Lithium batéria z Alibaby

Elektrotechnické normy

Moderátori: Merak, Moderátori

niko09185
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06 Mar 2019, 12:15

Lithium batéria z Alibaby

Príspevok od používateľa niko09185 » 01 Apr 2019, 16:13

Zdravím, mám vyhliadnutú jednu batériu pre môj projekt ktorá je dostupná na webe Alibaba.com

https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 1f66C1hCK8

Dole majú napisané aké majú certifikáty CE a pod. Pozrite si to

Chcem aby som moje zariadenie mohol ponúkať do celého sveta.


1. Ak tomu dobre rozumiem tak ked je na baterke certifikát CE tak to znamená že možem ju distribuovať dalej po europe? (predávať)

2. Má daná batéria všetky potrebne certifikáty a splnené normy pre môj predaj do celého sveta?

3. Ak vyrobím moje zariadenie z daných batererií z alibaby a zo sučiastok ktore majú všetky potrebné certifikáty a splnájú všetky kriteriá pre celosvetovy predaj, tak budem musieť spraviť odznova všetky certifikáty na Hotové zariadenie zvlášť? Lebo to už bude ako keby nový výrobok ktory nemusi byť vyrobeny bezpečne a preto tipujem že aj ked všetky súčiastky maju všetko potrebné na celosvetovy predaj, tak aj tak budem musiet si vybaviť certifikát na hotové zariadenie či spĺna všetky kriteriá a je bezpečné, ze?

4. Čo všetko si mam pýtať od dodávatelov daných batérií aby som mal čo najviac potrebných dokladov? Nákup bude na firmu

6. Aké všetky povolenia, certifikáty alebo papiere budem potrebovať pre distribúciu mojho hovotého 12V zariadenie pre svetový predaj?


Ďakujem velmi pekne za pomoc, veľmi tažko sa zistuje info ohladom takýchto vecí tak budem veľmi rád ak sa niekto nájde kto sa vyzná aspoň v niečom.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Lithium batéria z Alibaby

Príspevok od používateľa Marek1975 » 01 Apr 2019, 19:13

sorry za OT... ale oznacenie "CE " v ich ponimani "noriem" neznamena nic ine ako China Export.... baterky ti odporucam kupit radsej od nejakeho prevereneho predajcu na slovensku - ja viem, hned namietnes, ze cena... ano aj na cenu dnes clovek pozera, ale aj na kvalitu - ak ti "zdochne" baterka - budes ju mat moznost nejakym sposobom vyreklamovat? asi nie.... Takze asi tak

EDIT : Ak budes kupovat na firmu, tak alibabu neries ani omylom, neviem sice ake mnozstvo budes brat, ale priprav sa potom na colnikov a na DPH, na nejake certifikaty (akceptovatelne / hodnoverne) mozes rovno zabudnut
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

niko09185
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06 Mar 2019, 12:15

Re: Lithium batéria z Alibaby

Príspevok od používateľa niko09185 » 01 Apr 2019, 19:26

Ďakujem za odpoveď ale oni mi poslali aj testy, papiere co robili s batériami. Ano môže to byt klamstvo ale testy vyzerali že su tie batérie vpohode a bezpečné.

Tuto maju napisané certifikáty a maju aj tie EMC skusky. Myslíš si ze to je ten China Export? To som ani nevedel ze takéto špekulácie existuju :D

Ďakujem a porozmýšlam o nejakom Slovenskom dodávateli lebo batérie su jediná vec ktoru som chcel objednavat s Číny

Obrázok
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Lithium batéria z Alibaby

Príspevok od používateľa Marek1975 » 01 Apr 2019, 19:30

To som ani nevedel ze takéto špekulácie existuju
welcome to reality

Certifikaty neviem ci su prave, o vyjadrenie musis poziadat priamo predajcu, certifikovat by ho mala certifikacna autorita a platnost / pravost certifikacie by sa mala dat overit. Ak su certifikaty prave - budes ich musiet dat prelozit na svoje naklady, ale je otazne, ci ich EU uzna ako hodnoverne. Odporucal by som ti preskumat net ohladom certifikacie na slovensku, ohladom noriem si najdi uzivatela "Merak" - je tu moderatorom, vyzna sa v elektro normach, ohladom nich ti moze poradit on
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Lithium batéria z Alibaby

Príspevok od používateľa jenda23 » 01 Apr 2019, 19:49

Lidi kdy už vás přejde tydle věci kupovat u Wonga :axe: :roll:

niko představuješ si to jak hurvínek válku, ano pokud budeš chtět něco prodávat Tvoje zařízení bude muset splňovat dost přísný normy, Bude muset projít zkouškama EMC a dost jinejma laboratorníma testama např atestama o hořlavosti který jsou v současný době víc než velice přísný a který jsou i úměrně tomu nákladný -čili dost... tuhle myšlenku prosím opust... s timhle mám jistý zkušenosti a měl jsem též tvý nadšení, ale páni z laboratoří mě rychle "uzemnily"....

a záleží co ještě hodláš za zařízení vyrábět...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

niko09185
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06 Mar 2019, 12:15

Re: Lithium batéria z Alibaby

Príspevok od používateľa niko09185 » 02 Apr 2019, 17:53

No ono by to nemalo byt nič nebezpečné.

Zariadenie by bolo nieco ako powerbanka, podobne by to vyzeralo, nabija sa to cez micro usb a vystup cez USB kde das kabel so step up meničom 5V na 12V a pripojis k dalsiemu zariadeniu ktoré budem kupovat s certifikátom od dodavatelov.
Dalo by sa cez to nabijat aj mobil ale to neni priorita toho vynálezu.

Neskôr určite pridám čo to bude za zariadenie lebo mi toto forum aj pomohlo a este chystam zakladat temu a pytat sa nieco, ale teraz najprv to musim zhotovit

Pracujem natomto projekte intenzívne a môj target je mat distrubuciu do sveta a chápem že to neni jednoduché, ale ja vidim v tom potenciál a budem to robit dovtedy dokial to nestrati potencial (niekto ma predbehne) alebo dokial to nebudem mat hotové.

Tym chcem povedať že ked to dokáže niekto iný tak to môžme dokázať vsetci, a keby som to nedokoncil ja, tak iný človek čo bude chciet nieco ohladom dsitribúcie a CE vediet tak si tuto môže prečítať info.

Táto tema je na Slovensku velmi malo rozoberaná a hodí sa každé nové info čo pribudne na internet inak to ludi aj odradi nieco robiť ked si prečíta ze treba milion vecí ale nikde nijaký presnejší postup a vysvetlenia.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11653
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Lithium batéria z Alibaby

Príspevok od používateľa Dolfi » 02 Apr 2019, 18:50

Ak to chceš predávať, musíš to brať ako podnikanie. Dovoz cez colnicu, preclenie, (minimálne nahodenie DPH a asi aj cla). To zaplatiť, inak ti to nepustia do obehu.

Ak si budeš chcieť uplatniť DPH na vstupe, musíš sa zaregistrovať ako platiteľ DPH, viesť (podvojné) účtovníctvo a posielať štvrťročné výkazy DPH s odvodom prostriedkov z DPH na výstupe.

A zrejme ten svoj výrobok budeš musieť dať certifikovať v štátnej skúšobni, čo strojí tiež "pár korún".

A nechcem bagatelizovať tvoje nadšenie, skôr ti chcem držať palce ! No jeden názor si neodpustím. Vyrobiť čokoľvek, absolútne nie je problém. Problém je umiestniť výrobok na trhu ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

niko09185
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06 Mar 2019, 12:15

Re: Lithium batéria z Alibaby

Príspevok od používateľa niko09185 » 02 Apr 2019, 19:29

Vyrobiť čokoľvek, absolútne nie je problém. Problém je umiestniť výrobok na trhu ...
Jasné, to už som zistil. Vela vybavovačiek a penazí. Postupne aj zistím koľko penazí na tie vybavovačky bude treba a uvidím, vymyslím riešenie. Každopádne ďakujem za info a o dovoze zo zahraničia este budem uvažovať. Tie baterie som si objednal 4 kusy na skúšku ktoré riadne pretestujem a preštudujem a možno zistím že to nebude mat zmysel.

Ak by niekto mal nejaké info alebo zaujímavý članok ohladom certifikátov kludne pošli.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11653
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Lithium batéria z Alibaby

Príspevok od používateľa Dolfi » 02 Apr 2019, 19:36

Prepáč, umiestniť na trhu som myslel predovšetkým, aby ho aj niekto kupoval ...
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Lithium batéria z Alibaby

Príspevok od používateľa jezevec » 02 Apr 2019, 19:47

Když to tak čtu, tak vidím že máš hodně naivní představu o tom "celosvětovém prodeji".
Jen tak pro zajímavost, jaký máš počáteční kapitál, stačí řádově?
Máš nějaký průzkum trhu, jestli bude o ten výrobek nějaký zájem a vejdeš se do nějaké akceptovatelné ceny?
Všeobecně, proč nikdo v Evropě nevyrábí spotřební elektroniku? Na to si snad dokážeš odpovědět sám.
0

niko09185
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06 Mar 2019, 12:15

Re: Lithium batéria z Alibaby

Príspevok od používateľa niko09185 » 02 Apr 2019, 21:30

Prepáč, umiestniť na trhu som myslel predovšetkým, aby ho aj niekto kupoval ...
Nerobil by som niečo čo by som si sám nekúpil.
Napr. ludia co poznam a vedia o tom ma nabádaju že mi to spropagujú ked im to poskytnem aby sme sa rozumeli neni som jediny kto by to chcel.
Propagaciu kazdopadne chcem nechat hlavne na influencerov, fb reklama, youtube reklama, google reklama, webova stranka.......
Do 2k chcem naklady na pociatocnu reklamu (WEB neratam ten si spravim). Takze viem ze to neuvidi každý na svete :D
Máš nějaký průzkum trhu, jestli bude o ten výrobek nějaký zájem a vejdeš se do nějaké akceptovatelné ceny?
Pracujem na biznis pláne do ktorého patri aj prieskum trhu. Kedže vyrobok som objavil po dlhom hladani na trhu len od jedneho Japonca ktory ho nedostal do povedomia tak konkurenciu nemam ako skúmať, jedine jeho. Pár známym som povedal o tom a ich nazory alebo lepsie povedané reakcie ma povzbudili. Samozrejme bola aj negativna reakcia ale to bolo od starsieho rodinneho prislusnika ale to neni moja cielova kategoria.


Tu vám len odpovedám na vaše otázky ktoré ste sa pýtali, nemam stým problém ak vás nieco zaujíma kludne sa môžeme porozpravať aj off-topic ale lepšie by bolo cez sukromnú spravu lebo táto tema je založená pre ludí, ktorý ked budu chciet prejst si tou "naivnou" cestou aby dostali svoj vyrobok na trh, a potom ked zistia ze budu potrebovat CE certifikát tak im google najde slovenskú temu danej problematiky ktorá sa na Slovensku pomaly ani neriesila.


Kludne pište aj další svoje skusenosti Dakujem moc
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Lithium batéria z Alibaby

Príspevok od používateľa jezevec » 02 Apr 2019, 21:43

Vidím, že absolutně nechápeš problematiku, no snad tě ta vlastní zkušenost finančně nezruinuje.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Lithium batéria z Alibaby

Príspevok od používateľa jenda23 » 02 Apr 2019, 22:01

Svůj výrobek jsem chtěl uvést na byť dost úzký trh v neměcku a sám výrobce zařízení pro které jsem modul dělal mi vypočetl prvotní investici jen pro to aby smůj modul dal na svůj eshop přes 5,5 milionu korun.... udělaj si obrázek sám... a ted si vem že pro třeba itálii platí normy TSI a podobně....
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: Lithium batéria z Alibaby

Príspevok od používateľa datam » 11 Apr 2019, 15:48

Len pre upresnenie CE môže vydať iba firma ktorá má sídlo na území EU. Takže ak nejaký čínaň má CE tak určite nie je platné. Možné je iba ak by si ten čínaň zbudoval pobočku v EU (aj ked len schránkovú) a CE vydával na túto pobočku. Potom je to legislatívne v poriadku a mohol by si to použiť. Ak to niekomu utrhne **** tak by si v tom aspoň nebol sám :)

Ak chceš nejaké zariadenie vyrábať tak musíš urobiť vlastnú skúšku a vystaviť prehlásenie o zhode. To môžeš urobiť iba ak máš na to oprávnenie (myslím stačí živnosť v obore a povolenie od oprávnenej organizácie TUV, TI, STU, EIC a pod). Ak je to sériovka tak musíš výrobok dať na posúdenie (zvyčajne destrukčné a viac kusov). Toto musíš opakovať pri každej zmene výrobku (stačí ak by si nakúpil inde baterky alebo súčiastky).

CE ti nerieši všetko. Každá krajina má ešte vlastné normy ktoré treba dodržať a posúdiť zhodu. Pre to majú profesionálne výrobky tolko testov a symbolov na sebe.
0

Používateľov profilový obrázok
Miko6005
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 15 Dec 2018, 00:35

Re: Lithium batéria z Alibaby

Príspevok od používateľa Miko6005 » 11 Apr 2019, 20:57

Ahoj, chod kludne do toho len uvazuj co kolko stoji a za kolko to budes nakupovat /mnoztevne zlavy su nepostradatelne/. Skus sa orientovat na nasho najvecsieho obchodneho partnera co je Nemecko. Skusobnu najlepsie v DE. Tu je trh skor na cinu lebo tu nie su peniaze alebo skor malo a aj tak sa tu nakupuje podradne a predrazene /nevedomost,nevzdelanost/. Odporucam ti chod do toto ak to bude mat potencial a super business plan peniaze sa vzdy najdu /banka atd/. Prosim ta len tu necakaj ze ti niekto poradi kladne ved nikto nechce aby si sa mal lepsie... Ak dnes zacnes o zopar rokov to budes mat na trhu a plus mozno aj zopar nastev psychologa ale to ide k tomu ak to ides robit ako "one man show". A ked to nahodou dopadne neuspechom tak budes daleko vedomostami vpred kazdym smerom a budes mat otvorene dalsie dvere.
Ospravdlnujem sa za preklepy ale dal som si nikotinovu zuvacku a slzia z toho oci neviem ci fajcenie nie je lepsie :thumbdown:
0
Nuclear battery for electric cars !!!

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Lithium batéria z Alibaby

Príspevok od používateľa Milos66 » 11 Apr 2019, 21:44

Neboj, ta trava ti pomoze.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Napísať odpoveď