Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • moje mikro vyrobky

moje mikro vyrobky

M├┤j v├Żrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Re: moje mikro vyrobky

Odosla┼ąod misocko » 06 Okt 2019, 12:53

takze to co vcera odislo bol elektrolit Samwha 50V 2200uF 105┬░C , bez zohriatia, len ostal vodivy
po vymene kondika a dnesnom dalsom trapeni (dostal som sa na max 13k rpm pri 24V 3A celkovo, ┼ípi─Źky do jednotlivych faz a┼ż 6A) motorceka sa nakoniec odporucala jedna faza - ide do ko┼ía
tymto tento projekt na dlho povazujem za uspesny a uzavrety :lol:
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3363
Vek: 43.6
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod misocko » 26 Mar 2020, 11:44

ahojte
v jednej teme sa tu dost rozbehly riesenia riadenia otacok ventilatora od teploty. Pridam svoje, ktore som pouzil na starom notasi , po tom co origo prestalo fungovat - ventilator sa netocil (zrejme od procesora nesiel signal o teplote). Nechcel som nic zlozite , tak ma napadol uz v minulosti pouzity mosfet , 10k potenciometer, 10k NTC termistor (neviem co presne to je, ma to 10k , zvysovanim teploty klesa odpor). Pri 12V napajani nebol problem, tu pri 5V napajani som mal problem s klasickmi mosfetmi kde na otvorenie fetu som potreboval cca 3 - 4V a to bol problem. Pouzil som teda mosfet z menica zo zakladovej dosky PC, na otvorenie mu stacili cca 2V aby sa ventilator tocil a to sa uz v pohode dalo spravit s delicom z potaku a termistora. Na procak som natapkal teplovodivu pastu, do toho filcom zatlacil termistor a isiel testovat. Na prvy test sa to zdalo super (pri studenom notasi som nastavil minimalne otacky, teplotou pekne stupali). Na dalsi den den som vsak zistil ze pri vychladnutom notasi sa ventilator vobec netoci a nasledne ma ventilator problem startnut s postupne rastucim napetim. nepomohol ani kondenzator medzi +5V a G na start ventilatora, ten sice na chvlilu nabehool , potom sa vypol a znova mal problem sa rozbehnut. Tak som pridal asi 4 diody ktorych ubytok zabezpecuje standby napajanie ventilatora bez ohladu na teplotu (ventilator sa aj pri minimalnej teplote otaca). Diody som pokusne vyskladal tak aby sa vetilator nezasavil po tom co ho startne ten kondik medzi +5V a G. Momentalne mi to takto funguje uz par mesiacov a spokojnost.
R1 je ten termistor , ziarovka je ventilator :lol:
Pr├şlohy
teplota ventilator.png
teplota ventilator.png (19.2 KiB) Zobrazená 481 krát
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3363
Vek: 43.6
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod sraj » 26 Mar 2020, 16:20

:biggrin: pre inšpiráciu , klasika gretz,odpor,led...,
Pr├şlohy
pajka2.jpg
pajka1.jpg
pajka3.jpg
http://www.meteopp.eu/ MeteoStanica POPRAD - aktuálne údaje
Mini Meteostanica Poprad : http://svetelektro.com/Forum/mini-meteo ... 42443.html
TempLogger : http://svetelektro.com/Forum/templogger-t8407.html
sraj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 359
Zalo┼żen├Ż: 26.06.2009

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na M├┤j v├Żrobok - MINI

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist