Druhý senzor na satelitný prijímač AMIKO. (AMATERSKY)

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

kolobot
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19 Dec 2011, 19:23

Druhý senzor na satelitný prijímač AMIKO. (AMATERSKY)

Príspevok od používateľa kolobot » 19 Dec 2011, 21:05

Úvod:

Vopred sorry ja som trapak a úplný amatér a o elektronike neviem ani prd v podstate ale baví ma rozoberať veci a občas si niečo jednoduché spravím a rád by som vám ukázal jedno moje amatérske riešenie z minulého týždňa ak sa nenahneváte.

Môj Problém:

Mám TV cez satelit a jeden prijímač AMICO SSD-550 a jednu cslink kartu a máme dva televízory (môžeme sa dívať na to isté na oboch). Problém je v tom že síce beží väčšinou jeden alebo druhý televízor ale nebaví ma chodiť vedľa do izby si prepínať program keďže prijímač je len tam tak som to vyriešil minimalisticky.

Moje riešenie:

Napadlo ma normálne nadrzovku pripájkovať ešte jeden senzor k tomu čo je vnútri a vyviesť ho von na kábli do vedľajšej izby a skúsiť či to bude fungovať keď tam budú oba na jednej linke.

Môj postup realizácie: (viď obrázky z môjho postupu na pobavenie)

1 - Rozmontoval som prijímač a šiel s ním do MB elektroniky
2 - V obchode som im povedal že nech mi dajú takýto snímač a predavač mi povedal že ako on má vedieť čo je to zač že mám aspoň vstup a výstup odmerať a potom mi nejaký nájde.
3 - Návrat domov a meranie snímača. Nameral som trápnym merakom na nejakých dvoch kolíkoch 4,5volta a keď som skúšal prepínať diaľkovým ovládačom tak na inej kombinácii kolíkov to ukazovalo 0,5 Volta
4 - Návrat do obchodu a chválim sa čo som nameral. Chalanisko mi hovorí že nemá taký istý a dáva mi taký čo sa najviac podobá za 50centov
5 - Odskúšal som na tie tri nožičky pripájkovať na ďalšie tri nožičky toho druhého snímača cez polmetrový kábel.
6 - Všetko ide len neviem na ktorý snímač to reaguje keď sú blízko pri sebe.
7 - Vyrobil som si teda kábel trojlinku tak že som si kúpil najtenšiu dvojlinku akú mali za 18centov meter. Zobral som 20 metrov s toho som 10metrov nechal a 10 metrov oddelil na dve časti teda jednolinky a potom tu jednu linku prilepil skundovim lepidlom k tej dvojlinke pomocou svoriek na obrázku a mám trojlinku.
8 - Pripájkoval som senzor jeden k druhému tento krát na 10 metrový kábel a dal ho do vedľajšej izby. Odskúšal som to a FUNGUJE TO.
9 - Natešený som sa rozhodol trochu to esteticky vylepšiť a spraviť pohodlné a tak som si vyviedol konektor dozadu na sat. prijímač aby som mohol prídavný snímač jednoducho odpájať a pripájať.
10 - Ďalej som pre lepšiu ochranu umiestnil prídavný snímač do vlastnoručne vyrobenej krabičky a tiež vyviedol z nej konektor.
11 - Už som dal len proti konektory na trojlinku na oba konce a je hotovo.
12 - Kábel ide po pri kope kábloch a ešte ide z izby do izby cez panelovú zásuvku na 230V ktorá ide cez panel a funguje to a môžem teraz satelit ovládať aj z druhej izby.

Dodatok:
O dva dni objavil tu kocku zo snímačom pri televízore náš pes a zožral to celé ako to bolo. Tak som kúpil ďalší snímač a súčiastky a tento krát som rovno rozobral televízor a tam primontoval ten snímač vedľa toho čo tam je originál. Takže ani nie je vidno zvonku. Zozadu som si z televízora vyviedol taký konektor ako zo satelitného prijímača a teraz je to na moje pomery dokonalé :-) Či ?

PS:
Viem že si asi poviete že som „objavil Ameriku“ ale možno to chcel vyskúsať aj ďalší somár ako ja lebo by sa mu to hodilo a možno ho takto trochu inšpirujem že keď som to zvládol ja v podstate bez znalostí tak aj on si to môže doma spraviť.
Prílohy
6 - Prerobene vnutro
6 - Prerobene vnutro
5 - Vyroba trojlinky
5 - Vyroba trojlinky
4 - Pripajkovana trolinka na nohach snimaca
4 - Pripajkovana trolinka na nohach snimaca
3 - Otvoreny trochu vidno snimac
3 - Otvoreny trochu vidno snimac
2 - Otovoreny
2 - Otovoreny
1 - Vychodiskovy stav
1 - Vychodiskovy stav
0
Naposledy upravil/-a kolobot v 19 Dec 2011, 23:15, upravené celkom 2 krát.

kolobot
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19 Dec 2011, 19:23

Re: Druhý senzor na satelitný prijímač AMICO. (AMATAERSKY)

Príspevok od používateľa kolobot » 19 Dec 2011, 21:07

Dalsie obrazky c osa nevosli do prveho prispevku
Prílohy
11 - Snimac v ochrannom puzdre 2
11 - Snimac v ochrannom puzdre 2
10 - Snimac v ochrannom puzdre 1
10 - Snimac v ochrannom puzdre 1
9- Novy snimac osadeny na kuse plosaku a umelej hnoty
9- Novy snimac osadeny na kuse plosaku a umelej hnoty
8 - detail na konektor zvonku
8 - detail na konektor zvonku
7 - Detail na novy konektor zvnutra
7 - Detail na novy konektor zvnutra
3,5 - Oba snimace
3,5 - Oba snimace
0

Používateľov profilový obrázok
PeterKeral
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1046
Dátum registrácie: 28 Okt 2011, 19:22
Bydlisko: Prešov/Москва
Vek: 32

Re: Druhý senzor na satelitný prijímač AMIKO. (AMATAERSKY)

Príspevok od používateľa PeterKeral » 19 Dec 2011, 21:14

maš to celkom ok. tan pes mal divne chuťky :lol:
0
Kawasaki GPZ500, Bandit 1200
Bez motorky ani na krok :)

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Druhý senzor na satelitný prijímač AMIKO. (AMATERSKY)

Príspevok od používateľa staffy » 20 Dec 2011, 01:36

No, zdokumentované je to pekne, aj fotiek je dosť, len možno by som to dal radšej do témy Mini výrobok, predsa-len je to prispájkovaný druhý snímač na tej prvý s kusom kábla.
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Druhý senzor na satelitný prijímač AMIKO. (AMATERSKY)

Príspevok od používateľa Thales » 20 Dec 2011, 03:08

Výrobek komentovat raději nebudu protože se mi to provedení moc nelíbí, ale zajímalo by mě k čemu je dobré se dívat na totéž na dvou TV. Jo kdyby ten přijímač byl dvojitý a na každý výstup by se dalo poslat něco jiného tak bych tomu rozuměl.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Infinity
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 05 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 32

Re: Druhý senzor na satelitný prijímač AMIKO. (AMATERSKY)

Príspevok od používateľa Infinity » 20 Dec 2011, 09:53

No podla mňa je to strašná hlúposť pozerať na dvoch TV to isté, niektorý ludia to maju možno riešene cez jeden sat prímač ale to je s výstupmi pre 2TV a z toho jeden tv sa ovláda normálne cez snímač v prímači , v druhej izbe sa ten TV ovláda cez snímač ktorý je vedený cez ftp kábel, alebo lepšie povedané cez 4linku. A pozerá s na každom TV nezávisle od toho druhého.
0

Používateľov profilový obrázok
Sl@Vo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 05 Feb 2008, 00:00
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Druhý senzor na satelitný prijímač AMIKO. (AMATERSKY)

Príspevok od používateľa Sl@Vo » 28 Dec 2011, 19:35

Kolki z vas citali prvy prispevok CELY?
0
Sl@Vo

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Druhý senzor na satelitný prijímač AMIKO. (AMATERSKY)

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Dec 2011, 21:33

Ak som správne pochopil, išlo mu o to,že potreboval prijímač občas prepnúť na iný kanál, alebo vypnúť, či inak ovládať, ale bohužial na dialkové to nešlo, kedže bol ,,za rohom".
Takže myslím, že to bol celkom dobrý nápad a pokial to funguje bez naindukovaných zmätkov, tak nie je čo riešiť.
Od Mc Gyvera máš za nápad K+.
Mám však pocit, že tvoja suka je tehotná ,ked má také chúťky, alebo ak to bol nenažraný pes, tak, či mu to už prešlo prirodzenou cestou, alebo ho doposial venčíš z balkóna pomocou DO od toho Amica? :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Druhý senzor na satelitný prijímač AMIKO. (AMATERSKY)

Príspevok od používateľa psichac » 04 Jan 2012, 18:05

neviem ale podla mna nieje zrovna ideálne ak tie káble k romu senzoru,resp. konektoru vedú ponad zdrojovú časť kde je sieťové napatie...by som ich pre kostolný poriadok dal pomimo...nežeby to vadilo tomu senzoru (či?) ale z hladiska bezpečnosti...
inač v pohode,neviem čo tu riešite...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Druhý senzor na satelitný prijímač AMIKO. (AMATERSKY)

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Jan 2012, 22:40

Asi si to postavím tiež,to bude prča, ked budem z kuchyne prepínať žene v obyvačke telku- cez Šeherezádu :D :D :axe:
Len nemám druhé DO :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Druhý senzor na satelitný prijímač AMIKO. (AMATERSKY)

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 04 Jan 2012, 22:57

5ko napísal:prepínať žene v obyvačke telku- cez Šeherezádu :D :D
V tom pripade nebude potrebne len nove DO, ale asi aj telka :D
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

DoPa
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 21 Jan 2016, 21:53

Re: Druhý senzor na satelitný prijímač AMIKO. (AMATERSKY)

Príspevok od používateľa DoPa » 15 Okt 2016, 18:23

Človeče Ty si mi vytrhol tŕň z päty. Škoda že som na to natrafil až teraz. Už dlhšie hľadám spôsob ako by si manželka prepínala satelit zo spálne, lebo prijímač je v obývačke. Niekedy má chuť pozerať TV z postele ale sa jej nechce prenášať karta. Bojí sa aby si ju nepoškodila, tak mi tu za chrbtom vyhukuje s jej novelami. Ja totiž TV nepozerám. Mám radšej PC.
Ja by som sa na takú divočinu neodvážil z obavy, že sa niečo poškodí. Musím pozrieť datasheet toho senzoru, či to má na výstupe otvorený kolektor, aby sa to prípadne nebilo. Vďaka za nápad a že si podstúpil to riziko za mňa. V najbližšom čase to idem riešiť.
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Druhý senzor na satelitný prijímač AMIKO. (AMATERSKY)

Príspevok od používateľa amater63 » 15 Okt 2016, 18:40

Ahoj,hledej pod tímto názvem.Zapojení i modifikací je mnoho tak to ber jako nějaké info. http://www.pandatron.cz/?60&prodluzovak_na_ir_ovladace
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok