Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • GSM signaliz├ícia

GSM signalizácia

M├┤j v├Żrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

GSM signalizácia

Odosla┼ąod pablox » 01 Apr 2018, 18:55

Zdrav├şm chlapi,
prid├ívam svoj mini v├Żrobok, ktor├Ż by mohol niekoho niekedy in┼ípirova┼ą alebo pom├┤c┼ą.
Ide o GSM signaliz├íciu, ktor├í odosiela SMS pri nasledovn├Żch udalostiach:
-zaplavenie priestoru - pou┼żil som z├íplavov├ę ─Źidl├í Jablotron LD-12
-v├Żpadok elektrickej energie
-zv├Ż┼íenie teploty v chladni─Źke - spojenie s Monitorom teploty v chladni─Źke, ktor├Ż som tu prezentoval d├ívnej┼íie. Niekomu mo┼żno pr├şde odveci, ┼że som pou┼żil 2 zariadenia, ke─Ć sledova┼ą teplotu v chladni─Źke m├┤┼żem priamo touto GSM signaliz├íciou. Je to tak preto, lebo monitor teploty vznikol sk├┤r ako GSM signaliz├ícia a nechcel som hotov├Ż v├Żrobok vyhadzova┼ą a nahr├ídza┼ą ho in├Żm.

Cel├ę to riadi Arduino NANO, na komunik├íciu s GSM sl├║┼żi modul SIM900 (boli s n├şm dos┼ą probl├ęmy kv├┤li zl├ęmu dodan├ęmu FW).
Na z├ílohu nap├íjania po─Źas v├Żpadku a nap├íjanie hlavne modulu SIM900 sl├║┼żi LiION akumul├ítor 4.2V.

V┼żdy sa odosiela jedna SMS pri vzniku alarmu a druh├í ke─Ć alarm zanikne. Pri zaplaven├ş je pr├ştomn├Ż aj akustick├Ż alarm o ktor├Ż sa star├í samovybudzuj├║ci piezo bzu─Źiak. Akustick├Ż alarm mo┼żno vypn├║┼ą prepnut├şm prep├şna─Źa. Zaput├şm druh├ęho prep├şna─Źa sa 2x zavol├í na dve r├┤zne ─Ź├şsla (nie─Źo ako SOS vstup).

Zdroják pre Arduino: http://www.pablox.net/clanky/rozne/gsm/GSM_brana.ino

Sch├ęma zapojenia:
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Cel├Ż ─Źl├ínok http://www.pablox.net/index.php?option= ... 7&Itemid=1
pablox
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1108
Vek: 27.82
Zalo┼żen├Ż: 19.07.2006
Paragraf: 23

Nasp├Ą┼ą na M├┤j v├Żrobok - MINI

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: jenda23, mzperx1 a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist