Zosilňovač 5.2

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 15 Sep 2012, 15:59

Takže by som vám rád predstavil môj "výrobok" ešte nieje uplne dokončený, chýbajú potenciometre a troška tam nájdeme chybičky krásy, no funguje, aspoň testujem. Po odpálení trafa na Genius 5.1 HT som použil chladič na ktorý som osadil poľské stavebnice NE 019 - stereo 2x 15W a NE 018 - mono 1x 15W napájanie 22.5V. Ďalej je použitá stavebnica 2x NE 020 - 2x 30W napájanie 16V. všetko napája PC zdroj, bez rušenia a skreslenia (aspoň počuteľného) . Ako vravím, treba ešte trocha povrchovej farby , potenciometre na ovládanie hlasitosti (už prichystané) a nejaký ten vstup - vsadím na CINCH konektory. V pondelok po kúpe posledných potrebných súčiastok dokončím aj vnútorné efektné podsvietenie a každý modul zosilňovača bude samostatne zapínateľný/vypínateľný z čoho vznikne sústava 2.1 4.1 5.1 a 5.2 . Teda aspoň tak to plánujem. Samozrejme potenciometer na každom kanáli (spolu 5) na surroundy, center, predné a subwoofer. V pondelok to tam nejako skúsim dokončiť, keďže v utorok odchádzam do školy. Použité reproduktory k sústave sú Geniusky, všetko 12-25W 8ohm a subwoofer je postavený na reproduktoroch 2x ARN 188 (neviem presne) 60W RMS výkon jedného reproduktora. Mnohý kritizovali poľské stavebnice, no musím povedať, že to hrá fakt slušne a silno bez počuteľných ruchov. Tak to by bolo nateraz všetko :)
Prílohy
P1050659.JPG
P1050660.JPG
P1050661.JPG
0

clarion

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa clarion » 15 Sep 2012, 16:11

Myslíš to úplne vážne?

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 15 Sep 2012, 16:19

Vážne :D hrá to dobre a to je pre mňa hlavné, je mi jedno či ma za PC zdroj a poľské stavebnice budete odsudzovať, ja len chcem ukázať že aj takto sa to dá :) no a tá krabica... vyzerá strašne ale nevadí :) toto ešte nieje konečná verzia, len na skúšku.
0

Používateľov profilový obrázok
tomel
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 19 Sep 2011, 00:00
Bydlisko: TV
Vek: 26
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa tomel » 15 Sep 2012, 16:24

to kde si sa inšpiroval
0

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 15 Sep 2012, 16:36

v podstate nikde, rád počúvam hudbu a potom, čo mi odišli geniusky a ako študent s prádznou peňaženkou som sa rozhodol niečo urobiť z toho čo mám doma :D mal som dva postavené zosíky a tri vysypané v sáčku ako stavebnice, starý PC zdroj a nejaké hovadinky a kopu káblov. Tak som sa to rozhodol dať nejako dokopy a vzniklo toto .. mnohý vraveli že to nieje dobrý nápad, že poľské stavebnice sú oničom, že PC zdroj na zosík je blbosť a pod. No ja všetky ich reči vyvraciam :D poľské nepoľské, hrá to fakt dobre a relatívne lacno. PC zdroj je vraj nato zlý, vraj vnáša rušenie a pod. Rušenie nieje žiadne, bolo malinké ale po pripojení potenciometra na ovládanie hlasitosti je fuč, skúšal som to na rôznej hlasitosti, v záťaži aj bez pripojeného zdroju signálu a je to OK. vlastne som len pozliepal čo som mal. No a vravím, ako začiatočník bez školy som si dokázal niečo schopne hrateľné a v podstate za pár € (musím len potenciometer kúpiť ešte). Všetko som v podstate doma mal, cez reproduktory, moduly zosíka, chladiče a výbybky. Keby ste to počuli, ani neviete že to poháňa PC zdroj a poľské stavebnice, ktoré sú tak kritizované. Možno hodím aj nejaké videjko :P
0

Používateľov profilový obrázok
tomel
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 19 Sep 2011, 00:00
Bydlisko: TV
Vek: 26
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa tomel » 15 Sep 2012, 16:49

Liho94 napísal:v podstate nikde, rád počúvam hudbu a potom, čo mi odišli geniusky a ako študent s prádznou peňaženkou som sa rozhodol niečo urobiť z toho čo mám doma :D mal som dva postavené zosíky a tri vysypané v sáčku ako stavebnice, starý PC zdroj a nejaké hovadinky a kopu káblov. Tak som sa to rozhodol dať nejako dokopy a vzniklo toto .. mnohý vraveli že to nieje dobrý nápad, že poľské stavebnice sú oničom, že PC zdroj na zosík je blbosť a pod. No ja všetky ich reči vyvraciam :D poľské nepoľské, hrá to fakt dobre a relatívne lacno. PC zdroj je vraj nato zlý, vraj vnáša rušenie a pod. Rušenie nieje žiadne, bolo malinké ale po pripojení potenciometra na ovládanie hlasitosti je fuč, skúšal som to na rôznej hlasitosti, v záťaži aj bez pripojeného zdroju signálu a je to OK. vlastne som len pozliepal čo som mal. No a vravím, ako začiatočník bez školy som si dokázal niečo schopne hrateľné a v podstate za pár € (musím len potenciometer kúpiť ešte). Všetko som v podstate doma mal, cez reproduktory, moduly zosíka, chladiče a výbybky. Keby ste to počuli, ani neviete že to poháňa PC zdroj a poľské stavebnice, ktoré sú tak kritizované. Možno hodím aj nejaké videjko :P
tie poľské satavebnice majú TDA2030 ? no nie je dobrý PC zdroj na audio veci ale na to je v pohode ale časom by som zohnal trafo 24V keď tam su TDA2030
0

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 15 Sep 2012, 17:03

to hej, časom to možno prerobím lenže mám momentálne asi 2€ a v utorok idem už do školy... takže už to nestíham riešiť, ale v podstate to funguje a to je pre mňa momentálne hlavné. Som spokojný stým že to ide a neľutujem, že ma odhovárali ale urobil som si po svojom :)
0

fikfik
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 14 Mar 2007, 00:00
Bydlisko: Liptov
Vek: 37

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa fikfik » 15 Sep 2012, 17:59

nic v zlom, ale ked uz tak, tak zadnu stenu zosika si mohol vyskladat z tych chladicov. A mal by si o jednu starost menej. Takto ti tam akurat nasada bordel a bude to naprd. Plus ked to niekam polozis mozes este na to nieco polozit.

S tym ovladanim hlasitosti jednotlivych casti by som to videl asi tak, ze skor dorobit obvod z pandatronu, aj ked nie bohvieaky (na vytvorenie 5.1 dojmu z klasickej zvukovky, miesto TL072 ci co to tam je mozes dat napr. NE5534). A je to jednoduchsie ako kazdu cast nastavovat samostatne.

A to prepinanie na rozne systemy, bud sa rozhodni medzi 2.1 alebo 5.1. Nevidim vtom ziadny zmysel.

Ozaj nic v zlom. A na koniec je to tvoje rozhodnutie co a ako.
0

Wicker

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Wicker » 15 Sep 2012, 18:36

Liho94 napísal:Mnohý kritizovali poľské stavebnice, no musím povedať, že to hrá fakt slušne a silno bez počuteľných ruchov. Tak to by bolo nateraz všetko :)
Tak ja to už poviem na rovinu... **** hrá dobre a silno, to si len nahováraš v tvoje hlave a je to preto, lebo si nepočul hrať lepšie zosiky, hlavne na lepších bedniach.

Už tu takéto sprostosti netrús prosím Ťa !
'°°' Pravidlá bod 5)

Používateľov profilový obrázok
tomel
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 19 Sep 2011, 00:00
Bydlisko: TV
Vek: 26
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa tomel » 15 Sep 2012, 18:50

Wicker napísal:
Liho94 napísal:Mnohý kritizovali poľské stavebnice, no musím povedať, že to hrá fakt slušne a silno bez počuteľných ruchov. Tak to by bolo nateraz všetko :)
Tak ja to už poviem na rovinu... kokot hrá dobre a silno, to si len nahováraš v tvoje hlave a je to preto, lebo si nepočul hrať lepšie zosiky, hlavne na lepších bedniach.

Už tu takéto sprostosti netrús prosím Ťa !
súhlasim s Wickerom
postavil som si dávnejšie TDA2030 a tranzistorák aj keď UNI 30 ale
poučenie:
us si nikdy nepostavím také ho*no skreslenie jak svina a výkon žiadný :D

riadny rozdiel
0
Naposledy upravil/-a tomel v 15 Sep 2012, 18:52, upravené celkom 1 krát.

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa mr.mio » 15 Sep 2012, 18:52

Wicker napísal: Tak ja to už poviem na rovinu... kokot hrá dobre a silno, to si len nahováraš v tvoje hlave a je to preto, lebo si nepočul hrať lepšie zosiky, hlavne na lepších bedniach.

Už tu takéto sprostosti netrús prosím Ťa !
Teda,netušil som že si taký úprimný :D
Ale plne s tebou súhlasím. Ak toto hrá dobre,tak moje STKčka v kombinácií so starými dobrými Teslami sú hájend :twisted:

To čo tu predvádza by som radšej niekam schoval aby to nik nikdy nevidel a nepočul.
0

clarion

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa clarion » 15 Sep 2012, 18:59

Tak ja ti tiež niečo vážne napíšem: Keby si tie prachy, čo si do toho dal, prepil, urobil by si lepšie.

Používateľov profilový obrázok
Skiller18
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 481
Dátum registrácie: 06 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: ZM
Vek: 28

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Skiller18 » 15 Sep 2012, 19:02

Obrázok
0
passion for the sound

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 15 Sep 2012, 19:19

samozrejme , nemôže sa to porovnávať s nejakými zosíky za bohviekolko €. Toto som mal doma poruke a preto som to použil. Nevravím že je to super hifi sústava, hovorím len, že to hrá tak že sa to dá počúvať. Wicker, nič v zlom ale hrá to relatívne hlasno, nejde mi oto ohluchnúť, no sám som sa čudoval a povedal by som, že hlasitosť potiahne viac ako pôvodné geniusky 5000cky. Na moje počudovanie som čakal menej, a hlavne niečo hrozné až som sa bál pustiť sa do toho, keď som počul vaše reči aké je to všetko naprd. Ale ja som spokojný, je to môj názor za ktorým si stojím, nepotrebujem stým ozvučiť celú dedinu, pečie to relatívne dobre, počuť to aj vonka na možno 20metrov (dvor má vyše 25m a počuť to). Keď tak to použijem niekde na rodinnej oslave, ako aj geniusky na hudbu a zábavu. Nepotrebujem sústavu za 200€ani zosík za 50€, tieto ho*na stoja cca 5€teraz som na nete pozeral, a ja som snimi spokojny :D kludne si kritizujte. Zatial som iný zosík skladačku hrať nepočul, porovnávam len stým čo som počul a čo som mal a toto sa mi páči, tak ako to je . aj ja hovorím že to vyzerá biedne :D v hlave a na papieri vyzerá všetko inak ako v skutočnosti ale tak aspoň to je pokope a drží to v kope :D hehehe ... od kamarátov som počul len chválu, nato že som to robil ja a že je to z takých úbohých stavebníc a boli tiež prekvapený, že to tak "pečie" . Vravím vám, kludne si kritizujte, no tu je dôkaz že aj poľské stavebnice sa dajú využiť a dokáže to poskladať aj uplny blb bez elektrotechnickeho vzdelania a takmer žiadnych poznatkov ohľadom elektrotechniky. ďalej je to dôkaz, že tie stavebnice dokážu podať zvuk a aj keď sú to vyhodené peniaze, niekomu to postačí. Na začiatok jednoduchá stavebnica, od ktorej sa treba odpichnúť a stavať niečo lepšie. ja sa do toho tak skoro nechystám ale aj začiatočník vidí, že aj s takýmto ničím sa dá začať :)
0

Používateľov profilový obrázok
tomel
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 19 Sep 2011, 00:00
Bydlisko: TV
Vek: 26
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa tomel » 15 Sep 2012, 19:20

clarion napísal:Tak ja ti tiež niečo vážne napíšem: Keby si tie prachy, čo si do toho dal, prepil, urobil by si lepšie.
trošku prehnané ale

keby si si našetril urobil by si si lady a bolo by to lepšie
0

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Liho94 » 15 Sep 2012, 19:26

tomel napísal:
clarion napísal:Tak ja ti tiež niečo vážne napíšem: Keby si tie prachy, čo si do toho dal, prepil, urobil by si lepšie.
trošku prehnané ale

keby si si našetril urobil by si si lady a bolo by to lepšie
ale stále nechápete, že ja som tie stavebnice nekupoval, mal som ich doma, kúpené možno pred rokom alebo kedy :D mňa to prakticky nestálo ani euro a oto ide :) preto som to použil, nie že našetriť si, potreboval som hneď náhradu a preto bol čas siahnúť na poliakov :D poliaci, kvalita žiadna ale funkčnosť predsa :)
0

Wicker

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Wicker » 16 Sep 2012, 12:30

Komu niet rady, tomu niet pomoci... len pre obraz, toto ti to prehrá 1, 2, 3. A je to jednoduchá stavebnica, ako aj nejaká poľská, ale oveľa lepšia na lepšej doske:

http://svetelektro.com/Forum/dual-mono- ... 23925.html

Tak už si tie tvoje "pečie to dobre" nechaj pre seba... moja starká dobre pečie, to je fakt, ale to čo si stvoril určite nie.

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa Napster050 » 16 Sep 2012, 12:56

Wicker napísal:Tak už si tie tvoje "pečie to dobre" nechaj pre seba... moja starká dobre pečie, to je fakt, ale to čo si stvoril určite nie.
veď možno sa mu to aj upečie :lol:

čo som komu urobil, že som to musel vidieť :?
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

neznamy

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa neznamy » 16 Sep 2012, 13:30

Obrázok

BOBOR
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Snina, Košice

Re: Zosilňovač 5.2

Príspevok od používateľa BOBOR » 16 Sep 2012, 13:39

Liho94 napísal:že to hrá fakt slušne a silno bez počuteľných ruchov
Liho94 napísal:poliaci, kvalita žiadna...
tak potom načo to verejne ukazovať...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok