MPPT wind+solar

Ponuka práce alebo brigády v obore elektrotechnika, programovanie

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

MPPT wind+solar

Príspevok od používateľa rudko » 28 Okt 2019, 11:01

Ahojte pani / pripadne aj damy

Je tu niekto kto sa profesionalne venuje problematike veternej a solarnej energie? Alebo ma v tomto aspon seriozny prehlad. Pre jeden projekt hladam cloveka na konzultacie vyhotovenia napajacej sustavy. Samozrejme to nieje zadarmo. Clovek bude riadne zaplateny podla dohody.
Zariadenie ma cca 1kw veternu turbinu + nejake solarne panely, tu neviem presne vykon. Je potrebne tieto dva zdroje skombinovat, uregulovat a energiu ukladat do 24V baterie plus napajat nejake 24V spotrebice.
Nie, viac info k tomu verejne podat nemozem. Podrobnosti dostane konkretny clovek po dohode s objednavatelom.
Idealne je vyriesit toto komplexnym regulatorom wind+solar. Ale zatial bol problem najst reggulator ktory by splnal vykonove podmienky ako solaru tak turbiny a bol zaroven schopny datovej komunikacie s nadriadenym systemom.

Preto ma zadanie aj druhu cast. Ak sa nenajde vhodny w+s regulator bude potrebne navrhnut a vyrobit funkcny mppt pre turbinu ktory bude schopny spolupracovat s existujucim solarmym mppt a dodavat 24V do siete.
zakladne technicke poziadavky na regulator:
- vykon turbiny cca 1kw
- vstupne napatie cca 24VAC/3f (20-30V)
- vystupne napatie nastavitelne v rozsahu cca 21-29VDC
- nastavitelne obmedzenie vystupneho prudu
- aktivne riadenie otacok vrtule regulaciou zataze + skrat. moznost uplneho zastavenia
- obojsmerna komunikacia po CAN (monitoring + konfiguracia), detaily budu poskytnute neskor
- monitorovanie vstupnych a vystupnych napati a prudov, vstupnej frekvencie, teploty zariadenia
pozadovana bude kompletna technicka + vykresova dokumentacia a hotovy funkcny prototyp.

Pre viac info (pokial budem moct poskytnut) mi piste SS
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...