PT6315 LIBka

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

PT6315 LIBka

Príspevok od používateľa Radus » 15 Máj 2018, 00:19

Zdravím, vospolok. Prednedávnom sa tu mihlo zapojenie VFD s radičom MAX... Zaujalo ma to kedže sa u mňa doma taktiež suší zopár kúskov VFD. Trochu viac som sa o to zaujímal a našiel som obvod PT6315 ktorý sa dá zohnať z Ebay za pár šupov. Kvalita je otázna, ale skúsil som ho a funguje celkom pekne. Viac sa o ňom už dozviete v DS, Dokáže dokonca obslúžiť aj niekoľko tlačítok a keby mal ešte výstup IRQ pri stlašení ktoréhokoľvek tlačidla, bol by priam dokonalý...ale nemôžeme mať všetko.
Napísal som na neho knižnicu, plus knižnicu na dekódovanie segmentov. V prílohe nájdete celý program v TrueStudioo, na ktorý som teraz presedlal, takže to ešte nebude to pravé orechové. Niektoré funkcie generované programom som nechal, aj tak su predprocesorom vylúčené...
Knižnice samozrejme viete použiť kdekoľvek inde. Je to jednoduchý program pre hodinky s interným RTC pre VL Discovery, ten kit som mal po ruke. RTC v STM32F1 je také nijaké, použil som vlastne len generovanie sekundového taktu....
Riešil som tiež zobrazovanie symbolov, tú funkciu som ešte opravoval včera do noci, takže to je to čo tam bliká, ak to budete kompilovať. Taktiež som vymyslel nejakú obsluhu tlačidiel, ale to som ešte netestoval, keď sa k tomu dostanem, pridám tu novú verziu.
Knižnice som staval čo možno najuniverzálnejšie, tak sa možno niekomu hodia.
Je možné že ak sa program spustí na rýchlejšom procesore, bude treba upraviť funkcie na komunikáciu a spomaliť ju trošku.
V knižnici na dekódovanie segmentov je chyba v písmene "a", minimálne :) A stále som sa k tomu nedostal to opraviť. Na 7 segment mám všetky znaky, možno hlúposť, kto to nepotrebuje, nech si to upraví, premaže.
Všetky potrebné konfigurácie a nastavenie sú v define.h, ako napríklad priradenie segmentov VFD, komunikácia...
Ak nájdete chyby, dajte mi prosím vedieť.
Ďakujem.
R.
Prílohy
príklad funkcie - RU_PT6315_put_chars("VERONIKA", 1);
príklad funkcie - RU_PT6315_put_chars("VERONIKA", 1);
STM32F100_VFD_PT6315_V1.ZIP
(728.68 KiB) 96 stiahnutí
0