Ovládanie JACKOv z pc

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
LedDiode
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 28 Jún 2012, 15:23

Ovládanie JACKOv z pc

Príspevok od používateľa LedDiode » 14 Jan 2014, 12:02

Som vlastník osobného PC a predný panel... proste nefunguje. Preto vždy keď pozerám a mám nutnosť prepojiť sluchátka na reproduktory alebo naspäť, musím zaliezť pod stôl, tam v totálnej tme hrabať káble, prepojiť to a po 5 minútovej akcí zistím, že som to pripojil do bassovej dierky... na zabitie. Preto som vymyslel túto absolútne primitívnu schému, ktorá umožňuje jednotlivu ovládať výstupy JACKov z PC. Dostupné sú 2 verzie, bez a so zosilovačom. Ja som spokojný zo bezzosilovačovou verziuo a v blízkej budúcnosti ju stavať ani nebudem...

Zariadenie používa jeden vstup z PC (zvukovej karty) a 2 poprípade viac výstupov s možnosťou samostatne ich vypínať/zapínať podľa vlastnej potreby. Na ovládanie sa používa DPST switch, čo znamená Double Pole - Single Throw - Dvojpólová (stereo) jeden "ťah" (on/off). Dajú sa zakúpiť za priaznivú cenu tu. Samozrejme, 2 kusy. Ďalej 3 krát stereo JACK, najlepšie do panelu, tiež možno dostať tu. Dobre poslúži napríklad vŕtačka a tlačiareň, na vatvorenie potlače. Nie je to ale nutnosťou.



Keďže som zabudol na fotenie z priebehu výroby, aspoň to tu popíšem :)

Nájdeme nejakú vhodnú krabičku vhodných rozmerov, napríklad obal na cd-čka. Môžete to, samozrejme, narvať kamkolvek, do plechovky, krabičky od čaju... Vyvŕtame 5 dierok, 2 v priemere hlavičky vypínačov a 3 s priemerom hlavičky JACKov. Usporiadanie je na vás. Po vyvŕtaní (ja som to robil nožom, adaptér na vŕtačku sa záhadne stratil... ) o nepatrne malú časť vsunieme súčiastky do otvoru. Ak sedia, je dobre. Vyberieme zase von. Pájkovanie je jednoduché, pájkujte podlatohto obrázka. Ak niečomu nerozumiete, napíšte dole do komentára. Ak to všetko je správne spájkované, nastrkáme súčiastky do krabičky. POZOR na obrátenie vypínača a výstupu, zistíte to, keď druhým vypínačom ovládate prvý JACK. Stačí len prehodiť vypínače alebo JACKy.

So zosilovačom je to o niečo tažšie. Tam treba stereo vstup pripojiť na vstup zosilovača a výstup pripojiť na vypínače a tie na JACKy. Stačí len rozmýšlať!

Na záver pridávam pár fotiek a konštatujem, že to funguje výborne. Pri oboch zariadeniach naraz síce klesajú basy a zvuk je o malinko tišší, ale obyčajný človek sa s tým dokáže zmieriť.

Obrázok

Obrázok

(kliknite pre zväčšenie)

Toť vše, fungovalu to na prvé zapojenie. Schému odporúčam úplným začiatočníkom, nieje tam treba velká skúsenosť s pájkov, žiadne leptanie ani nič náročného.

Želám veľa štastia pri tvorbe!

LedDiode

(Rovnaký príspevok bol umiestnený na MOJOM webe.
0
Skôr digitálna technika. Chyby robím, ale to neznamená že sa budeš smiať.

majkx
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13 Okt 2012, 15:39
Bydlisko: Veľký Šariš
Vek: 27

Re: Ovládanie JACKOv z pc

Príspevok od používateľa majkx » 14 Jan 2014, 12:44

Daj tu prosimta poriadnu schemu , nie tu bastlanicu v skicari..
tazko sa to z toho cita..

Ked pridas schemu, tak ti ohodnotim
0
4.Rocnik SPSE-PO , Elektrotechnika , Priemyselna Automatizacia

Project Electico : http://svetelektro.com/Forum/project-el ... 40861.html

Používateľov profilový obrázok
LedDiode
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 28 Jún 2012, 15:23

Re: Ovládanie JACKOv z pc

Príspevok od používateľa LedDiode » 14 Jan 2014, 13:43

Schému :

Obrázok
0
Skôr digitálna technika. Chyby robím, ale to neznamená že sa budeš smiať.

Hinsi

Re: Ovládanie JACKOv z pc

Príspevok od používateľa Hinsi » 14 Jan 2014, 15:47

Máš tam zlé schematické značky konektorů. To cos tam dal je napájecí jack, kolík a rozpínací kontakt na zem.

To co hledáš by mohlo být např. PG203J (con-hirschmann), v con-lumberg je vhodný např 1502_01, 1503_09 (totéž co PG203J),...

Používateľov profilový obrázok
LedDiode
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 28 Jún 2012, 15:23

Re: Ovládanie JACKOv z pc

Príspevok od používateľa LedDiode » 14 Jan 2014, 15:53

Ja viem, tie konektory ktoré si spomínal tam nemám, a po pol hodine hladania na googli a v inštalovaných knižniciach som našiel leda RCA Jack... takže pre každého kto by si myslel že sa jedná o napájacie, ide o audio jacky! :roll:
0
Skôr digitálna technika. Chyby robím, ale to neznamená že sa budeš smiať.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Ovládanie JACKOv z pc

Príspevok od používateľa jenda23 » 14 Jan 2014, 16:26

Já bych čekal ve vnitř alespoň buffery..
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Ovládanie JACKOv z pc

Príspevok od používateľa Drakoush » 02 Feb 2014, 00:26

Čakám na deň, kedy budete dávať svoje projekty do škatule od topánok, prípadne do obalov od káveniek. Tuším sa ten deň blíži.

(Aj triviálna vec by mala mať pekný obal, ja by som si túto strigu počmáranú fixou k počítaču nedal. Zavolám si cicu k sebe domov a zbadá to, tak sa pod zem prepadnem).

Inak myšlienka dobrá, triviálna vec, ale užitočná.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
tomel
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 19 Sep 2011, 00:00
Bydlisko: TV
Vek: 26
Kontaktovať používateľa:

Re: Ovládanie JACKOv z pc

Príspevok od používateľa tomel » 02 Feb 2014, 06:36

ja som podobnú vec tieš robil ale s bufframi - Audio Hub

nápad dobrý, "skrinka" mohla byť krajšia
0

110mat110
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 06 Feb 2013, 19:55
Bydlisko: Kosice a este trochu dalej
Vek: 28

Re: Ovládanie JACKOv z pc

Príspevok od používateľa 110mat110 » 02 Feb 2014, 06:42

Ja som robil rovnaku vec, prepinac som vytiahol na predny panel a jacky dozadu. Efektne a nenapadne.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok