Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Probl├ęm s r├Żchlos┼ąou RS232

Probl├ęm s r├Żchlos┼ąou RS232

Moderátori: psichac, Moderátori

Probl├ęm s r├Żchlos┼ąou RS232

Odosla┼ąod Jozef73 » 17 Feb 2013, 13:21

P├ş┼íem program v Bascom-AVR pre ant├ęnny rot├ítor, ktor├Ż bude riaden├Ż cez RS232 z PC. Na vstup RxD uP prij├şma textov├Ż re┼ąazec, ktor├Ż obsahuje pr├şkaz a azimut (4 znaky +0Dh). Probl├ęm je, ┼że ho spr├ívne pr├şjme len do r├Żchlosti 1200. Pri r├Żchlosti 2400 a vy┼í┼íej niektor├ę znaky niekedy nepr├şjme, niekedy ├íno. V poriadku je to, ke─Ć ich posielam cez termin├íl po jednom znaku, t.j. medzi znakmi je medzera. Rob├ş to, ke─Ć ich po┼ílem z termin├ílu, alebo z trackovacieho programu naraz. Pr├şjem znakov som u┼ż realizoval za pomoci input, inkey, waitkey, serin a je to rovnak├ę. E┼íte upresn├şm, ┼że pou┼ż├şvam ATmega8A, xtal=11.0592MHz, m├│d 8, N, 1. Sk├║sil som aj intern├Ż RC osc. 8MHz, laboroval s CKOPT a je to rovnak├ę. Prevodn├şk USB/RS232TTL je v poriadku, ten chod├ş v slu─Źke do maxim├ílnej r├Żchlosti.
T├í ─Źas┼ą programu teraz vyzer├í nasledovne:

.....
A = Ischarwaiting()
If A = 0 Then Goto Koniec
Input S
..... 'spracovanie retazca S
Koniec:

Pros├şm o radu, kde by e┼íte molo by┼ą probl├ęm. Bu─Ćte ku mne zhovievav├ş. Som u┼ż star┼í├ş p├ín odchovan├Ż na krem├şkov├Żch tranzistoroch a MH74xx. ─Äakujem.
Jozef73
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Zalo┼żen├Ż: 17.02.2013

Re: Probl├ęm s r├Żchlos┼ąou RS232

Odosla┼ąod Jozef73 » 17 Feb 2013, 16:23

Probl├ęm je u┼ż neaktu├ílny. Bol som sa trochu poprech├ídza┼ą so psom do lesa a vy─Źisti┼ą hlavu. Probl├ęm bol nie v prij├şman├ş z RS232, ale v ─Ćal┼íom spracovan├ş, kde pri posielan├ş na displej bola in┼ítrukcia waitms 5. Po jej prep├şsan├ş na waitus 100 je v┼íetko v poriadku.
Jozef73
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Zalo┼żen├Ż: 17.02.2013

Nasp├Ą┼ą na Bascom

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist