Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa dxr » 31 Dec 2013, 03:15

Ako bolo trefne poznamenane.
Jenda23 napísal:Dneska sou motýlkáče a zlodějky nejdražším elektroinstalačním materiálem
link
Jedneho dna sa nasa pani domovnicka rozhodla ze zrusi zasuvky v pivnici aby sa vraj setrilo
a aby susedia nedoplacali na inych susedov. tento krasny napad zrealizovala a o rok sa odstahovala

Prisla druha aktivna domovnicka a chcela zavesit vianocne ozdoby na vchod a pruser nieje odkial zobrat napajanie

Tak prisiel stary dobry napad - vyrobime zlodejku na vianocne osvetlenie a pojde to z lampy

a tu je vysledok

Osvetlenie ma cca 40W a faza je vo vydlici oznacena to len keby niekto namietal ze sa to moze otocit
ano moze a preto som tam nechal vydlicu.
JA to pouzijem len na pajkovacku a nabijacku obe maju trafo pripadne predlzovacku lampy takze uraz
zatial nehrozi.
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa psichac » 31 Dec 2013, 10:58

:D
keby si mi napísal tak by som ti ten spodok dal, nemusels kupovať...

/a ta malá pílka by sa zišla...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa alidedko » 31 Dec 2013, 11:19

Z ktoreho semena ti to vyrastlo?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 47

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 31 Dec 2013, 11:22

Asi z vlastního, je to pěkná k*k*tina, životu nebezpečná.
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa dxr » 31 Dec 2013, 12:10

psichac napísal::D
keby si mi napísal tak by som ti ten spodok dal, nemusels kupovať...
/a ta malá pílka by sa zišla...
Ja som to nekupoval tie ziarivky som dostal inak v Baumaxe je kybel kde ludia hazdu tieto pouzite CFL-ka
cize materialu je fakt vela

Tomu z Liberca mne aspon nieco vyrastlo z tvojho by ani nezakorenilo ;)
a nebezpecne to je pre ludi co nevedia ako to spravne pouzivat.
precitaj si nieco o zlodejkach

Ako som pisal ma to svoje jasne urcenie tj. trafopajka male opravy, nabijacka s dvojitou ochranou a trafo
a svetlo pod stol.
Ak nieje ina moznost a unas v pivnici ina moznost nieje najblizsia zasuvka je cca 15m za 4 dverami
(a nemam kluce)
Ziadal som o moznost zriadenia pripojky + hodiny a odpoved bola ze v spolocnych priestoroch bude iba svetlo.

A pre tych co su mladsi asi treba doplnit ze sa to bezne este predava akurat nie EU
v USA je to bezne dokonca na Amazone

Ako sa priznalo par ludi v SS dokonca to aktivne aj pouzivaju. este fakt doriesit piskanie ak je opacne
zapojena faza v stene a mozem zaliat verziu dva ;) ( diodu alebo dutnavku by som pouzil nerad piskanie je piskanie)

Vyroba verzie dva sa chysta na janurar 2014 Marian poslal peknu inspiraciu :) akurat
treba vyriesit detekciu otocenej fazy lebo tam uz pojde 3zilova koncovka


Ale som rad ze sa aspon par ludi nasiel co pochopil pointu vyrobku - silvester :)
0
Naposledy upravil/-a dxr v 31 Dec 2013, 13:29, upravené celkom 2 krát.
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa dxr » 31 Dec 2013, 12:22

psichac> este dodam ze pilenie ani nieje v tychto TESCO potreba je to taky smejd ze
to ide srobovakom ale to som zistil az ked som to poctivo odpilil. Taku pilku kupis vsade BX/Hornbach
vtych 1e kosoch akurat nahradne listy ak niekde maju stoja tolko co cela pilka 1e inak ten platok
je blato minule som cosi fidlikal a teraz je z toho len strbavy plech na plast je to celkom dobre na kov uplne zle.
lepsie pouzit ten kovovy kotucik vo frezke ale ten som nemal doma.

Kvetinac som pouzil preto ze som nechcel zasrat objimku a vnicom inom to nechcelo stat tvrdne to asi 24h
az potom sa to da polozit nalezato.

Osobne vidim najvacsiu slabost celeho diela drotiky ktore vedu na E27 ktomu sa nikto nevyjadril
su tenke cize ani tych 100W by som tade moc netahal v druhej verzii tam dam poctivo ak sa podari 1-1.5ku
Dnes na silvestra bude viac urazov z pyrotechniky ako urazov z elektriky.
Kazdy si moze sam dobrovolne vybrat druh invalidity uz sa tesim ako dopadne SH :-D
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa mikkipp » 31 Dec 2013, 12:31

To sa vážne dá spraviť 17 zbytočných foto? Dokázal si, že sa dá. Tak tri by bohate stačili....
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa dxr » 31 Dec 2013, 12:37

Ja som to primarne nefotil pre SE ale pre niekoho ineho sem som to len zavesil ako link tu nemas ani jednu
ale mozes si vybrat 3 ktore sa ti pacia/nepaci ;)

Je to pitva to su min 2 - 3 fotky zalievanie je dalsich par ale tam niesu keby si chcel hodim link :)
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

AdamL21
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 21 Júl 2012, 12:27
Bydlisko: MI

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa AdamL21 » 31 Dec 2013, 12:42

dxr napísal:Osobne vidim najvacsiu slabost celeho diela drotiky ktore vedu na E27 ktomu sa nikto nevyjadril
su tenke cize...
viac ako tenke drotiky by ti malo vadit, že si tam nechal poistkovy odpor vačšinou 1R až 3R3.
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa dxr » 31 Dec 2013, 12:49

5ko poslal jeho zlodejku verzia dva bude mat uplne iny dizajn a bezpecnost (vramci moznosti)
je zaujimave ako ludia nemaju radi zlodejku a pritom kolko ludi ich odtialto pouziva :-D
ale ozvat sa ani jeden :-D tak zatial frflosom davam do pozornosti ide to este horsie jednou fotkou:D
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

pettter
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 01 Mar 2012, 11:09

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa pettter » 31 Dec 2013, 14:11

DXR pekná ukážka improvizácie!
Vlastne si nám ukázal, že vždy je spôsob ako si poradiť. Hoci v rozpore z normami a mnohí si pomyslia, že aj v rozpore so zdravým rozumom.
Môj názor je ten, že normy sú "dopravné značky", ale volant držíme my. Sú prípady, kedy je jednoduchšie páchať dopravný priestupok, ako naplniť literu zákona. Ale človek v takomto prípade musí počítať z následkami...
Aj Tvoja zlodejka je opäť vymyslený bicykel, ktorý za mojej mladosti visel z každého lustra, či lampy kdekoľvek lampa bola (maštaľ, pivnica, kôľňa, dvor...).

To že "kazatelia" noriem pindajú, si nevšímaj. Ide o to vyriešiť problém. A "oni, tí jediní predurčení" si pri riešení svojich problémov poradia presne tak oko je tu uvedené a mnohokrát je provizórka z ich produkcie ďaleko horšia ako Tvoja zlodejka...

Zlodejky podobného určenia nájdeš dnes na každej stavbe, kde sa chlapi bijú o zásuvku na miešačky lepidla, vŕtačky a p. Sú to riešenia "zmotaných drôtov" visiacich vo výške očí na chodbe, či váľajúcich sa a prskajúcich za všeobecnej veselosti v kalužiach vody.

Tvoje riešenie je oproti tomu super sofistikované...
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa dxr » 31 Dec 2013, 15:07

Dakujem

Pisal som ze je to skor ako Silvestrovka zabava ale ze bude tolko zamracenych tvari :-D
aj ked maju urcite vypite co uz... musia vytriezviet :-D

Stale cakam na dvoch ludi ze sa ozvu a nieco napisu
Inak ti co somru ze je to proti norme sak to kazdy vie napriek tomu sa to bezne pouziva len sa neda kupit
Kolki zvas maju doma troj-rozbocku z cias komunizmu kde neisu otocene koliky ako na tych novych
Tiez je to dnes uz proti norme a mate to doma a ste radi ze nemusite obracat kabel raz tak a raz opacne :D

PS: inak som ju kupil pred 3 rokmi v tescu o tyzden ked som chcel kupit dalsiu uz tam take nemali
stiahli cely regal z obehu.


Zatial nikto nenapisal ako to spravit aby to bolo bezpecnejsie verzia 3 moze obsahovat tie upravy
Pojdem k merakovi nech mi to jeho peknym merakom zmera ze ako je to nebezpecne a rozdupe :)

a stale uvitam ako do maleho priestoru napchat pipak ktory oznami ze v STENE je prehodena FAZA
ono totiz jednej pivnicnej vetve som zistil ze prehodili kable a spinaju nulu a objimka je stale pod napatim
toto nikoho v pivnici netrapi 5desatroci a je to s reviziou min 3x takze nejaka ta zlodejka kvapka v mori :D
urcite by som to nenechal bez dozoru inak som skusal podpalit epoxid nehori skusim mozno neskor
ako sa to sprava ked pretazim kable tlacit tak 20A ci to zacne tliet
Kable su obalene tou epoxidovou plastelinou az potom je zaliaty 324kou keby ze mam ten gumovy
navlek na kabel aby sa to nenamahalo v tom spoji tak ho tam dam zial nezohnal som a buzirka nebola doma

ta Marianova mi pride este lepsia inak marian redukcia 50->40 REHAU je na to idealna
Diera 50tka na 220V 40 na E27 :)

Taka otazka ak by bola niekde zlodejka napredaj SK/CZ povedzme 20kusov kolko by tam
asi bola 2h a vypredala by sa :D? tolko ludi poznam co to chce preto sa vyraba dalsia :D
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa 5ko » 01 Jan 2014, 20:05

Priznám sa, že som ,,lektoroval,,tú jeho zlodejku aj s fotkami,a naozaj okrem tých tenkých prívodných drôtikov nechápem,v čom môže byť nebezpečná.Jedine ak bude niekto namietať ,že tam niekto môže zapojiť spotrebič s vyšším odberom ako znesie svetelný okruh, ale načo je tam potom istič?
Myslím to z praktického hladiska,tada že ak namiesto žiarovky namontujem túto redukciu a pripojím si tam predlžovačku zo žiarovkou na konci,aby som si posvietil za roh, kde je tma,tak čo sa mi môže stať iné, ako pri obyčajnej výmene žiarovky.

Prázdna objímka bez ukradnutej žiarovky trčiaca niekde potme zo steny so zapnutým vypinačom a živou fázou vo vnútri , je ovela nebezpečnejšia ,ako táto zlodejka s krytou zásuvkou na konci.
Na svete je ovela väčšie množstvo nebezpečnejších ,,elektrošpecialít,,/ dvojžilová predlžovačka s dvojkolíkovou vidlicou -a gulatou trojkolíkovou zásuvkou na koci bez pripojeného zemniaceko kolíka/so značkou CE,že nejaká zlodejka, ktorá dokáže vytrhnút trň z päty v ťažkej situácii , je oproti tomu ako obava zo zasiahnutia meteoritom v jaskyni. :wink:
Určite si ju nevyrobí babka,ktorá nemá šajnu o elektrike,a kto si ju vie vyrobiť, tak zrejme vie čo robí a načo sa to môže použiť.

A keby to bola až taká blbosť, tak sa to nevyrába a nepredáva .To len my chceme byť zase pápežskejší ako pápež.

DXR, myslím, že výmena tých prívodných drôtov bude ťažší oriešok, lebo tie pliešky na objímke /závit aj stredný/bývajú buď hliníkové alebo nerezové a sú tam nabodované,takže raz som sa riadne nahrešil, kým sa mi podarilo opraviť na jednej úsporke odtrhnutý drôtik na boku. :wink:
Jednu nevýhodu to však má, že po vykrútení žiarovky ostane tma, takže staré zlodejky to mali vyriešené tak, že na spodnom konci mali znovu objímku, kde sa zakrútila žiarovka, a zboku boli zdierky, kde sa dala zapojiť vidlica.
Výpadok osvetlenia by vyriešilo pár diod na boku, zapojených na 230V,a kontrola správnosti zapojenia fáze ,podobne ako na vadaske.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa dxr » 01 Jan 2014, 21:41

No konecne este jeden by mal napisat a som stastny :)

uvazoval som o tom osvetleni ale kedze lamp je v suterene viac a ja srobujem tu u seba dalsia je vedla asi o 4m
nebude tam tma u mna to nema vyznam zase krutit zlodejku ked ti svieti vysokosvietiva ledka do oka nic dobre
vypinac malo miesta. Zatial stale ostava ako poriesit ten piezak dioda odpor kondit piezak?
chcem aby to piskalo diod by som musel dat viac co ked zakrutim tak ze neuvidim :)

Mna prekvapil ten komentar ze vela obrazkov - taku <rudolfovocislo>vinu som necakal
kedze je to postupna stavba aj datumami neviem ako by som to zvladol jednym hlavne plosaky
tam je treba minimalne 2fotografie vnutro vystuha aby to bolo strede zaliate a pilenie som si tiez uzil :)

Bodovacku mam mozem to nabodovat problem tam skor stym ze musim dat dolu kovovy zavit
a aby tam zase drzal musim to lepit min 2x a neviem ako to bude drzat ci sa to nebude nejako casom pretacat

Druha verzia bude ako ta tvoja prave menim zahradne kosackove koncovky tie stare valcove za nove KOPPy
takze budu valceky a ako som pisal Baumax ma REHAU siva 50/40 redukcia kanal. rura idealne nato este aj sive :D
0
Naposledy upravil/-a dxr v 01 Jan 2014, 21:45, upravené celkom 1 krát.
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa BFX » 01 Jan 2014, 21:44

A este ten adrenalin si sa byvala domovnicka nevrati to skontrolovat nie ? :lol:
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa dxr » 01 Jan 2014, 21:51

Nie nevrati nebyva tu minimalne 5rokov a neprisla serie ma to predtym tam boli zasuvky.
Dolu bola mala dielna mame tam aj ponky osvetlenie - tam je inak zasuvka priamo na tienidle :D
chcel som povodne navrtat skatulu na opacnej strane steny pruser je ze je az v susedovej "kobke" takze smola.
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa BFX » 01 Jan 2014, 22:39

Dohodnite sa zbuchajte mate po problemoch :D
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa mikkipp » 02 Jan 2014, 08:35

Mňa by seriózne zaujímal ten rozpor s normami. Lebo kecov je tu riadne, ale nič čo by malo aj nejakú hodnotu...
Kábel predsa zakončil zásuvkou, ktorá nemá svorku na PE... A ak nie je použitý čínsky šit kábel s extra tenkými žilami, a nie je ten odpor v sérií, tak na tom nevidím žiadny problém. Teda jediná vec - nikto nevylúči, že sa ku tej zásuvke nedostanú laici, a pravdepodobne nebude daný svetelný okruh zapojený na prúdový chránič.

Ak by som si takú zlodejku vyrábal ja, tak by som to rozhodne urobil ako odbočku (teda by tam bola ešte objímka na pôvodnú žiarovku) a nalepil by som na to asi nejaký štítok s maximálnym odoberaným prúdom / výkonom. Ale tiež by mi z toho trčal kábel s takouto zásuvkou.
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa dxr » 02 Jan 2014, 08:58

tiez si myslim ze su nebezpecnejsie hracky :D
Obrázok
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
danhard
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3226
Dátum registrácie: 15 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vek: 68

Re: Zlodejka (Silvester zabavte sa)

Príspevok od používateľa danhard » 02 Jan 2014, 10:36

dxr napísal: Kolki zvas maju doma troj-rozbocku z cias komunizmu kde neisu otocene koliky ako na tych novych
Tiez je to dnes uz proti norme a mate to doma a ste radi ze nemusite obracat kabel raz tak a raz opacne :D

PS: inak som ju kupil pred 3 rokmi v tescu o tyzden ked som chcel kupit dalsiu uz tam take nemali
stiahli cely regal z obehu.
A co je proti norme ?
0

Napísať odpoveď