Čítač frekvencie do 1300Mhz

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Čítač frekvencie do 1300Mhz

Príspevok od používateľa AEdison » 04 Feb 2016, 20:02

Pekný deň prajem.

Po dlhom čase som opäť chytil "slinu" niečo tvoriť. Spomenul som si že niekde v útrobách mojej skrine, by sa mal nachádzať čítač, ktorý tam zapadal prachom úctyhodné tri roky. Takmer všetko na ňom bolo hotové, jediné čo bolo treba urobiť, vyrezať diery do krabičky a vyriešiť BNC konektory. Keďže aktuálne mám rozrobené nejaké tie projekty z atmegou, čítač by mi zjednodušil život.

Jena sa o toto zapojenie: http://svetelektro.com/clanky/citac-do-1300mhz-252.html
Tento čítač som robil na trikrát. Prvá doska bola originálny návrh, ktorá sa nie tak celkom podarila. Druhá doska bola už môj návrh, ale po zložení to nefungovalo. Keďže som vymenil 60% súčiastok a čítač naďalej nefungoval, kontaktoval som zawina. Ani po týždňovej SS komunikácii, sa mi čítač stále nepodarilo rozbehať, tak som mu ho zabalil a poslal. Chyba bola v rezistore. Tak banálna a nepatrná chyba ma stála takmer dvojnásobné náklady + obťažovanie zawina. (Týmto zawinovy veľmi pekne ďakujem a aj všetkým tým, ktorý mi pomáhali ale na ich meno si už nespomeniem.) Tretia doska bola robená už na mieru krabičke, kde som vytváral samostatnú šablónu krabičky do eagle. Snažil som sa dosku navrhnúť tak, aby som zabránil parazitnej kapacite medzi vodičmi. Na rady členov fóra, som natiahol polygon tak ako som natiahol. Počnúc dnešným dňom sa na to pozerám kriticky, ale na novú dosku už nemám čas, ani chuť. Pôvodne som počítal z napájaním malou 12V batériou umiestnenou na doske, ale púzdro som na ňu nevedel zohnať a moje riešenie nebolo poriadne domyslené. Nakoniec, je tam štandardná 9V batéria, ktorá je nešťastne uložená už do aj tak tesnej krabičky. Už som si myslel že tam všetko nenatlačím. Ešte nemám dokončené popisky, pretože mám pokazenú tlačiareň a viac menej mi tam ani nechýbajú. Časom ich snáď dorobím.

Prvú meraciu sondu som odpozoroval zo školy. Jediná vec čo ma napadla, urobiť to z pera. Komický výsledok si môžte pozrieť v galérii. Neskôr sa mi uštedrila aj originál sonda z vyradených vecí.

Prvé testy vstupu A(5Hz - 30MHz) a vstupu C(TTL), ukazujú že funguje ako má. Vstup B(20Mhz - 1300Mhz) som netestoval pretože doma nemám žiaden zdroj adekvátnej frekvencie (alebo o tom neviem) na test. Ak máte nápady, kde môžem odčítať stabilných napr. 200MHz, sem s nimi.

Foto dokumentácia v skratke:
Obrázok

Obrázok

Ostatné fotky nájdete TU.

V prílohe zasielam návrh plošného spoja v eagle 6(myslím). To je všetko čo som v počítači našiel. Cca pred dvoma rokmi mi odišiel disk a stratil som tretinu dát a medzi nimi aj súbory z projektov, ktoré som kedysi robil. Preto ak vám tam niečo chýba, tak to už neexistuje.

Na záver, dúfam len že som na nič nezabudol. Malé ospravedlnenie za kvalitu fotiek, prípadnú gramatiku alebo úpravu článku. Na veľa nepísaných pravidiel tejto stránky, som za tú dobu možno aj zabudol. Preto za okaté chyby budem rád, ak mi zašlete SS a nebudete to rozoberať pod článkom.
Ďakujem.
Prílohy
tač do 1,3GHz.brd
Návrh dps.
(33.96 KiB) 95 stiahnutí
0
Naposledy upravil/-a AEdison v 18 Jún 2016, 00:12, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1771
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Čítač frekvencie do 1300Mhz

Príspevok od používateľa jezevec » 04 Feb 2016, 20:04

Odkaz na fotky je neplatný.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čítač frekvencie do 1300Mhz

Príspevok od používateľa elmoto » 04 Feb 2016, 20:59

odkaz je už v poriadku. Pekná práca :thumbup:
0
nie som tu

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok