TCP Server

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

TCP Server

Príspevok od používateľa Washu » 07 Feb 2013, 21:02

Zdravim
Zhanam win utilitu ktora by vedela vytvorit TCP server s tym ze sa nanu klient pripoji, na definovany TCP port, mozem mu odpovedat a vidim data ktore posiela. Nieco ako terminal ale v rezime servera.
Asi mam pokazeny google ale neviem nic rozumne najst.
Vdaka za rady.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

wwlado

Re: TCP Server

Príspevok od používateľa wwlado » 07 Feb 2013, 21:37

Chces to iba na domacej sieti, alebo v celom internete? Lebo ak sa na neho chces pripojit z ktorehokolvek miesta, tak musis mat pre server ostru IPcku.
Ak chces konzolu, tak pod linuxom sa to vola "openssh-server" nasiel som to aj pre Windows:
http://sshwindows.sourceforge.net/

Ako klijenta mozes pouzit klasicky Putty

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: TCP Server

Príspevok od používateľa Washu » 07 Feb 2013, 21:45

SSH server nieje co hladam, ked uz blizsi by bol telnet, kedze prenasam data nekodovane.
Ale ani jedno z toho nema "klavesnicu" a "monitor" na strane servera. Ide o debug TCP-IP zariadenia.
Co sa tyka otreby verejnej IP a nastavenia routra s tym problem nieje.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

wwlado

Re: TCP Server

Príspevok od používateľa wwlado » 07 Feb 2013, 21:54

Ved si spust na strane servera ineho klienta Telnetu. Dvaja klijenti cez server mozu komunikovat.. Ciiii????

Ale daco podobne som chcel naprogramovat. Aby som mohol ekonomkam na dialku opravit pocitac.. Alebo doinstalovat programy alebo zalohovat databazu. Mam uz spraveny paradny register.. Len som nikde nenasiel poriadny komponent FPC (Pascal) pre TCP komunikaciu. Kedze Socket je pre vsetky OS okrem Windowsu.

Ten windows by snad mali zakazat!!!! :axe:

wwlado

Re: TCP Server

Príspevok od používateľa wwlado » 07 Feb 2013, 22:00

Mari sa mi, ze aj TotalCommander nieco mal mat v sebe..

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: TCP Server

Príspevok od používateľa Washu » 07 Feb 2013, 22:02

Pod windows sa ale nemusim sparat v toolchaine a IDE pre dany mcu ide ako ma, debug funguje a nemusim riesit rozne bugy GDB ale mozem sa sustredit na samotny program. S tymi 2ma klientami som ta celkom nepochopil, ako to myslis?
Aby som to upresnil, klientom je zariadenie s jednocipom, teda ziaden pocitac a prave komunikaciu snim potrebujem odladit.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

dan2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 09 Jan 2012, 18:54
Bydlisko: Trnava
Vek: 48

Re: TCP Server

Príspevok od používateľa dan2 » 07 Feb 2013, 22:05

Ten klient s jednočipom má svoju IP adresu?
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: TCP Server

Príspevok od používateľa Washu » 07 Feb 2013, 22:08

Klient je za NATom preto to musi byt klient a nie server. Samozrejme IP adresu priradenu ma.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

dan2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 09 Jan 2012, 18:54
Bydlisko: Trnava
Vek: 48

Re: TCP Server

Príspevok od používateľa dan2 » 07 Feb 2013, 22:13

0
Naposledy upravil/-a dan2 v 07 Feb 2013, 22:17, upravené celkom 1 krát.

wwlado

Re: TCP Server

Príspevok od používateľa wwlado » 07 Feb 2013, 22:16

No ved nahraj ssh server do jednocipu a aj ftp klienta.
ty budes mat na pc ftp server a putty
cez ssh si spustis v jednocipe ftp a tahas alebo davas. a ladis

wwlado

Re: TCP Server

Príspevok od používateľa wwlado » 07 Feb 2013, 22:16

No ved nahraj ssh server do jednocipu a aj ftp klienta.
ty budes mat na pc ftp server a putty
cez ssh si spustis v jednocipe ftp a tahas alebo davas. a ladis

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: TCP Server

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 08 Feb 2013, 08:36

Pockat. Ty to chces do jednocipu, alebo ten jednocip je kvazi tcp klient a pripaja sa na nejaky server (teda bude sa pripajat). A potrebujes urobit ten tcp server na nejakej masine? V tom pripade si pozri priklady so socketmi. Je to par riadkov.

wwlado: preto sa to vola spojenie klient-server, lebo dvaja klienti nedokazu spolu komunikovat. Jeden musi na zaciatku pocuvat a klient sa nan musi pripojit.
Socket nie je pre windows??? to je blbost, jednak uz delphi vo verzii 4 malo v sebe priklady a komponenty na komunikaciu cez tcp, druhak sam som robil niekolko tcp servrov pod windows v delphi, kde som vyuzival windows api, teda nic z delphi, ale priamo som to vytvaral cez volania winsock.
Velmi dobre komponenty ma synapse.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

wwlado

Re: TCP Server

Príspevok od používateľa wwlado » 08 Feb 2013, 09:52

V manualoch ktore som mal a ucil sa z nich, bolo jasne napisane:
- Socket je Unixovy komponent, kedy jeden pocitac vytvory na druhom cez siet subor do ktoreho zapisuje. Tato siet nieje kompaktibilna z Windowsom!
Pamatam si Socket aj na Delphi. Ale nikdy som s nou nerobil. Vo windowse som pouzival Indi komponenty na sietovu komunikaciu.
Teraz pozeram na internete a OSPRAVEDLNUJEM SA TI!!!, Socket uz funguje aj pod Windowsom.

Inac co sa tyka client-server je jasne. Server ako server z vetsa plni taku funkciu, ze sa na neho ciieni pripoja a prijaty paket z nejakeho clienta rozosle na ostatnych clientov. (IRC atd..)

Socket FPC
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=117

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: TCP Server

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 08 Feb 2013, 10:03

To musel byt manual z roku pana. Windows poznal sockety uz v NT 3.5 (skor neviem). Ano, povodne boli v Unix-e a windows obslahol unixovu implementaciu, a aj to nie kompletne. Keby nepodporoval sockety, tak mu nefunguje internet, iis a vseky sluzby zalozene na protokole tcp, a nedalo by sa pripojit z win na napr. webovy server fungujuci pod *nixom.
*nixove systemy doteraz pouzivaju sockety aj na komunikaciu medzi sebou (lokalny socket), v manualoch to bolo mozno myslene tak.
Kazdopadne na msdn je pekne rozpisane tvorba tcp komunikacie v C++, C#, VB. Odtial som cerpal info a prepisoval volania do Delphi prostredia.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: TCP Server

Príspevok od používateľa Washu » 08 Feb 2013, 10:28

Takze nakoniec som nasiel program ktory presne splna moje potreby, trocha to ale kazi ta cena.
http://www.serialporttool.com/CommOpInfo.htm
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

wwlado

Re: TCP Server

Príspevok od používateľa wwlado » 08 Feb 2013, 10:39

Socket je aplikacna vrstva. Sokety o ktorych pises Ty, su vela typov. O ktorom som pisal bol Unix domain socket alebo IPC socket.
Ty myslis asi tieto (ako Indy komponenty v delphi ): ICMP (napr. pre pingovanie), TCP, UTP,...

Obrázok

Softy
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 18 Mar 2007, 00:00
Vek: 34

Re: TCP Server

Príspevok od používateľa Softy » 11 Feb 2013, 19:58

Vytvoriť TCP/IP server s definovatelnym portom i IP adresou nie je problem. Ani vypisy a pod. otazne je to, čo vyžaduješ od toho servera (funkcionalitu / odozvu na klientovske prikazy alebo čo ja viem čo). V C# s nejakym jednoduchym API na ovladanie to nie je problem zbuchať. (Dalo by sa i v C ale tam to je s gui trocha hardcore :) )
0
Teória bez praxe je nanič.

foxter
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 09 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 40

Re: TCP Server

Príspevok od používateľa foxter » 19 Feb 2013, 11:38

Tu mas kod v c# na server a clienta tu
:axe:
0
Novo zacinajuci web...
http://www.projectik.eu

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok