Michalkove simple výrobky

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
djtoxic
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 26 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Lipany
Vek: 30

Michalkove simple výrobky

Príspevok od používateľa djtoxic » 07 Feb 2014, 14:28

Ako prvý je tu po 100-krát triakový regulátor. Konkrétne pre perovú pájkovačku 40W.
použité podklady: http://www.postreh.com/phprs/view.php?c ... 2006110201
Prílohy
Photo-0182.jpg
Photo-0183.jpg
0
Naposledy upravil/-a djtoxic v 07 Feb 2014, 14:31, upravené celkom 1 krát.
ALEA Lights™ k Vaším službám...

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Michalkove simple výrobky

Príspevok od používateľa spin90 » 07 Feb 2014, 14:30

To snad zle vidim ? 8O Ty tam nemas vodic PE ???? Jak to mas pre panecku poriesene ? Nemozes vytvorit zasuvku s PE kolikom ked je "vo vzduchu" a nieco nan napajat !

CO sa stane v pripade prierazu L vodica na kostru kovovej pajkovacky ? No nevyhodi istic, ale potrasie obsluhu. Taketo zariadenie musi byt prerobene !
Inak fajn, regulator je dobra vec, len tu krabicku, prosim, uprav. To znamena musis tam mat trojpolovu zastrcku nasledne rugulator a nasledne trojpolovu zasuvku . Vodic PE musi byt bez prerusenia od kolika ku kolikovej zdierke.

Slo by to aj bez vodica PE, ale len na vyrobky v triede II. co ta kovova pajkovacka na obrazku rozhodne nie je a ani byt nemoze ! A musela by byt zasuvka len 2 polova bez moznosti vsunutia zastrcky s PE zdierkou - teda len na spotrebic v II. triede. Ak nevies co je spotrebic v triede II tak to nechaj tak.
Zvacsa velmi rad podporim akukolvek konstrukciu, ale toto je zivot ohrozujuca zalezitost.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
djtoxic
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 26 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Lipany
Vek: 30

Re: Michalkove simple výrobky

Príspevok od používateľa djtoxic » 07 Feb 2014, 14:40

to spin:
diki moc za upozornenie, určite to prerobim. vedel som ze ten PE nebude v poriadku.
0
ALEA Lights™ k Vaším službám...

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Michalkove simple výrobky

Príspevok od používateľa spin90 » 07 Feb 2014, 14:42

Som rad :)
Inak k tej pajkovacke je regulator vazne potrebna vec. Tiez ju mam a hrozne to spaluje cin ked sa necha naplno :) Zato pokukujem po nejakej stanici, nech sa da termostatom regulovat teplota. Ale na take jednoduchsie veci je toto v pohode. A s triakovou regulaciou a dobrym hrotom aj SMDcka poriesis.
PS: Este jedna, menej zavazna vec. Potenciometer sa ma v takychto zapojeniach pouzivat vylucne s plastovou hriadelkou. Z obrazka to nevidno tak snad je plastovy. Chapem ze mas tam plaastovy gombik, ale to nie je dostacujuce. Ma byt pouzita aj plastova hriadelka. Ale to je len na doplnenie. V prvom rade musis ten PE vodic dat do poriadku, najlepsie z krabicky vytiahnut samostatny 3zilovy kabel s 3 polovou zastrckou a vnutri krabicky priviest zltozeleny vodiz na kolik. Ostatne ma byt tak ako je.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Michalkove simple výrobky

Príspevok od používateľa enigma » 07 Feb 2014, 16:19

to spin90 ... pozri sa na prvej fotke sa dobre vidí že je kovová a nie plastová ...

a prečo si nepostavíš spajkovaciu stanicu vlastnoručne ?

napríklad niečo takéto
Prílohy
001.jpg
0

Hinsi

Re: Michalkove simple výrobky

Príspevok od používateľa Hinsi » 07 Feb 2014, 16:22

Este jedna, menej zavazna vec. Potenciometer sa ma v takychto zapojeniach pouzivat vylucne s plastovou hriadelkou.
A proč? Já bych akorát ukostřil ten obal poťáku.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Michalkove simple výrobky

Príspevok od používateľa enigma » 07 Feb 2014, 16:35

ten bude ukostrený automatický cez krabičku .....
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Michalkove simple výrobky

Príspevok od používateľa spin90 » 07 Feb 2014, 17:14

No, neviem ako je ten potik konstruovany a ci tam je alebo nie je riziko prierazu na hriadelku v pripade poruchy. Myslim ze je a zaroven hriadelka asi nebude velmi spojena s kovovym obalom. Preto som odporucil dat plast. Cudlik moze casom odpadnut a ostane kovova, potencialne nebezpecna oska, neviem, zalezi od konstrukcie, ja by som kov nedaval. Ale to je uplne najmenej v tomto konkretneom pripade, kde nie je ani PE vodic spravne zapojeny :)

Preco si neposkladam stanicu ? No, nechce sa mi velmi serkat so stanicou, zhanat na to suciastky a hlavne nejaku rozumnu krabicku, ked viem ze to nie je nejak sialene drahe. Hlavne o tu krabicku ide. S plosakom by som sa aj rad pohral, ale potom s tymi obalmy je vzdy problem :)
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
Cavendish
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 10 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Michalkove simple výrobky

Príspevok od používateľa Cavendish » 07 Feb 2014, 17:35

K tomu uzemneniu: Na tej plastovej oske niečo bude, lebo aj autotrf. majú osku buď vyrobenú z izolantu alebo je na oske plastová spojka. Okrem toho oska potenciometra je spojená s telom cez vrstvu vazelíny, akurát som jeden zmeral a prechodový odpor medzi oskou a telom potenciometra sa pohybuje od 1-13ohm, čo v prípade prierazu na osku nemusí byť príliš ideálne.
0
Naposledy upravil/-a Cavendish v 07 Feb 2014, 18:10, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Michalkove simple výrobky

Príspevok od používateľa spin90 » 07 Feb 2014, 17:38

Trebalo by to zmerat normalne na prechodovy odpor, teda zdrojom aspon 200 mA. Ak by vyhovovalo, tak prosim, majte kovove (v pripade uzemneneho puzdra ovsem) , ale neverim velmi.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Hinsi

Re: Michalkove simple výrobky

Príspevok od používateľa Hinsi » 07 Feb 2014, 23:29

Líbí se mi tvůj citát v podpisu... proto sem změřil jeden náhodný poťák z GM, PC1621***. Podle kroucení hřídelí se přechodový odpor pohyboval v rozmezí od 7miliohm po 76mohm. Odpor jsem měřil mezi hřídelí a plechovým deklem vzadu.

Takže co? Strašně nepoužitelné?

//Merací proud byl 2,000A.

Snažím se vypátrat datasheet - jde to ztuha. Našel sem zatím jen datáky k jiným kovovým typům, a vždy byla udávána "dielectric strength >750Vac". Izolační odpor udávají běžně 100Mohm @250Vdc.

Takže znova zopakuji svou otázku, strašně nepoužitelné?

Napísať odpoveď