Embedded C

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

Janko12345
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20 Jan 2017, 10:46

Embedded C

Príspevok od používateľa Janko12345 » 20 Jan 2017, 10:49

Ahojte.

Chcel by som začať s programovaním ARM MCU, ale neviem is vybrať ktorú platformu. Môžete mi odporučiť kde začať na čo sa orientovať čo si zvoliť ? Ideálne platformu kde sa dá zohnať nejaký dobrý tutoriál prípadne kniha.

Ďakujem vam vopred za odpovede
0

24mato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 09 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: PD

Re: Embedded C

Príspevok od používateľa 24mato » 20 Jan 2017, 13:46

Ja by som odporucil Freedom platformu od Freescale/NXP.

Tu najdes zoznam dostupnych FRDM dosiek. Daju sa kupit normalne na Farnellu a podobne.

http://www.nxp.com/products/software-an ... &pageNum=1

Na zaciatok by ti mal freedom stacit. Procesor si vyber aky chces. Kazdy ma nieco ine na sebe zavesene, napriklad touch periferiu, usb a podobne. Ak potrebujes viac informacii napriklad aj o IDE a podobne kludne mi napis SS.
0
Darovanému tranzistoru sa na kremík nepozeraj.

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Embedded C

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 20 Feb 2017, 10:34

FRDM jsou super. Myslím, že dvě desky mám doma. Sem tam jsem na nich něco spáchal.

Jinak poslední dobou pokukuju po nějakém NUCLEO kitu od STM32. Dostupný u TME, ..... za pár korun (něco kolem 500Kč = 18€). Komunita kolem toho je široká, tutoriálů až až. Dokumentace taky docela dobře udělaná.
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Embedded C

Príspevok od používateľa juraj77 » 30 Dec 2017, 21:07

Janko tak ako si sa nakoniec rozhodol ? NXP alebo STM
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Embedded C

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 07 Jan 2018, 15:55

Ja dvihnem ruku za stm32, sice som nepouzival ine cortex platformy, ale stm32 onboard st-link/v2 debuger ide preflashovat na standardny segger j-link v pripade potreby. Tiez nucleo a discovery platformy su za velmi prijatelne ceny a s dobre urobenou dokumentaciou atd
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Embedded C

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 07 Jan 2018, 16:43

Standardny segger j-link. Toto používám a musím říct, že super. Krásně se s tím dělá.

A za STM bych už neměnil. Doporučuji. Každý si najde svoji rodinku. F4, F7, L0, mají toho mraky.
Programuju v Eclipse. Nyní všechno tvořím na LL, nebo přímo registry. HAL už je pro mě minulost (až na nějaké špeky).
0

Používateľov profilový obrázok
Kado
Power user
Power user
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 02 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: PB
Vek: 40

Re: Embedded C

Príspevok od používateľa Kado » 07 Jan 2018, 18:32

ja som tiez za arm od STM, robil som a robim s cortex M3 staršími (STM32F103/105/107), je to paráda, vela vecí mám odladených, nie je aplikácia,kt. by mi nešla, cosi zacinam s STM32F4
programator/debuger z ciny abo stlink, abo uart leader kt. je nahraty v ROM pamati kazdeho procesora
0
Návrh zapojení s jednočipovými mikropočítačmi, tvorba programového vybavenia pre mikropočítače
http://www.jk-elektronika.info/index.html

predaj !!
http://svetelektro.com/modules.php?name ... 54#p549154

Používateľov profilový obrázok
Mishung
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 494
Dátum registrácie: 01 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 32

Re: Embedded C

Príspevok od používateľa Mishung » 08 Feb 2018, 22:49

STM32 programujem v praci. Maximalne odporucam. Nedavno vyslo Atollic TrueSTUDIO vo verzii 9.0.0 zadarmo. IDE je zalozene na eclipse. Ma neskutocne moznosti debugovania. Nativne vypisuje stack usage vo FreeRTOS. Premenne ti vie vypisovat live za behu programu a rovno vynasat do grafov atd. Toto vsetko este minuly rok stalo niekolko tisic eur. Koncom roka bol Atollic odkupeny priamo STM-kom a vsetky premium features vydali zadarmo :)
0
They say the world is turning
But we are stuck upside down...

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Embedded C

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 08 Feb 2018, 23:02

Mishung napísal:STM32 programujem v praci. Maximalne odporucam. Nedavno vyslo Atollic TrueSTUDIO vo verzii 9.0.0 zadarmo. IDE je zalozene na eclipse. Ma neskutocne moznosti debugovania. Nativne vypisuje stack usage vo FreeRTOS. Premenne ti vie vypisovat live za behu programu a rovno vynasat do grafov atd. Toto vsetko este minuly rok stalo niekolko tisic eur. Koncom roka bol Atollic odkupeny priamo STM-kom a vsetky premium features vydali zadarmo :)


dik za info
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Embedded C

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 09 Feb 2018, 06:17

To ATOLIC studio vypadá fakt super. Zkoušel jsem ho doma. Škoda, že v práci jedeme ECLIPSE. Mohli to uvolnit o rok dřív...... :axe: Kdy jsme se rozhodovali. :D
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok