GSM Switch

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

bzuk
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 09:37
Bydlisko: Bratislava

GSM Switch

Príspevok od používateľa bzuk » 21 Apr 2018, 11:53

Objavilo sa tu zopar roznych GSM zariadeni a tiez by som rad niecim prispel, po niekolkych (rokoch) zdaroch a nezdaroch vo vyvoji som sa dopracoval ku finalnemu koncu, aj ked sa mi zda ze este nejaka ta zmena sa na zariadeni objavi, tak podme k veci :)

Uz podla nazvu GSM Switch je jasne ze zariadenie nieco zapina a vypina pomocou telefonu bud cez SMS alebo zavolanim na zariadenie, zariadenie je postavene na riadiacom chipe atmega1284p a GSM chipom SIM800C, aby to nebolo taka fadne pridal som tam aj teplotne cidlo, bud pre info aktualnej teploty alebo pre riadenie zapinania a vypinanie jedneho rele,

ked ze mi tam este ostalo zopar volnych pinov na chipe pridal som tam este 4 vstupy oddelene optoclenom pre pouzitie napriklad "alarmu", pri ich zopnuti sa odosle SMS na telefonne cislo ulozene v pamati,

aktualny stav zariadenia a kazda zmena sa vypisuje na malom Oled LCD, alebo je mozne si tuto informaciu posla aj na telefon
bzuk GSM.png
0

fkvrtak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 21 Okt 2012, 17:10
Bydlisko: ZM

Re: GSM Switch

Príspevok od používateľa fkvrtak » 21 Apr 2018, 12:38

dobra praca
Neplanujes to ponuknut ako stavebnicu?
0

bzuk
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 09:37
Bydlisko: Bratislava

Re: GSM Switch

Príspevok od používateľa bzuk » 21 Apr 2018, 13:34

Dakujem :)
nad tym som nerozmyslal :) zatial ako celok, ale su tam suciastky ktore len tak nenapajkujes ako napriklad SMF05C https://www.semtech.com/uploads/documents/smf05c.pdf, tak kedy to mala byt ako stavebnica nieco by uz muselo byt napajkovane :)
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: GSM Switch

Príspevok od používateľa Washu » 21 Apr 2018, 13:58

SC70-6 je nejake nenapajkovatelne puzdro? Odkedy?
Pozeram na dosku a zda sa ze smetie je v 0805 a vacsich, to je tazka pohoda.
Ked chcete naozaj debilne puzdra skuste si nejake tlste uModule od linearu alebo CSP BGA ;)

PS: Ako argument preco radsej hotove by som chapal skor to ze balenie "smetia" zaberie viac casu nez osadenie novych dosiek takze v principe stavebnica moze byt trahsia ako osadena doska. Ale pajkovat SC70 snad dokaze kazdy aspon trochu skuseny elektronik.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: GSM Switch

Príspevok od používateľa amater63 » 21 Apr 2018, 14:21

Jak se říká,Washu ,všichni mají oči a vybavení jako ty.Další možnost je, že by jsi to osazoval když je to "brnkačka" 8O ( jinak zajímavá konstrukce )
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: GSM Switch

Príspevok od používateľa Washu » 21 Apr 2018, 14:28

Kto na to nema oci alebo vybavenie asi nebude chciet kupit stavebnicu, ale zoberie rovno hotovy vyrobok, nie?
Ten kto chce stavebnicu tak vacsinou preto aby mal radost z vykonanej prace, ekonomicky to prilis vyhodne nieje ako som pisal vysie.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

bzuk
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 09:37
Bydlisko: Bratislava

Re: GSM Switch

Príspevok od používateľa bzuk » 21 Apr 2018, 14:41

"Washu"
ty si sa nejako napajedil, ja som to myslel v zlom, ale tak ze nie kazdy ma prislusnu techniku na taketo pajkovanie, poznam kopu ludi co si kupia pajkovacku z Lidlu s 2mm hrotom a chcu dobit svet, nic proti nim nemam ale ked ti posle mail s fotkami s odlepenymi cestickami na DPS tak ta to nahneva, ked sa ho spytas cim to pajkoval zistim ze ma staru trafopajku po dedovi a doteraz snou spajal kable,

ak by toto niekto chcel ako stavebnicu nemam problem mu to poslat, nemam problem mu to poslat aj s kazdou suciastou zvlast zabalenou :) a nemam argument ze koli jednaj suciastke by som to posielal len ako celok !!! napisal som to tak ze zatial ako celok a ak by niekto chcel stavebnicu tak nejaka suciastka by uz bola napajkovana, nie ze by boli vsetky napajkovane
0

alois

Re: GSM Switch

Príspevok od používateľa alois » 21 Apr 2018, 17:10

Skôr by bola na mieste debata, aká je vyvolávacia cena za postavenú dosku, na porovnanie s inými výrobcami.
Poprípade info, koľko čísiel na ovládanie je voľných v pamäti, spôsob programovania a.t.ď.

Kto má čo doma a na čo sa cíti je jeho osobná vec!
Naposledy upravil/-a alois v 22 Apr 2018, 06:09, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: GSM Switch

Príspevok od používateľa amater63 » 21 Apr 2018, 20:13

Ale on chtěl předvést-ukázat svůj výrobek !
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: GSM Switch

Príspevok od používateľa boraicho » 21 Apr 2018, 20:54

Kolko by si za to chcel?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

bzuk
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 09:37
Bydlisko: Bratislava

Re: GSM Switch

Príspevok od používateľa bzuk » 21 Apr 2018, 22:39

alois
cele ovladanie a nastavanie by bolo na dlhe pisanie :) tak ked budem doma prilozim sem manual co som k tomu napisal, inac ak sa zapne kontola cisla tak zatial je to nastavena na jedno cislo ulozene v pamati, ale to sa da este doplnit lebo eeprom je este takmer prazdna


co sa tyka ceny, toto nie je to spravne vlakno na pradaj :)
0

alois

Re: GSM Switch

Príspevok od používateľa alois » 22 Apr 2018, 06:21

Beriem na vedomie od začiatku, že toto je prezentácia, nie ponuka na predaj.

Manuál nie je nutný sem dávať, ja som skôr mal na mysli porovnať cenu tvojej zostavy a cenu reálneho nákupu podobného výrobku v SR.
(nie Čína!)
Aj keď tento výrobok môžeš predávať iba ako fanúšik svojim kamarátom....

Info o počte predprogramovaných čísiel je pre mňa napríklad hlavný určujúci faktor pre sféru použitia.
Pokiaľ tam mám 1-4 čísla tak je to jednoúčelovka.
Pokiaľ do 10, tak to viem dať k alarmu, NVR a.t.ď.
A ak 100-500, tak je to namontovateľné pre vstupnú rampu do objektu.....

Druhým faktorom je zase pre mňa spôsob programovania, LAN, USB, RS232, alebo SMS, lebo robiť 500 čísiel cez SMS je na ......

bzuk
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 09:37
Bydlisko: Bratislava

Re: GSM Switch

Príspevok od používateľa bzuk » 22 Apr 2018, 11:39

prvotna myslienka bola ovladanie rele cez SMS, postupne sa k tomu pridali dalsie veci, a podmienka bola ovladat to jednym cislom ak by bolo zapnute zabezpecenie, urcene na chatu, ale to by sa dalo rozsirit na viac cisel, komunikacia-konfiguracia je zatial cez SMS, ale uz pripravujem prepojenie cez RS232 alebo cez BT modul,

co sa tyka podobnych zariadeni na SR v rozumnej cene sme nenasli, na viac rele uz to bolo predrazene alebo tam boli nepotrebne veci ktore nevyhovovali,
toto je urcene pre znamych nie pre velkovyrobu :) podla ich poziadaviek sa zariadenie aj niekolko krat prerabalo
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok