Gitarovy efekt - Jimi Hendrix Fuzz Face

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Gitarovy efekt - Jimi Hendrix Fuzz Face

Príspevok od používateľa Wili » 18 Júl 2018, 20:18

Práve budujem malé gitarové kombo a povedal som si že popri tom bordeli sa zvezie aj nejaký gitarový efekt. Už veľmi dlho sa chystám postaviť si nejakú gitarovú skresľovaciu krabičku a aj za týmto účelom v šúflíkoch už asi 10 rokov čakajú germániové Tesla GC518 (z vykuchaných musicov 70/130) kým nastane ich správny čas a ten práve nastal :-) chcel som pravý oldschool germániový fuzz, tak som pokukoval a inšpiroval sa na internete a použil overenú schému.

Z kôpky GC518 čo som mal som navyberal tie výberové s najvyšším zosilnením. Krabička je nejaká Hammond na tento účel určená. Chcel som aby to bolo tip-top ako továrenský výrobok a žiadne nespoľahlivé kábliky a bordel, tak som to postavil komplet celé na DPS na ktorej je uchytené úplne všetko, takže jediný kábel je napájací k 9V baterke. Je to aj jednoduchšie riešenie lebo ten prepínač, jacky potenciometre a všetko by malo fakt veľmi veľa vývodov a káblov... aby sa to dalo pekne namontovať do krabičky použil som neutrick jacky s maticou, kt. je akoby skrutka čo sa zapustí do jacku a nie opačne ako to vačšinou býva.

Veľmi sa mi páčia originálne potlačené krabičky tak som si vyrobil originálny dizajn aký nikto nemá :twisted: zámerom bolo aby to navodzovalo trochu taký psychadelický dojem 8) tak som tam chcel dat UV ledky s nimi to vyzeralo fakt super, len dost osilňovali a boleli z toho oči tak som nakoniec dal zelené čo bola varianta č.2. Kým som našiel tie správne ledky vyskúšal som asi 10 druhov a rôznych farieb :rolleyes: Pôvodne som chcel vypáliť obrazok laserom ale krabičku som nechcel eloxovanú aby to malo ten pravý vintage look, ale mám to len zo surového hliníku kt. som obrúsil a teda laserovat sa tak kvalitný obrázok bez eloxu veľmi nedal, preto to je nakoniec spravené na nejakej UV tlačiarni alebo čo to je. Je to dosť oteru odolné a vyzerá to super.

Takýto FUZZ efekt v obchode stojí neskutočne veľa peňazí, a doma postavené ma to vyšlo asi 4x menej a ešte je to aj originálnejšie 8)

A čo to robí po elektrickej stránke? v podstate zo sínusovky to spraví obdĺžnik, potenciometrami sa potom dá nastavovať zaoblenosť hrán toho obdľžniku veľmi pekne plynule a teda úroveň resp. charakter skreslenia. Prepínač funguje ako bypas. Vstupný jack zároveň funguje ako vypínač pre pripojenie napájania pre celý efekt.

Keby Vás zaujímalo to grcnuté lepidlo z tavnej pištole uprostred DPS to je preto lebo ak som zatlačil na ledky z vrchu pri montovaní do krabičky tak to chcelo odlupovať spoje z DPS, takže to je taká forma fixácie :oops:

V prílohách na konci prikladám aj súbor pre výrobu DPS ak by to niekto náhodou chcel stavať. Ak by niekto nezohnal GC518 je možné použiť v podstate akékoľvek germániové PNP tranzistory, prípadne ak nezoženiete žiadne tak by to malo fungovať aj s obyč. BC557 a pod.
Prílohy
IMG_1330.JPG
IMG_1331.JPG
IMG_1332.JPG
IMG_1322.JPG
IMG_1325.JPG
HendrixFuzz.brd
(55.76 KiB) 62 stiahnutí
HendrixFuzz.sch
(614.52 KiB) 81 stiahnutí
0

hitule
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 03 Okt 2013, 17:42
Bydlisko: Písek

Re: Gitarovy efekt - Jimi Hendrix Fuzz Face

Príspevok od používateľa hitule » 18 Júl 2018, 21:55

Pěkně udělaný, ty ledky jsou démonický :D to když uvidí malý děti, tak se budou pomočovat :D :D K+
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Gitarovy efekt - Jimi Hendrix Fuzz Face

Príspevok od používateľa deepspace » 18 Júl 2018, 21:56

Pěkná práce ;) K+
0

Používateľov profilový obrázok
Lubes
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Rožňava
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Gitarovy efekt - Jimi Hendrix Fuzz Face

Príspevok od používateľa Lubes » 19 Júl 2018, 06:45

Parádna práca ! :thumbup: Vyzerá to fakt dobre.
Gitarový efekt som tiež staval pred pár rokmi, nakoniec som našiel niečo od Marshallu, malo parádny efekt, akurát som nevedel zohnať ten prepínač na bypas.
0

hitule
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 03 Okt 2013, 17:42
Bydlisko: Písek

Re: Gitarovy efekt - Jimi Hendrix Fuzz Face

Príspevok od používateľa hitule » 19 Júl 2018, 10:21

Lubes: oni se dají sehnat už v pohodě v ČR jen stojí 2 - 3 kila kus.
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Gitarovy efekt - Jimi Hendrix Fuzz Face

Príspevok od používateľa Loloone » 19 Júl 2018, 10:53

K+ prima design :thumbup:
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok