DA prevodnik S/PDIF zo suflikovych zasob

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

kubri
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 27 Aug 2012, 14:00
Bydlisko: Bánovce n/B
Vek: 41

DA prevodnik S/PDIF zo suflikovych zasob

Príspevok od používateľa kubri » 12 Jan 2014, 00:25

Ahojte, uz nejaku dobu som mal kupeny prijmac S/PDIF CS8416 a DA prevodnik WM8726 ktore som kupil vo vypredaji ze si raz spravim DA prevodnik ku PC. No a konecne ten cas nadisiel. Obvod CS8416 je prijmac S/PDIF a WM8726 je samotny DA prevodnik. Tento prevodnik patri medzi low cost ale aj napriek tomu hra vynikajuco ale o tom az neskor. Komunikacia medzi obvodmi je nakonfigurovana na I2S a obvody zvladnu 192kHz/24bit. Pri konstrukcii velmi pomohlo toto zapojeniehttp://www.pavouk.org/hw/spdifdac/index.html a katalogove zapojenia obvodov a vyvojovych dosiek. Cely obvod je napajany napatim 12V zo spinaneho stabilizovaneho adaptera. Prijem SPDIF signalu je mozny bud cez TOSLINK optiku alebo koaxial. Ja som pouzil koaxial - vlastne obycajny tieneny signalovy kabel. Oddelovaci transformator je takisto mozne si vyrobit navinutim dvoch vinuti o par zavitoch na feritove jadierko. Co sa tyka napajania, obvody potrebuju 3,3 a 5V co zabezpecuje 7805 v SMD verzii a TL431 (nemal som po ruke 3,3V stabilizator). Vystupny operacny zosilovac, ktory je zapojeny ako DP filter je napajany z 12V napajacieho napatia. Pouzity je TL072 kedze ide o konstrukciu zo suflikovych zasob ale pri najblizsej objednavke suciastok ho vymenim za nieco lepsie. Zapojenie fungovalo na prvy krat akurat som mal zle vypocitane rezistory na TL431 tak som musel trosku doladovat. Nastastie prijmac vydrzi az 6V. Prevodnik som skusal na sluchadlovom zosilovaci pracujuci v triede A a sluchadla V-sonic GR06 co su spunty asi za 50e. Cielom konstrukcie bolo prekonat v kvalite zvuku integrovanu zvukovu kartu co sa podarilo. Cim je nahravka kvalitnejsia, tym je rozdiel vacsi a je celkom zazitok pocuvat HD nahravky ktorych je celkom dost aj priamo na youtube. Zvuk je oproti integrovanej zvukovke priestornejsi, detailnejsi a cistejsi a vynika vacsia sirka pasma najma pre nizke frekvencie. Nevyhodou prevodnika je pocutelny mierny sum pri maximalnej hlasitosti zosilnovaca ktory je pri pocuvani dokonale prehluseny nahravkou. Do buducna mam v plane prevodnik prerobit a pouzit kvalitnejsi obvod WM8740 a zabudovat sluchadlovy zosilnovac priamo na DPS.
Prílohy
Maska trochu nevysla
Maska trochu nevysla
IMG_7328.JPG
IMG_7329.JPG
Naozaj to zvlada 192 kHz
Naozaj to zvlada 192 kHz
DA_schema.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: DA prevodnik S/PDIF zo suflikovych zasob

Príspevok od používateľa jaromir » 12 Jan 2014, 01:34

Nuz tak, preco nie? Celkom fajn, hoci takuto konstrukciu by som sa neodvazil routovat na jednovrstvovy plosak, ale aspon na dvojvrstvovy. Ak vidim dobre, mas tam aspon jeden peknu slucku na zemi.
Verim, ze v druhej verzii pouzijes poriadne 3,3V LDO-cko :)

Co zachytava ten oscilogram?
0

kubri
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 27 Aug 2012, 14:00
Bydlisko: Bánovce n/B
Vek: 41

Re: DA prevodnik S/PDIF zo suflikovych zasob

Príspevok od používateľa kubri » 12 Jan 2014, 02:02

Vdaka, no, je to signal OLRCK, co znamena ze v log1 su platne data pre jeden kanal a v 0 pre druhy kanal. Perioda odpoveda vzorkovacej frekvencii.
0

Používateľov profilový obrázok
feros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 23 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: okres Nitra

Re: DA prevodnik S/PDIF zo suflikovych zasob

Príspevok od používateľa feros » 12 Jan 2014, 08:13

Pozerám že zo suchou maskou máš tie isté problémy ako ja
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok