Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Monitor teploty chladni─Źky

Monitor teploty chladni─Źky

M├┤j v├Żrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Monitor teploty chladni─Źky

Odosla┼ąod pablox » 12 Aug 2017, 11:24

Zdrav├şm p├íni,
d├ívam sem ako in┼ípir├íciu tento m├┤j mini v├Żrobok na sledovanie teploty v chladni─Źke. Rozhodol som sa ho vyrobi┼ą po tom, ─Źo sme pol d┼ła nevedeli, ┼Że n├ím nefunguje chladni─Źka a medzit├Żm sa rozmrazila.

Vlastnosti:
-zobrazenie tepl├┤t na LCD s radi─Źom HD44780
-meranie teploty v chladni─Źke a mrazni─Źke pomocou ─Źidiel DS18B20
-indik├ícia prev├ídzkov├Żch stavov pomocou dvojfarebnej LED
-zvukov├í signaliz├ícia po uplynut├ş nastaven├ęho ─Źasu (odstr├ínenie kr├ítkodob├ęho zv├Ż┼íenia teploty napr├şklad otvoren├şm dver├ş)
-odlo┼żenie alarmu o nastaven├Ż ─Źas stla─Źen├şm tla─Źidla
-v├Żstup pre zelen├║ LED m├┤┼że by┼ą pripojen├Ż k extern├ęmu zariadeniu, napr├şklad GSM alarm
-pre Arduino haterov - cel├ę to riadi Arduino Nano :)

Zariadenie som vstaval do in┼ítala─Źnej krabi─Źky pre dvojz├ísuvku, predn├Ż panel je z plexiskla a na ┼łom je nalepen├í samolepka. Kompletn├Ż ─Źl├ínok aj so zdroj├íkmi n├íjdete tu http://www.pablox.net/index.php?option= ... 6&Itemid=1

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
pablox
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 949
Vek: 26.32
Zalo┼żen├Ż: 19.07.2006

Re: Monitor teploty chladni─Źky

Odosla┼ąod AEdison » 06 Sep 2017, 00:09

Ako monitor super, ale ten ti mrazni─Źku nezapne ke─Ć nebude┼í doma. PODOBNE som to vyrie┼íil pred vy┼íe rokom a funguje to doteraz. Bez tej par├ídy okolo, ale sovu jednoduch├║ funkciu termostatu pln├ş. Nov├Ż termostat stoj├ş 40ÔéČ :butthead:, ani n├íhodou ke─Ć m├ím doma v┼íetko ─Źo na to potrebujem.

Ako z├íplata je to pekn├ę ale nerie┼íi to probl├ęm.
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 776
Vek: 22.26
Zalo┼żen├Ż: 13.07.2009

Re: Monitor teploty chladni─Źky

Odosla┼ąod pablox » 06 Sep 2017, 10:57

Ne┼ílo mi o sp├şnanie chladni─Źky alebo n├íhradu termostatu, potreboval som signalizova┼ą stav jeho zlyhania/zlyhania motora/zlyhania obsluhy (zle zatvoren├ę dvere). Stalo sa n├ím, ┼że niekto zle zavrel dvierka a v┼íimli sme si to a┼ż po dlhom ─Źase, ke─Ć u┼ż bola chladni─Źka/mrazni─Źka skoro roztopen├í.
pablox
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 949
Vek: 26.32
Zalo┼żen├Ż: 19.07.2006

Nasp├Ą┼ą na M├┤j v├Żrobok - MINI

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist