wxWidgets vs. qt

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

wxWidgets vs. qt

Príspevok od používateľa Dali2 » 21 Júl 2016, 16:34

Zdravim,
je tu niekto, kto pouziva(l) oba (aspon jeden) system z vyssie menovanych? Uz asi tyzden studujem rozne fora a clanky, zaoberajuce sa porovnavanim vyhod/nevyhod oboch systemov, a este stale nemam favorita. Zatial ma najviac odradza licencna politika qt, u wx mi zas chyba podpora sieti, inak asi tazko povedat, co je lepsie. Rad by som pocuj aj nejake dalsie nazory pred tym, nez sa definitivne rozhodnem. Nemienim detailne studovat oba systemy, resp. skusat ich pouzivat paralelne, na to nemam dost casu, akonahle padne definitivna volba, tak sa s nou proste budem musiet naucit zit :)
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: wxWidgets vs. qt

Príspevok od používateľa Washu » 21 Júl 2016, 16:57

Nevenujem sa pisaniu SW pre PC. Nasledujuci nazor ber ako nazor niekoho kto len obcas potrebuje zlepit nejaky ten program.

QT je strasny moloch. Ako zaciatocnikovy bol ale OMNOHO jednoduchsi na naucenie sa zakladnych veci. Ale je pomalsi ako WX.
Moj osobny nazor je ze QT je take "arduino" na gui a aplikacie. Ale fakt ze zlepit v tom jednoduchu aplikaciu bolo celkom jednoduche.
S WX nemam vela skusenosti, snad mu este dam sancu ked trocha viac preniknem do hlbky.

PS: Tiez dufam ze sem napise nejaky odbornik a napise trocha viac do hlbky ako sa veci naozaj maju.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: wxWidgets vs. qt

Príspevok od používateľa Dali2 » 22 Júl 2016, 08:06

Hm, tak to vyzera, ze na to ostanem predsa len sam...
Cim viac sa snazim ziskat nejake relevantne informacie, tym viac sa zamotavam, ale wx zacina ziskavat miernu prevahu.
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: wxWidgets vs. qt

Príspevok od používateľa Washu » 08 Okt 2016, 00:03

Uz je to nejaka doba. Mozes sa prosim podlit s prvymi dojmami a co si si vlastne vybral?
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: wxWidgets vs. qt

Príspevok od používateľa Dali2 » 08 Okt 2016, 08:55

Pravdu povediac, este stale nic.
Vzhladom na to, ze to ma este cas (definitivna volba padne asi az nikedy koncom roka), to nejaki nelamem cez koleno, uvidime, zatial su misky vah na strane wx.
0

Xbunt
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 08 Máj 2014, 23:09
Bydlisko: Nam. Sv. Martina 24, Lipany

Re: wxWidgets vs. qt

Príspevok od používateľa Xbunt » 06 Nov 2016, 00:21

Nevedel som, ze tolko aplikacii pre Linux je v wx. (pozeral som ich stranku) No podla mna je QT uz trosku dalej. Ved len KDE je na tom polozene. A moj skromny nazor je, ze KDE bolo najlepsie prostredie. (s tou KDE 5 je to krok spet). Ono to aj dost zalezi od programatora. Ked je pogramator dobry "grafik" tak si vytvory na oko krasne komponenty (tlacika, edity,...) aj z komponentov "TImage". Ide len o to, na co to chces pouzit.
Ja som nikdy take nieco neriesil, kedze je uz taka doba, ze v policku "kompiler" sa len prepne prepinac bud na Gnome, KDE, Win, QT.. a celu aplikaciu vyexportuje do pozadovaneho prostredia. Ale tiez som uz roky neprogramoval architekturu i386. Takze sa toho mohlo vela zmenit.
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: wxWidgets vs. qt

Príspevok od používateľa martin knocik » 06 Nov 2016, 07:28

Aky mate nazor na GTK v porovnani s QT a wxwidgets ? Na GTK ma laka to ze je to v C jazyku.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Xbunt
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 08 Máj 2014, 23:09
Bydlisko: Nam. Sv. Martina 24, Lipany

Re: wxWidgets vs. qt

Príspevok od používateľa Xbunt » 06 Nov 2016, 08:39

Mna skor laka e17. Rozbehas to aj na starej sunke. Efekty ma primitivne, ale zasa "nezrzuju". Dokonca to paradne funguje aj bez OpenGL.
Pred rokmi som ho skusal a bola to bieda, ale vcera ma nejak napadlo ho nainstalovat a ide to naozaj paradne.
0

Dumitru
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 370
Dátum registrácie: 06 Nov 2011, 22:19
Vek: 32

Re: wxWidgets vs. qt

Príspevok od používateľa Dumitru » 05 Mar 2018, 16:58

Aký je váš názor na PyQT ? chcel by som sa naučiť nejaké GUI programovacie prostredie podmienkou je aby mi to šlo spustiť aj pod raspberry pi aj pod windows, nainštaloval som si do pc PyQT5 - nakoľko sa mi to zdalo ako to naj (neviem ak je niečo lepšie navrhnite) ale nejako mi nie je jasne ako to funguje v PyQT dizajner sa navrhne vzhľad uloží pod .ui potom s pomocou nejakej aplikácie pre konvertuje na .py a čo sa stane ak zrazu zmením dizajn ? , ďalšia vec je potrebne sa učiť aj python ? napríklad pre jazyk C/C# je úplne jedno či viem pracovať s console application ak budem robiť v Windows Forms/C-Sharp mi to nejako nepomôže je tomu tak aj tu ?


Budem vďačný za každú radu.


Rozmýšľam nad touto knihou https://www.alza.sk/media/python-3-d2367045.htm Ale je to viac menej iba python + niečo na konci aj o GUI
0

stefanSK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 752
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 68

Re: wxWidgets vs. qt

Príspevok od používateľa stefanSK » 05 Mar 2018, 17:14

Ja používam Lazarus. Je to free obdoba Borland Delphi, ale programuje sa v Free Pascal-e.
Dajú sa vytvárať programy pre Win, Linux (aj RPI) a monoho iných platforiem, dá sa robiť vývoj programov napr. na PC s WIN pre Linux,... (cross-platform)
https://www.lazarus-ide.org/
0
S.K.

Napísať odpoveď