Ovládanie čerpadla ultrazvukom

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Dodko1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13 Nov 2016, 11:46

Ovládanie čerpadla ultrazvukom

Príspevok od používateľa Dodko1 » 13 Nov 2016, 12:37

Zdravím,
urobil som prvý použiteľný výrobok tak sa s ním pochválim :)
Meria výšku hladiny vody, ak dosiahne maximum zapne zásuvku s čerpadlom, ak vyčerpá do minima vypne.
Hodnoty hladiny sa ukladajú do EEPROM pri prepnutí prepínača. Prepísanie hodnôt je možné prvých 10 sekúnd po zapnutí, neskôr prepínač slúži len na ručné spustenie čerpadla. Počíta si aj čas zapnutia čerpadla ak by čerpalo viac ako 5 minút a nedosiahne minimum tak ho vypne a čaká 5 minút na vychladenie. RGB dióda zobrazuje približné naplnenie nádrže.
Využitie: v pivnici je umývadlo pod úrovňou kanalizácie, tak ja tam nádržka z ktorej sa prečerpáva do kanalizácie.

Použité Arduino Nano a ultrazvukový snímač HC-SR04. Ak používam RGB LED je potrebné ku každej farbe dať odpor alebo stačí na spoločný vývod?

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Video https://www.youtube.com/watch?v=8-AXjXayplY
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Ovládanie čerpadla ultrazvukom

Príspevok od používateľa hpeter » 13 Nov 2016, 19:04

:) cidlo bude chranene proti vlhkosti? Spolocny odpor bude ok . Este by som dal upozornenie chyboveho stavu (?)
Počíta si aj čas zapnutia čerpadla ak by čerpalo viac ako 5 minút a nedosiahne minimum tak ho vypne a čaká 5 minút na vychladenie.
0

Dodko1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13 Nov 2016, 11:46

Re: Ovládanie čerpadla ultrazvukom

Príspevok od používateľa Dodko1 » 13 Nov 2016, 19:45

Koncový používateľ to má skoro 2 roky na kontaktnom poli, napájané USB nabíjačkou tak teraz som už urobil normálnejšiu verziu. Čidlo vraj zatiaľ nezhrdzavelo tak tam pripojí doterajšie, odovzdal som to bez čidla, má na to urobenú nejakú krabičku. Chybový stav hlásiť keď tak v budúcej verzii ak by som znovu robil, to by sa tiež mohla snímať teplota motora čerpadla.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok