Jednoduchý příruční zdrojík

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Jednoduchý příruční zdrojík

Príspevok od používateľa jenda23 » 21 Jún 2013, 18:25

Zdravím, dávám na ukázku moji práci ve volných chvílích. Jedná se o symetrický zdroj s LM317/337 doplněný o jednoduchou proudovou pojistku proti přetížení. Parametry výstupů jsou +-12V a +-5V max výstupní proud je 200mA. V krabičce je integrován i transformátor takže je vše po kupě. Krabičku jsem použil KP33. Celá konstrukce je můj návrh, ale nic složitýho. Na závěr přikládám pár fotek plus schema.

S pozdravem jenda
Prílohy
DPS.JPG
P1240490.JPG
P1240493.JPG
P1240768.JPG
P1240773.JPG
sch.JPG
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Nomen

Re: Jednoduchý příruční zdrojík

Príspevok od používateľa Nomen » 21 Jún 2013, 18:29

so schemou si sa uz davno chvalil , nemam slov , parada , ja akosi nemam na nic cas ,, ze by vyhovorka ?

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Jednoduchý příruční zdrojík

Príspevok od používateľa jenda23 » 21 Jún 2013, 18:34

Ahoj, nene to bylo jiný schéma to čeká tu na poličce na dodělání.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Nomen

Re: Jednoduchý příruční zdrojík

Príspevok od používateľa Nomen » 21 Jún 2013, 18:36

hej , tusim tam boli vykonnove na konci , tiez symetricky ,, nech sa dari

nfko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: 03 Nov 2011, 17:09
Bydlisko: BA
Vek: 27

Re: Jednoduchý příruční zdrojík

Príspevok od používateľa nfko » 21 Jún 2013, 18:45

Ahoj, vypadá to veľmi pekne pekná konštrukcia. Jediné ti poradím aby si v krabičke spravil na napájacom kábli uzol lebo po pár mesiacoch používania ten kábel odtrhneš. Inač prečo len 200mA mne sa to zdá nepraktické.
0
Obrázok
Kto sa veľa pýta , veľa vie. :)
PS: ZOCHOVA ŤA POCHOVÁ :D

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Jednoduchý příruční zdrojík

Príspevok od používateľa jenda23 » 21 Jún 2013, 18:51

Dík za připomínku, neboj zarážka tam je, todle bylo jen při testování. Jinak proč 200mA měl sem k tomu tři důvody. 1. větší trafo se do krabičky nevyšlo, 2. stabiky se by už horko těžko chladily a za 3. jelikož zdroj má sloužit pro napájení zařízení který vyžadujou symetrický napájení jako různý předzesilovače, měřící moduly atd. při testování a ty zřídka kdy berou víc jak tenhle proud.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

pyskon1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 28 Jún 2012, 10:00
Vek: 30

Re: Jednoduchý příruční zdrojík

Príspevok od používateľa pyskon1 » 21 Jún 2013, 22:18

pěkné chválím, ty relátka v poistce vlastní nápad?
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Jednoduchý příruční zdrojík

Príspevok od používateľa jenda23 » 21 Jún 2013, 22:22

Nevím jestli dobrej ale jo :D pořeboval sem něčím zároveň odpínat výstup vypínačkem (a tydle mrnavoučký neexistujou jako dvoupolový) a zároveň odpínat výstup pojistkou bez požadavku na extrémní odezvu a relátka sou bezúbytkový (pro detailisty těch pár mV nepovažuju v tomhle případě za důležitý) a zároveň se mi válely na stole a chodí to dobře.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
petersno
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2774
Dátum registrácie: 06 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: ba
Vek: 63

Re: Jednoduchý příruční zdrojík

Príspevok od používateľa petersno » 21 Jún 2013, 22:36

vsimol som si, ze mas meranie prudu uz pred stabilizatormi. nevadi, ze sa takto meria aj vlastny prud zdroja ?
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Jednoduchý příruční zdrojík

Príspevok od používateľa jenda23 » 21 Jún 2013, 22:41

nevadí jelikož refence komparátorů je postavená na 260mA
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Jednoduchý příruční zdrojík

Príspevok od používateľa jaromir » 22 Jún 2013, 10:10

Pekna praca.
K tym 200mA - mojim najpouzivanejsim zdrojom je maly zdroj s par trandikmi a jednym operakom, 0-15V/500mA. Vacsinou z neho beriem do 100mA. Mam tu laboratorny dvojity 1,5A zdroj a asi ho predam, lebo ho vobec nevyuzivam.
A k tomu mam par adapterov s pevnym napatim 12V/3A a 12V/8A. Ked potrebujem vacsi vykon, pouzivam tie. Pravdupovediac som sa asi este nestretol so situaciou, ked by som potreboval ine zdroje napatia.
Mnohokrat som uvazoval o uni zdroji 0-30V/0-5A ale vlastne ani neviem na co by mi bol.

Jendovi kazdopadne K.
0

Používateľov profilový obrázok
Sl@Vo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 05 Feb 2008, 00:00
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Jednoduchý příruční zdrojík

Príspevok od používateľa Sl@Vo » 22 Jún 2013, 18:26

Ahoj, velmi sa mi paci tento zdroj, dokonca natolko ze som zacal rozmyslat o stavbe.
Len mozno hlupa laicka otazka (zdroje niesu moja silna stranka) preco 317/337 a nie 78XX ak si tak ci tak volil pevne nastavene napatie?
Ma to nejaky technicky dovod, alebo je to len o tom co si mal doma v sufliku.
Dik Slavo
0
Sl@Vo

Feneon

Re: Jednoduchý příruční zdrojík

Príspevok od používateľa Feneon » 05 Júl 2013, 14:44

Myslím že 317 a 337 sú použité preto, že je možné nastaviť napätie presnejšie ako pri 78xx a výhodou je aj možnosť prípadného "preladenia" na iné napätie ak by to bolo potrebné.

Skôr by ma zaujímalo prečo si nevyužil možnosť "vlečenia", 317 a 337 sa dajú takto zapojiť.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Jednoduchý příruční zdrojík

Príspevok od používateľa jenda23 » 14 Júl 2013, 15:40

ano zvolil jsem je kvůli možnosti korekce, ale taky kvůli trošku menšímu šumu. A proč jsem nezvolil zapojení jako tracking, je to operák navíc a staby držej dobře. Toto zapojení mám použito jinde.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok