Algoritmus

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

jurko51
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06 Feb 2013, 12:32

Algoritmus

Príspevok od používateľa jurko51 » 20 Nov 2013, 23:02

Ahojte neviete mi poradit s algoritmom na hru miny 3x3? Tu je zadanie aj priklad ale nerozumiem zadaniu. AK mam v strede jednotku to znamena ze niekde v okoli je bomba. Ak ju netrafim ma to napisat indey policok. Ale ake indexy? Ved ja neviem ze ci mi tam napise cislo 2 ci 3. Alebo to viem? Obrázok
0
Naposledy upravil/-a jurko51 v 10 Dec 2013, 17:23, upravené celkom 1 krát.

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Algoritmus na hru miny 3x3

Príspevok od používateľa peterple » 20 Nov 2013, 23:31

ja to chápem tak že keď vieš zistiť kde určite je mína(y) tak napíšes jej súradnice. Ak ale nevieš určiť kde mína je tak napíšeš že sa to nedá.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Algoritmus na hru miny 3x3

Príspevok od používateľa dxr » 21 Nov 2013, 16:46

heh ale ked je v strede 1 tak vzdy tam je mina niekde okolo ten index nebude kartezianske suradnice?
niekto nevie pohnut domacou ulohou ja to vidim tak :D
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

110mat110
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 06 Feb 2013, 19:55
Bydlisko: Kosice a este trochu dalej
Vek: 28

Re: Algoritmus na hru miny 3x3

Príspevok od používateľa 110mat110 » 21 Nov 2013, 17:29

kamarat robil miny na domacu v Lazaruse. Algoritmus bol taky, ze na zaciatku sa vygenerovalo pole. Do neho sa nahodne rozhodili miny. Tak sa cakalo kym dakam hrac klikne. Ked klikol az tak program zacal skumat kam klikol. Prve co, pozrel, ci tam nie je mina. Ak ano koniec hry. Ak nie, pozrel vsetky okolite polia a pocital tam miny. Vysledne cislo uz napisal. Pracoval na upgrade, kde robil s nulami. Nedokoncil ho, ale v zasade, ked ti vyde 0 odkryjes vsetky okolite policka. Tie potom skontrolujes a vsade kde ti vyde 0 odkryjes aj s okolitymi. Dost narocny proces.

P.S. moj algorytmus je vseobecny a da sa pouzit na roznu velkost pola.

Edit: pozeral som na tvoje riesenia. Dajaka somarina s tymi poctami.
0

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Algoritmus na hru miny 3x3

Príspevok od používateľa kubo150 » 21 Nov 2013, 19:28

máš urobiť program, alebo len nejaký vývojový diagram pomocou ktorého má byť zapísaný algoritmus?

Vieš ako sa hrajú míny?

ty nemáš urobiť algoritmus na hru, ale len na vyhodnocovač matice 3x3, kde v každom prípade je v strede jednotka, a máš vyhodnocovať celú maticu, ktorú dostaneš. To, kolko políčok je odkrytých záleží len na konkrétnej matici, akú dostaneš, resp ten tvoj algoritus má byť univerzálny na akúkolvek maticu s jednotkou v strede. Vždy vieš, že v strede je 1, ak dostaneš maticu kde sú všetky okolité políčka neodkryté, tak je to jasné, nevieš určiť kde je mína, ak dostaneš maticu, kde majú niektoré okolité políčka hodnotu 0-8 (tzn, že sú odkryté), ale niektoré sú zakryté, tak ten tvoj algoritmus musí vedieť vyhodnotiť danú situaciu, takže ak sa dá zistiť, kde je mína, tak to vypíše číslo riadku a stlpca (teda súradnicu), ak sa to zistiť nedá, vypíše že sa to zistiť nedá. Ten tvoj algoritmus je vlastne algoritmus hrací (hráč) pre daný prípad keď v strede je jednotka, a pracuje presne ako ty, keď hráš míny :D

V podstate peterple to vystihol.

Ale riadne debilne zadaná úloha, to musel nejaký neuvedomelý idiotko zadávať, ktorý si myslí, že všetci majú rovnaké myšlienkové pochody ako on, hold programátori učitelia.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

jurko51
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06 Feb 2013, 12:32

Re: Algoritmus na hru miny 3x3

Príspevok od používateľa jurko51 » 22 Nov 2013, 16:31

Ano je to uloha na UPSko, a ano je to od "super ucitela"....dalej nekomentujem. Dobre dakujem Vam pomohli ste mi snad nieco vycarujem. A mam len nakreslit algoritmus na to nic ine.
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Algoritmus na hru miny 3x3

Príspevok od používateľa peterple » 22 Nov 2013, 17:31

čo je na tom zadaní nepochopiteľné? A prečo by musela byť v strednom poli vždy jednotka? Samozrejme že sa predpokladá, že riešiteľ vie ako sa hrajú míny.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok