ako otvorim hex subor v assembleri

Moderátori: psichac, Moderátori

jamalpp
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07 Jún 2013, 18:48
Bydlisko: Poprad

ako otvorim hex subor v assembleri

Príspevok od používateľa jamalpp » 02 Nov 2013, 21:15

Zdravim potreboval by som poradiť mam hex subor naprogramovaneho programu a chcel by som ho otovriť v assembleri mno ten mi vyhodi chybu ktoru som pridal v prilohe . na nete som čital že su nejake programi čo by to mali urobiť no bohužial žiaden funkčný som nenašiel ,teda pokila sa to vobec da . Ak by mi niekto pomohol bol by som velmi rad v prilohe prikladam subory
Prílohy
asembler.PNG
tqfp_2x16.hex
(14.82 KiB) 87 stiahnutí
tqfp_2x16_RES.hex
(15.55 KiB) 81 stiahnutí
tqfp_2x16_RES_CAPA.hex
(17.19 KiB) 78 stiahnutí
0

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: ako otvorim hex subor v assembleri

Príspevok od používateľa Dali2 » 02 Nov 2013, 21:51

Toto vobec nie je jednoducha zalezitost. Najprv potrebujes urobit z HEX-u bin subor (pohladaj na nete program hex2bin), potom potrebujes vediet, pre aky procesor je to program a pohladat pre tento procesor disassembler, ktory ti z bin suboru urobi znova asm. Ale ani to si nevyhral, pretoze navestia a premenne ani nahodou nebudu pomenovane tak, ako v povodnom programe (ak aj bol pisany v assembleri), nehovoriac o tom, ze ak to bolo programovane v C-cku, tak sa z toho asi nikdy nevysomaris, lebo to bude len samy push a pop a kym pochopis, co to robi tak osedivies.
0

jamalpp
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07 Jún 2013, 18:48
Bydlisko: Poprad

Re: ako otvorim hex subor v assembleri

Príspevok od používateľa jamalpp » 02 Nov 2013, 22:08

aha dakujem bolo programovane pre ATMEGA8-16AU a je z tejtro stranky http://paja-trb.cz/konstrukce/zdroj.html presnejšie Multimetr pro napájecí zdroje - SMD verze.
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: ako otvorim hex subor v assembleri

Príspevok od používateľa dxr » 02 Nov 2013, 22:36

To vedelo aj stare ATmel Studio AVS4.18 a Simulator/Debug otvoris a stepujes a aj naprogramujes
Ale ak by hladal na tomto fore je uz prispevok kde je to popisane vratane avr-disasembleru+ avr-obj
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

jamalpp
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07 Jún 2013, 18:48
Bydlisko: Poprad

Re: ako otvorim hex subor v assembleri

Príspevok od používateľa jamalpp » 02 Nov 2013, 22:39

aha tak asi som si to nevšimol ale pozeral som sa možeš mi prosim ta hodiť link kde je ten navod dik
0

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: ako otvorim hex subor v assembleri

Príspevok od používateľa Dali2 » 05 Nov 2013, 14:47

jamalpp napísal:aha dakujem bolo programovane pre ATMEGA8-16AU a je z tejtro stranky http://paja-trb.cz/konstrukce/zdroj.html presnejšie Multimetr pro napájecí zdroje - SMD verze.
Co tam chces preboha menit, to by si potreboval najlepsuie zdrojove subory. Koniec koncov autor je tu tiez na fore, skus sa s nim spojit, neviem, ci daval volne zdrojaky do obehu.....
0

jamalpp
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07 Jún 2013, 18:48
Bydlisko: Poprad

Re: ako otvorim hex subor v assembleri

Príspevok od používateľa jamalpp » 19 Nov 2013, 13:59

robim školsku pracu a potrebujem učitelovy ukazať zdrojovy kod aby to odkelepol . Mno českeho autora paju som kontaktovala a ten mi povedal že to zobral od poliaka ktory mi už neodpovedal
0

jamalpp
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07 Jún 2013, 18:48
Bydlisko: Poprad

Re: ako otvorim hex subor v assembleri

Príspevok od používateľa jamalpp » 21 Nov 2013, 08:34

pokial by mi to niekto preprogramoval aby som to mal ako normlaný subor v asembleri s kostrou a vsetkym okolo toho som ochotný mu aj zaplatit
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: ako otvorim hex subor v assembleri

Príspevok od používateľa peterple » 24 Nov 2013, 18:06

Asi si hodne bohatý, alebo hodne neznalý veci. Neviem čo je assebmlerovský súbor s kostrou, ale zobral som ten najväčší hex (tqfp_2x16_RES_CAPA.hex) a prehnal som ho dissassemblerom z winAVR. Podla toho čo som dostal ten program nebol písaný v ASM ale v C. Je to 3126 riadkov ktoré treba upraviť do ASM. Z toho asi 5% bude užívateľský program zvyšok iba knižnice C. Naozaj to chceš? Nebolo by lepšie napísať si ten program sám a niečo sa aj naučiť? Ak sa tá komisia kde to budeš obhajovať vyzná ako im zdôvodníš, že program ktorý bol napísaný v C máš v ASM?
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

jamalpp
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07 Jún 2013, 18:48
Bydlisko: Poprad

Re: ako otvorim hex subor v assembleri

Príspevok od používateľa jamalpp » 26 Nov 2013, 21:12

tak bohaty ako bohaty ale moje znalosti v programovaný v ASM su slabe . Ano rad by som si to naprogramoval sam no bohužial hladal som na nate nejake navody a nenašiel som nič čo by mi mohlo akedže moje programatorske znalosti su slabe tak asi by som to bez nejakej knižky alebo pomoci sam nedal ked sa nato pozriem určite to nebude jednoduche naprogramovať a tak som hladal spôsob ako ten naprogramovaný program dostať do asm a a tam by som to si pozrel a pochopil tomu jak to je naprogramovane a neviem či za mesiac sa to da naprogramovať ,,,,
0

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: ako otvorim hex subor v assembleri

Príspevok od používateľa Dali2 » 26 Nov 2013, 21:16

Rozhodne je menej narocne a ovela rychlejsie naucit sa programovat, ako z hexu po disassemblingu skusat pochopit, ako bol ten program napisany a co robi, to ti garantujem...
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: ako otvorim hex subor v assembleri

Príspevok od používateľa BFX » 26 Nov 2013, 21:59

tu mas nieco podobne aj s kodom a netrap sa :D
http://circuitsdiy.com/atmega8-based-vo ... pmeter-v2/
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

jamalpp
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07 Jún 2013, 18:48
Bydlisko: Poprad

Re: ako otvorim hex subor v assembleri

Príspevok od používateľa jamalpp » 26 Nov 2013, 22:12

BFX - dakujem ti velmi pekne presne niečo take som potreboval tearz sa pokusim nejako urpaviť ten program aby mi fungoval na ten schceme čo k tomu mam dufam že sa mi to podari . a najdem nejake navody na nete
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok