Problém s rýchlosťou RS232

Moderátori: psichac, Moderátori

Jozef73
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17 Feb 2013, 11:45

Problém s rýchlosťou RS232

Príspevok od používateľa Jozef73 » 17 Feb 2013, 12:21

Píšem program v Bascom-AVR pre anténny rotátor, ktorý bude riadený cez RS232 z PC. Na vstup RxD uP prijíma textový reťazec, ktorý obsahuje príkaz a azimut (4 znaky +0Dh). Problém je, že ho správne príjme len do rýchlosti 1200. Pri rýchlosti 2400 a vyššej niektoré znaky niekedy nepríjme, niekedy áno. V poriadku je to, keď ich posielam cez terminál po jednom znaku, t.j. medzi znakmi je medzera. Robí to, keď ich pošlem z terminálu, alebo z trackovacieho programu naraz. Príjem znakov som už realizoval za pomoci input, inkey, waitkey, serin a je to rovnaké. Ešte upresním, že používam ATmega8A, xtal=11.0592MHz, mód 8, N, 1. Skúsil som aj interný RC osc. 8MHz, laboroval s CKOPT a je to rovnaké. Prevodník USB/RS232TTL je v poriadku, ten chodí v slučke do maximálnej rýchlosti.
Tá časť programu teraz vyzerá nasledovne:

.....
A = Ischarwaiting()
If A = 0 Then Goto Koniec
Input S
..... 'spracovanie retazca S
Koniec:

Prosím o radu, kde by ešte molo byť problém. Buďte ku mne zhovievaví. Som už starší pán odchovaný na kremíkových tranzistoroch a MH74xx. Ďakujem.
0

Jozef73
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17 Feb 2013, 11:45

Re: Problém s rýchlosťou RS232

Príspevok od používateľa Jozef73 » 17 Feb 2013, 15:23

Problém je už neaktuálny. Bol som sa trochu poprechádzať so psom do lesa a vyčistiť hlavu. Problém bol nie v prijímaní z RS232, ale v ďalšom spracovaní, kde pri posielaní na displej bola inštrukcia waitms 5. Po jej prepísaní na waitus 100 je všetko v poriadku.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok