Zesilovač LaDA2075

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
PaJa-trb
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Třebíč
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Zesilovač LaDA2075

Príspevok od používateľa PaJa-trb » 23 Feb 2014, 10:53

Zdravím,
tak jsem se konečně dokopal ke stavbě menšího zesáčku. Ze staršího gramce mám pěkné dřevěné repro bedýnky 4ohm.
Po menším pátrání jsem se nakonec rozhodl pro Thalesův projekt LaDA2075 (http://svetelektro.com/clanky/nizkofrek ... 5-400.html), ten jsem postavil 2x s LM1875.
K tomu zdroj, kde je integrovaný modul ochrany repro (profláknuté schéma odsud z fóra) a zdroj 15V pro korekce.
Ke zdroji a modulu ochran jsem přidal ještě 2barevnou LED - nutno 2mA (podle námětu Thalese), po zapnutí zesáku svítí oranžová, teprve s naskočením relé ochran zhasne červená a po celou dobu provozu svítí jen zelená LEDka. Je to tedy kontrola napájení a sepnutého relé.
Korekce (http://svetelektro.com/Forum/projekt-la ... 13961.html) jsem postavil podle nalimka33, jež mi poskytl i podklady, které bylo ještě potřeba mírně upravit - hlavně otočit poťáky bass a treble.
P.S. Není to sice žádný Hi-Fi, ale kravál to taky dokáže udělat :roll:
Prílohy
zesilovac_lada2075_korekce_eagle.zip
Korekce - brd a sch z Eagle 5.6
(62.24 KiB) 85 stiahnutí
Osazené korekce (ještě pře úpravou poťáků a návrhu)
Osazené korekce (ještě pře úpravou poťáků a návrhu)
zesilovac_lada2075_zdroj_eagle.zip
Zdroj + ochrany repro - brd a sch z Eagle 5.6
(36.36 KiB) 69 stiahnutí
Osazená deska zdroje a ochran repro
Osazená deska zdroje a ochran repro
Vnitřní uspořádání zesáčku
Vnitřní uspořádání zesáčku
Předek
Předek
Pohled zezadu
Pohled zezadu
0
Naposledy upravil/-a PaJa-trb v 04 Mar 2014, 19:45, upravené celkom 1 krát.
Nic není tak jednoduché, aby se to nedalo pokazit.
Týmová práce je nepostradatelná, protože zodpovědnost se dá svalit na každého.
Člověk by se měl učit z chyb ostatních. Protože nikdo nemá tolik času, aby je všechny udělal sám.

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Zesilovač LaDa2075

Príspevok od používateľa nalimko33 » 23 Feb 2014, 11:20

pekné Pavle!
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: Zesilovač LaDa2075

Príspevok od používateľa Andrej152 » 24 Feb 2014, 19:48

pekná práca :D ale aj tak nechápem prečo všetci dávajú výstup cez chinch :idea: :?: ale aj tak pekné... :wink:
0

neznamy

Re: Zesilovač LaDa2075

Príspevok od používateľa neznamy » 24 Feb 2014, 20:35

vsetci ? vidim to prvy krat, keby si pisal o jacku nepoviem, gitaristi a hudobnici nic ine ako jack nepoznaju, pritom on tak krasne skratovava vystup :D

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Zesilovač LaDa2075

Príspevok od používateľa spin90 » 24 Feb 2014, 20:57

Ja tiez nepamatam na to aby som videl cinchovy vystup. Ale principialne v tom problem nevidim. Len je to nestandardne. Ale preco nie.
Inak pekna praca, len tak dalej !
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Zesilovač LaDa2075

Príspevok od používateľa elmoto » 24 Feb 2014, 22:14

tie podklady na korekcie sú uz opravené? Inak pekná konštrukcia.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
PaJa-trb
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Třebíč
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Re: Zesilovač LaDa2075

Príspevok od používateľa PaJa-trb » 25 Feb 2014, 16:32

To elmoto: ano podklady jsou už OK, to je taky hlavní důvod proč jsem to sem dával. Je pravda že jsem sice nedělal novou desku (na svý to mám předrátovaný), ale chyba by tam být neměla.

K těm konektorům. Osobně v tom žádný problém nevidím, na vstup mám 2x cinch + jack 3,5 (kdyby nebyla po ruce redukce jack->cinch).
Ono spousta zesáků má vstupy/výstupy přes cinche (co jsem se tak rozhlížel po netu). Co jinýho tam taky dávat, pominu-li repro svorky na drát.
A díky za slova chvály. :oops:
0
Nic není tak jednoduché, aby se to nedalo pokazit.
Týmová práce je nepostradatelná, protože zodpovědnost se dá svalit na každého.
Člověk by se měl učit z chyb ostatních. Protože nikdo nemá tolik času, aby je všechny udělal sám.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Zesilovač LaDa2075

Príspevok od používateľa Thales » 03 Mar 2014, 09:23

Pájo nechtěl bys podklady na ten zdroj (když už si to tak udělal) hodit do toho threadu k Ladě? Eventuálně vadilo by ti kdybych je tam vložil já (aby nebyly až na konci)?

Použil si na tu dvojitou LEDku nízkospotřebovou? Když se použije normální tak při poruše neodpadne ochrana jelikož proud LED je větší než odpadový proud relé (vycházím z toho původního Finderu, jaký odpadový proud má tvoje relé nevím). Leda že by sis to posílil tranzistorem. (Teď na to nekouknu jelikož nejsem na svém PC takže žádný Eagle)

Jinak máš to pěkné, jen se mi nelíbí ty cinche na výstupu. Ne že by to u takto malého výkonu neprošlo pokud jsou kvalitní, ale není to zrovna košer řešení. Totéž ten chladič naležato. Takto velký to asi uchladí i v této poloze, nicméně žebra kolmo k základně by byly jistě lepší pokud se jedná o pasivní chlazení. Ale to ty víš.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Zesilovač LaDa2075

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 03 Mar 2014, 18:45

Nevideli ste este cinch vystup ? Male by ste zajst na soc :D
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
PaJa-trb
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Třebíč
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Re: Zesilovač LaDa2075

Príspevok od používateľa PaJa-trb » 03 Mar 2014, 19:36

Thales: Ten zdroj tam klidně přidej, ať je to pohromadě.
Schéma zdroje+ochran v obr. mám i tady: http://paja-trb.cz/konstrukce/zesilovac ... oj_sch.png

Dal jsem tam obyčejnou 2barevnou LED. Poruchu a odpad relé jsem nezkoušel, budu se na to muset někdy podívat. Dík za připomínku.

O chladiči vím, vzal jsem co bylo po ruce. Ve finále je na něm přišroubovaný ještě jeden menší ...
Te zesáček mám na běžnej poslech, nějakou extrémní zátěž (že by to slyšeli sousedi na druhým konci ulice) stejně neplánuju. Při zkoušení na něm nebylo víc jak 40°C.
Jelikož to byl první zesák, ani jsem nečekal že to bude dokonalý, vždy je co zlepšovat.
0
Nic není tak jednoduché, aby se to nedalo pokazit.
Týmová práce je nepostradatelná, protože zodpovědnost se dá svalit na každého.
Člověk by se měl učit z chyb ostatních. Protože nikdo nemá tolik času, aby je všechny udělal sám.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Zesilovač LaDa2075

Príspevok od používateľa Thales » 04 Mar 2014, 10:41

Tak pak poreferuj s tou LED. Ono to původně bylo myšleno tak že buď se připojí samostatná LED pokud budou ochrany použity samostatně, nebo na DPS zdroje co jsem k tomu chtěl volně hodit dám jednoduchý obvod který způsob že LED bude svítit jen červeně nebo zeleně, hlavně by tam pak šla dát normální LED a ne nízkospotřebová, ale to jsem pak už nedodělal.

Ještě jedné věci jsem si všiml. Když nevyužíváš tu oddělenou signálovou zem na koncových modulech pak tam nemusí být ten oddělovací rezistor, ale může tam být místo něj jen propojka. To jen taková poznámka bokem. Možná ti také vrtalo hlavou na co je uprostřed desky ten faston na zemním potenciálu. Ten byl myšlen např. jako zemní bod pro napájení předzesilovače pro zjednodušení vhodné topologie zemnění a eliminaci případných brumů. Zatím jsem ale ještě neviděl nikoho kdo by to použil.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
PaJa-trb
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Třebíč
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Re: Zesilovač LaDa2075

Príspevok od používateľa PaJa-trb » 04 Mar 2014, 19:44

Tak jsem to zkoušel a s obyčejnou LED ochrany nevypnuly. Takže je opravdu nutné dát 2mA LEDku (zase bylo co dělat).

Jelikož jsem se snažil číst tvůj návod a nějaký moudra z fóra okolo lady, tak jsem odpor nahradil drátkem (jelikož země jsou spojeny přes korekce) a faston jsem osadil jak tak do počtu, kdyby náhodou ... (chvilička práce navíc).
0
Nic není tak jednoduché, aby se to nedalo pokazit.
Týmová práce je nepostradatelná, protože zodpovědnost se dá svalit na každého.
Člověk by se měl učit z chyb ostatních. Protože nikdo nemá tolik času, aby je všechny udělal sám.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok