kontroly a nedo┼ąahujete skrutky.

Zn├ím├Ż m─Ť prosil, a┼ą se p┼Öijdu pod├şvat, ┼że mu smrd├ş z├ísuvka.
Hlin├şkov├Ż rozvod, z├ísuvka vypadala podobn─Ť oho┼Öel├í, koupil jsem novou, dot├íhl ┼írouby a hotovo. Do z├ísuvky jsem zapnul elektrickou troubu a kr├ítce se zn├ím├Żm p┼Öi pive─Źku vyzkou┼íel.
U┼ż jsem se zvedal, kdy┼ż jsem zaslechl jakoby jisk┼Öen├ş - tak jsem znovu z├ísuvku rozd─Ťlal, ale nic povolen├ęho, ale z├ísuvka tepl├í.
Omylem jsem ┼í├íhnul na jeden kol├şk z├ístr─Źky a sp├ílil se.
Origin├íl zataven├í z├ístr─Źka jisk┼Öila uvnit┼Ö pobl├ş┼ż jednoho kol├şku a to pak vyp├ílilo z├ísuvku. Zaj├şmav├ę bylo, ┼że na t├ę z├ístr─Źce to bylo okolo toho kol├şku oho┼Öel├ę daleko m├ęn─Ť ne┼ż na z├ísuvce. Vym─Ťnil jsem z├ístr─Źku a je pokoj.
Nikdy p┼Öedt├şm ani potom jsem se s n─Ť─Ź├şm podobn├Żm nesetkal.
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8444
Zalo┼żen├Ż: 06.02.2009

Odosla┼ąod 5ko » 20 J├║l 2017, 20:25

─îlovek by povedal, ┼że zataven├í z├ístr─Źka na k├íbli je spolahliv├í, ale ned├ívno som tie┼ż zap├íjal cez tak├║ ┼ín├║ru monitor a ─Źudoval som sa, ┼że nejde zapn├║┼ą, ked pred t├Żm bol v poriadku,akur├ít som pou┼żil in├║ ┼ín├║ru.Tak som ju prep├şskol a bola OK, no po zapojen├ş zase ne┼íla, tak som potiahol rukami z├ístr─Źku a k├íbel a norm├ílne som c├ştil, ┼że ide podozrivo lahko natiahnu┼ą,tak som ju rozpitval, a uvidel som, ┼że nul├ík bol zle zalisovan├Ż do dutinky a bolo to tam oprskan├ę,tak┼że podla polohy k├íbla to i┼ílo alebo ne┼ílo.
U┼ż na pohlad to bol ovela ten┼í├ş k├íbel ako zvy─Źajne b├Żva na prep├íjanie PC komponentov tak┼że som podobne preveril aj druh├Ż tak├Ż ist├Ż k├íbel a ten bol tak isto vadn├Ż,tam sa pri ┼ąahu vytrhli dva vodi─Źe,tak isto zle zalisovan├ę... ┼íkoda, ┼że sa nedal na nich zisti┼ą v├Żrobca,aspo┼ł by si zasl├║┼żil vy┼ív├ícka┼ą s nimi cez gule. :mrgreen:
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8130
Vek: 62.72
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010
Paragraf: 23

Odosla┼ąod pajky » 20 J├║l 2017, 21:52

Bol som na chate minule a videl som super zemnenie bojleroveho potrubia zz omotany okolo trubky samozrejme v izolacii, bojler pripojeny na kus trciaceho kabla z omietky v izolacke asi stocene zili pri vypinaci s napisom nezapinat :-)
pajky
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 777
Zalo┼żen├Ż: 03.01.2009

PredchádzajúcaĎalšia

Nasp├Ą┼ą na Normy elektro

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist