Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Gameport Atari ST

Gameport Atari ST

M├┤j v├Żrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Gameport Atari ST

Odosla┼ąod Duro » 09 M├íj 2019, 22:21

Tento mini vyrobok vznikol pri snahe vyskusat stare atari ST ku ktoremu som nemal joystick. Nasiel som vsak gameportovy joystick a navrhol schemu + DPS vid obrazky. Schema je jasna asi na prvy pohlad. Kedze moj gameportovy joystick ma az 4 tlacidla a atari joystick len 1 (fire) tak som do schemy dal rezistory R6 - R8 ktore sluzia na vybratie zelanych "tlacidiel" ktore maju sluzit ako povodne tlacidlo joysticku. DPS je vyrabana frezovanim, povodne som nechcel pouzit obrovske 1206 komponenty, ale nakoniec som sa pre ne rozhodol aby som sa zmestil na jednu vrstvu.
Pr├şlohy
ATARI gameport joystick.jpg
ATARI gameport joystick diagram.jpg
Gameport to 9pin joystick bottom.jpg
Gameport to 9pin joystick top.jpg
Mera┼ą znamen├í vedie┼ą.
Duro
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 450
Vek: 32.89
Zalo┼żen├Ż: 30.08.2014

Re: Gameport Atari ST

Odosla┼ąod lacog » 10 M├íj 2019, 10:20

Atari ST som niekedy obdivoval v ─Źasopisoch ;-) Mal som Atari 800 XE
lacog
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 202
Zalo┼żen├Ż: 27.03.2007

Odosla┼ąod Victorio » 10 M├íj 2019, 15:19

Atari 800XL m├ím doma, chcel by som ho niekedy vysk├║┼ía┼ą, ale u┼ż som zabudol ako na┼ítartova┼ą cartridge pre turbo modul, mysl├şm ┼że turbo2000, aby som mohol nie─Źo nahra┼ą z p├ísok - ak tam e┼íte nejak├Ż "magnetizmus" ostal. :P
Modul ma tla─Ź├ştko a ak si dobre pam├Ąt├ím, treba stla─Źi┼ą horn├ę a doln├ę tla─Ź├ştko na pravej strane (na Atari ST s├║ asi hore ).
To boli zlat├ę ─Źasy prv├ę PMD85, potom Commodore C64, Atari , Amiga, a teraz toto v┼íetko schov├í do kapsy mal├Ż ─Źip aj s nahrat├Żm s Windowsom :wink:
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 251
Zalo┼żen├Ż: 12.03.2014

Odosla┼ąod enigma » 10 M├íj 2019, 16:34

presne tak , ako p├ş┼íe┼í .... dobr├ę star├ę ─Źasy , ke─Ć ─żudia viacej pou┼ż├şvali hlavu . dnes v┼íetko h─żadaj├║ na nete .... ja sa chyst├ím odsk├║┼ía┼ą star├Ż dobr├Ż C 64 ...... e┼íte ┼że m├ím dva Joisticky k nemu .....
enigma
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1723
Zalo┼żen├Ż: 24.12.2011

Odosla┼ąod Victorio » 10 M├íj 2019, 20:03

Na skole sme mali dve c64 aj s disketovymi jednotkami v tom case to bol unikat, mali super zvuk hry v porovnani s pmd 85
Potom nam nasi kupili atari z tuzexu ale len s magnetofonom :(
Deti teraz nemaju sajnu co sa skryva za tym aby nejaky program fungoval, iba stiahnut appku a hotovo...
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod enigma » 10 M├íj 2019, 20:30

presne tak . nevedia ┼że sme vo─żakedy sami p├şsali programy , nevedia ─Źo znamen├í " Found TURBO " a skrutkova─Źom nastavova┼ą hlavu kaze┼ą├íku , a┼ż k├Żm sa ─Źiarky nez├║┼żia ─Źo najviacej .....
enigma
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod milansprlak » 11 M├íj 2019, 08:54

Ja tie┼ż e┼íte m├ím doma po ocovi funk─Źny Atari 800xe so joistikom a s magnetofonom. Ako male dieta som sa hraval na nom hry a pisal jednoduche programy. Minule som rozmyslal ze by som ho este vyskusal len uz nemam TV s analog tunerom ani kazety :( Kabel na digitalny tv myslim ze sa da kupit na ebayi. Existuje ale nejaka redukcia ze by som do Atari nahral hry z novodobeho pc? Hry sa daju niekde na internete stiahnut? Dakujem.
milansprlak
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 78
Vek: 27.01
Zalo┼żen├Ż: 07.02.2014
Paragraf: 23

Odosla┼ąod Merak » 11 M├íj 2019, 09:54

Atari800XE m├í aj A/V v├Żstup pre SCART na tom DIN5 konektore.
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art40.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 6517
Vek: 39.55
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod Victorio » 11 M├íj 2019, 11:18

na internete som na┼íiel hry iba ako simul├ítory napr. aj pre Atari : Rescue on Fractalus, ale to u┼ż teraz nie je ono, u┼ż sme si zvykli na prepracovan├║ renderovan├║ grafiku, stereo zvuk ...
U┼ż vid├şm ten poh─żad na┼Ťich det├ş, keby sme domov priniesli star├║ jednoihli─Źkov├║ tla─Źiare┼ł BT100, pred├ívala sa aj s kazetov├Żm magnetof├│nom SM260 a ako ┼żasneme nad t├Żm, ako n├ím to cez indigo tla─Ź├ş text :applause:

milansprlak : mo┼żno sk├┤r by sa dali zohna┼ą zdroj├íky ako bin├írne s├║bory ktor├ę by sa dali nap├íli┼ą do EPROM a spusti┼ą cez cartridge na Atari. Akur├ít treba program├ítor, resp. mo┼żno sa d├í to porie┼íi┼ą u┼ż nov┼í├şmi obvodmi, nejak├Ż eeprom alebo simul├ítor d├ítov├ęho cartridge.
v├Żhoda ┼że program sa nahraje okam┼żite ─Źo v pr├şpade magnetof├│nu je vec desiatok min├║t a s neist├Żm v├Żsledkom.
ake to sk├┤r na dlh├ę zimn├ę ve─Źery kto sa chce pohra┼ą :)
napr├şklad nie─Źo tak├ę https://github.com/Idorobots/atari-xe-multicart

alebo rovno niekde zohna┼ą ale da┼ą 10ÔéČ za hru hmmm
http://atariage.com/forums/topic/290682 ... artridges/
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod skromny » 11 M├íj 2019, 12:28

milansprlak nap├şsal:...Existuje ale nejaka redukcia ze by som do Atari nahral hry z novodobeho pc? Hry sa daju niekde na internete stiahnut?...

existuje viacero moznosti (ci uz jednoduchostou, cenou, pristupom,...), ci uz cez cartridge, alebo SD kartu 1, 2, popripade priamo do PC, ci uz cez RS-232 alebo USB a hry/sw najdes pomerne jednoducho aj cez google - daj si hladat "atari 8bit tosec" - hned prvy link na archive.org (nie som si isty legalnostou tak pre pripad mozneho zdvihnuteho prstu radsej takto...)
skromny
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 685
Zalo┼żen├Ż: 16.03.2009

Odosla┼ąod milansprlak » 11 M├íj 2019, 12:50

milansprlak
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 78
Vek: 27.01
Zalo┼żen├Ż: 07.02.2014
Paragraf: 23

Odosla┼ąod enigma » 11 M├íj 2019, 13:04

ke─Ć sa tu u┼ż spom├şnala tla─Źiare┼ł .... m├ím " traktor " seikosha , 9 ihli─Źkov├║ .... je to e┼íte niekde pou┼żite─żn├ę ? ( m├ím ku nej aj komplet C 64 s pr├şslu┼íenstvom )
enigma
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na M├┤j v├Żrobok - MINI

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist