coding PDU concatentaded SMS

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

coding PDU concatentaded SMS

Príspevok od používateľa Radus » 03 Jan 2018, 12:17

Zdravím všetkých, pokúšam sa rozchodiť posielanie concatentaded SMS ale sa už momentálne neviem pohnúť so zakódovaním. Vedel by mi niekto po lopate vysvetliť ako sa to robí? Na kódovanie sms používam default 7-bit alphabet. Posielanie jednej SMS som zvládol. Podľa tejto stránky: https://en.wikipedia.org/wiki/Concatenated_SMS pridám na začiatok SMS UDH a v PDU mode nastavím jeho použitie. Potiaľ je všetko jasné, avšak pri posielaní SMS mi modul (SIM808) vyhlási chybu. Na tej stránke je ďalej zmienka že k správe musím pridať na začiatok jeden padding bit. A zo toho neviem výjsť ani za toto...Nevie niekto kam ho mám pridať? Na stránke je zakódované PDU pre správu "Hallo world" aj s tým pridaným bitom a k tomu sa neviem nejak dostať (90 65 36 FB 0D BA BF E5 6C 32). Keď som skúšal posielať SMS s týmto PDU kódom, tak to zbehlo. Kódovanie 8to7 mám zvládnutné...len neviem čo stým padding bitom.
Ďakujem za každú pomoc.
(Keď to budem mať hotové, posuniem tu knižnicu...)
R.
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: coding PDU concatentaded SMS

Príspevok od používateľa djwiktor » 03 Jan 2018, 13:07

Nebude to rovnake ako padding bits pri MD5 ?
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: coding PDU concatentaded SMS

Príspevok od používateľa Radus » 03 Jan 2018, 23:55

Tak nakoniec som to vyriešil asi tak že som v UDH nastavil referenčné číslo na 16bitové a UDH potom soberie 7 octets a všetci sú spokojný. Funguje to aj pre 16bitové kódovanie správ. Ak by sa teda niekto s tým trápil, tak tade vedie najjednoduchšia cesta.
R.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok