TB6600HG Stepper motor driver

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Andy99
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 05 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

TB6600HG Stepper motor driver

Príspevok od používateľa Andy99 » 15 Máj 2016, 22:30

Dobry vecer :) Po niekolkych nie uplne uspesnych pokusoch o riadenie krokovych motorov som sa rozhodol zhotovit si vlastnu konstrukciu. Konstrukcie, s ktorymi som sa doteraz stretol neboli pre moje podmienky dostatocne vyhovujuce. Jedna z testovanych elektronik riadila motor skor ako hudobny nastroj nez ako motor (po skontrolovani priebehov som sa tomu nakoniec ani nedivil). Dalsia nedisponovala skoro ziadnymi zakladnymi ochranami ako prapatie, nadprud ci prehriatie, proste nic. K inej zase nebola k dispozicii schéma, podla ktorej som to chcel opravit. Stravil som pri tom X hodin reverse engineering-u a nakoniec som zistil, ze to bolo od zakladu zle navrhnute.

Cele toto som absolvoval z jedneho dovodu, a tym bol straveny cas, no v neposlednom rade aj peniaze. Ked som si spocital cas a naklady s tym spojene, povedal som si, ze nema vyznam pustat sa do vlastnej konstrukcie. Nakoniec som bol k tomu donuteny a v konecnom dosledku toto rozhodnutie vobec nelutujem. Myslim, ze uvod do problematiky je dostacujuci ... :D .

Dostavame sa teda k samotnemu navrhu driver-u. Zvazoval som rozne konstrukcie a riadenia, no nakoniec som zvolil obvod TB6600HG. Ide o riadiaci obvod od firmy TOSHIBA, pricom ma v sebe integrovane vsetky potrebne funkcie. Na i-nete existuje velmi vela konstrukcii prave s tymto obvodom, alebo jeho variaciami. Jednou z tychto verzii je aj TB6560AHQ. Pre porovnanie prikladam obrazok obsahujuci aj zakladne informacie o zariadeni:
TB6600HQ vs TB6560AHQ
TB6600HQ vs TB6560AHQ
Premena 3D modelu na realny vyrobok.
Pocas navhru som sa inspiroval niekolkymi konstrukciami, z ktorych som povyberal to najpouzitelnejsie a doplnil ich o vlastne vylepsenia. Nakoniec z toho vznikol custom stepper motor driver. Samotne riadenie prebieha pomocou STEP, DIR a EN signalov ako u vacsiny elektronik.
PCB
PCB
Premena 3D modelu na realny vyrobok.
3D_model
3D_model
real
real
Samozrejme ani toto zapojenie sa neobislo bez dodatocnych uprav, ale myslim, ze to k vyrobe prototypov patri. Sice tato sekcia sluzi na prezentovanie finalnych vyrobkov, tak verim, ze tato konstrukcia kriterium splna. Zariadenie bude sluzit na riadenie jednej osi CNC frezy. Dufam, ze sa Vam moja konstrukcia pacila a mozno pomoze aj niekomu dalsiemu ;).
0

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok