Knižnica pre grafický LCD - AVR studio

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

NySher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: ZH / ZA
Vek: 30

Knižnica pre grafický LCD - AVR studio

Príspevok od používateľa NySher » 24 Júl 2011, 13:25

Zdravím páni, prosím vás poraďte ako rozbehať hocijakú knižnicu pre grafický displej v AVR studiu... skúšam už kadečo ale stále to vyhadzuje chyby a už som zúfalí... príklad chyby je "očakávané "=",","";"... pred niečim". Prosíím... :cry:
0
:)

NySher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: ZH / ZA
Vek: 30

Príspevok od používateľa NySher » 03 Aug 2011, 22:45

Ludia pomôžete mi niekto prosím... :cry:


//Prepísal som pôvodný príspevok lebo som zháňal pre codevision ale tam už je len mám problém s veľkosťou kódu tak chcem vyskúšať v AVR studiu...
0
:)

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Príspevok od používateľa jaromir » 03 Aug 2011, 22:55

Pomoct ti mozem akurat tak, ze ti poradim aby si si napisal vlastnu "kniznicu", ak sa tych par desiatok riadkov kodu pre bezne graficke displeje da nazvat kniznicou.
Okrem toho, ze pochopis ako to funguje, naucis sa lepsie syntax C-cka, s cim mas momentalne asi problemy a v neposlednom rade to bude rychlejsie nez pochopit a nakonfigurovat kadeake "kniznice", ktore nei vzdy robia to co maju a tak ako maju.
Prvu otazku si pisal 24.7, dalsiu 3.8 - za ten cas si si to mohl 5x naprogramovat sam, dolezite je verit si.
0

NySher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: ZH / ZA
Vek: 30

Príspevok od používateľa NySher » 04 Aug 2011, 10:09

Medzi tým som čakal na LCD... mohol by si mi prosím poradiť ako napísať tú knižnicu?? Ale to bude asi na mňa príliš zložité... :? Stále sa len učím...
0
:)

Používateľov profilový obrázok
awen
Power user
Power user
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 11 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36

Príspevok od používateľa awen » 04 Aug 2011, 10:25

NySher napísal:Medzi tým som čakal na LCD... mohol by si mi prosím poradiť ako napísať tú knižnicu?? Ale to bude asi na mňa príliš zložité... :? Stále sa len učím...
podla komunikacneho protokolu v datasheete predsa :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Príspevok od používateľa jaromir » 04 Aug 2011, 10:34

Podla datasheetu radica, ktory je vnutri pouzity.

Pisal si si uz ovladanie pre HD44780? To su tie klasicke 2x16 displeje. Najjednoduchsi program na vypis znakov ma asi dve procedury, kazda cca 10 riadkov, k tomu main s dalsimi 10-timi riadkami. Nie je to nic strasne, len treba chciet pochopit ako to funguje, Na webe je aj kopa nejakych navodov a takych blblosti (a verim, ze aj pre graficke LCD). HD44780 nie je to co potrebujes, ale nauci ta chapat take datasheety a sposob prace s displejmi. Treba zacat od zaciatku.
0

Používateľov profilový obrázok
awen
Power user
Power user
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 11 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36

Príspevok od používateľa awen » 04 Aug 2011, 12:21

jaromir napísal:Pisal si si uz ovladanie pre HD44780? .... Treba zacat od zaciatku.
Silny suhlas :D Najskor sa treba naucit programovat jednoduche veci a syntax C. Mam pocit, ze uz aj ta syntax je u teba trochu problem. A potom sa pusti do ovladania spominaneho HD44780. Nieje to moc tazke a da ti to vela skusenosti. Grafickemu displeju sa venuj neskor..

Co sa tyka vyvojoveho prostredia, odporucam AVR Studio hlavne kvoli kompileru avr-gcc (treba doinstalovat WinAVR aby si vobec v AVR Studiu mohol robit projekty v C). Na Codevision sa vykasli, pretoze pouziva vlastny kompilator (a mierne upravenu syntax), a sice su na nete aj kody prenho, ale je ich minimum v porovnani s kodmi pre avr-gcc. Treba mysliet do buducna. Codevision ta nauci velmi zlym navykom, na to pozor.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok