Izolovaný převodník USB/UART

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Mimar
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16 Jan 2015, 10:59

Izolovaný převodník USB/UART

Príspevok od používateľa Mimar » 18 Jan 2017, 17:12

Ahoj,

pro svoje domácí laborování jsem potřeboval izolovaný převodník z USB na UART. V šuplíku se mi válel už skoro zapomenutý, notoricky známý obvod FT232RL, SMD 2W DC/DC měnič a pár digitálních oddělovačů z předchozích projektů, tudíž, proč je nevyužít a neumístit je spolu na jednu desku, ne? Navíc mi mezi všelijakým harampádím chytala prach rozměrově vhodná Alu krabička od Číňana z Alieexpressu :)

Jednoho (no, bylo jich víc :lol: )hezkého odpoledne a večera jsem nakreslil schéma, negativní fotocestou vyrobil a následně ofrézoval dvouvrstvou DPS, zanýtoval měděné nýtky jako prokovy, osadil a připojil do USB. Stačilo vychytat pár mušek a převodník se krásně rozběhnul.
Co mi ale kazilo radost, byla krabička, či spíše její čela, která asi vypilovalo a vyvrtalo nějaké čínské dítě unavené 12ti hodinovou směnou někde v zaprášené fabrice 8O Nezbylo, než vzít trojkombinaci od Proxxonu (vrtačku FBS 240/E, stojan a křížový stůl) a čela si vyrobit samodomo. Použil jsem k tomu čiré plexisklo (aby bylo vidět na indikační LEDky) o tloušťce 3 mm, 2 mm frézku a samolepící papír pro tisk předlohy. Výsledek sice vypadá trochu kostrbatě, ale funguje :applause:

Pro zajištění vodivého kontaktu USB konektoru a přilehlé části desky s krabičkou byly na kraje desky připájeny jazýčky ulomené z kostky RJ45.
Prílohy
USB2UART_1.JPG
USB2UART_2.JPG
USB2UART_3.JPG
USB2UART_4.JPG
USB2UART_5.JPG
USB2UART_6.JPG
USBtoUARTconverter.pdf
(30.96 KiB) 117 stiahnutí
USBtoUARTconverter-PCB.pdf
(59.17 KiB) 104 stiahnutí
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Izolovaný převodník USB/UART

Príspevok od používateľa AndiCibula » 18 Jan 2017, 19:50

Feľmi dobre ! Niet čo dodať.
Akurát my v práci dávame medzi izolované obvody frézovanú drážku.
0
Performance in nanospace.

Mimar
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16 Jan 2015, 10:59

Re: Izolovaný převodník USB/UART

Príspevok od používateľa Mimar » 19 Jan 2017, 08:10

Ahoj. O frézované drážce jsem také uvažoval, ale nakonec mi díky poměrně malému izolačnímu napětí použitého DC/DC měniče přišla celkem zbytečná, stačí vlastní plocha DPS :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok