Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Gener├ítor bieleho ┼íumu

Generátor bieleho šumu

M├┤j v├Żrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Generátor bieleho šumu

Odosla┼ąod pablox » 05 J├║n 2018, 20:31

Zdrav├şm chlapci, to, ─Źo som vytvoril by som nenazval v├Żrobkom, ale d├ím to sem pre zauj├şmavos┼ą. Potreboval som usp├íva┼ą novorodenca a ke─Ć┼że deti dobre usp├íva zvuk vys├íva─Źa, digestora a podobne, ─Źo je ale nepraktick├ę hlavne v noci :D Na mobile sme sk├║sili aplik├íciu na generovanie bieleho ┼íumu a fungovalo to. Mobil som ale pou┼ż├şva┼ą nechcel a tak som zb├║chal toto zapojenie. ┼áum generuje Arduino NANO na pine D8. Na v├Żstup pinu je zapojen├í jednoduch├í regul├ícia hlasitosti a doplnen├Ż ─Źasova─Ź, ktor├Ż po hodine usp├ş procesor. Asi to─żko k popisu, berte to fakt ako zauj├şmavos┼ą :)

Zdrojov├Ż k├│d: http://www.pablox.net/clanky/audio/sumgen/sumgen.ino

Obrázok

Obrázok
pablox
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1089
Vek: 27.48
Zalo┼żen├Ż: 19.07.2006
Paragraf: 22

Re: Generátor bieleho šumu

Odosla┼ąod cool-zool » 05 J├║n 2018, 20:58

Ako zauj├şmavos┼ą to je dobr├ę , ale ┼że by som to pou┼ż├şval na usp├ívanie b├íb├Ątka ?! Ja som moje deti nau─Źil sp├íva┼ą pri pustenom r├ídiu a malo to viac v├Żhod :
1.- aspo┼ł ich nezobudil rozhovor z ved─żaj┼íej izby ke─Ć som mal n├ív┼ítevu a nemuseli sme ┼íepka┼ą !
2.- vraj po─Ź├║vanie hovoren├ęho slova a pr├şjemnej mel├│die ich povzbudzovalo k tomu aby za─Źali sk├┤r rozpr├íva┼ą .
cool-zool
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 612
Vek: 49.39
Zalo┼żen├Ż: 09.12.2013

Odosla┼ąod pablox » 05 J├║n 2018, 21:05

S t├Żmto probl├ęm nem├íme, pri malom sa norm├ílne rozpr├ívame, be┼ż├ş TV, r├ídio..┼żiadne tak├ę, ┼że ani cekn├║┼ą ako preferuj├║ niektor├ę mami─Źky...ani brechnutie psa ho nezobud├ş. Rozpr├ívame sa s n├şm be┼żne. Toto pou┼ż├şvame sk├┤r ve─Źer, ke─Ć ho potrebujeme uk─żudni┼ą, aby pochpil, ┼że je noc a vtedy je ticho s tma :)
pablox
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod boraicho » 05 J├║n 2018, 21:09

ako ten program generuje šum?
micros(); ─Źo to je?
"Aj nevinne vyzeraj├║ca s├║─Źiastka, m├┤┼że by┼ą pr├ş─Źinou nefunk─Źnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
boraicho
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 11795
Vek: 29.93
Zalo┼żen├Ż: 03.02.2007

Odosla┼ąod pablox » 05 J├║n 2018, 21:12

Tu je origin├íl zdroj├ík + linky na ─Ćal┼íie veci https://arduino.stackexchange.com/quest ... o-mini-pro
pablox
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na M├┤j v├Żrobok - MINI

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist