Topenářský rozvaděč

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Topenářský rozvaděč

Príspevok od používateľa jenda23 » 19 Jan 2019, 09:12

Ahoj,

aby to to tu nebyla jen samá elektrika tak jen na omrknutí dávám do placu na omrk rozvaděč pro topení na barák. Základ je nerez jekl 80x60, otvory páleny na 4 osém laseru. Návarky jsou dělané z trubky na soustruhu. Vařený elektrodou. Rozvaděč obsahuje anuloid a rozvodné lišty pro výstup z kotle a vratku. Ještě chybí doosadit třícesťák se servopohonem.
Prílohy
P1320063.JPG
P1320064.JPG
P1320065.JPG
DSC00421.JPG
DSC00414.JPG
DSC00423.JPG
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Topenářský rozvaděč

Príspevok od používateľa hpeter » 19 Jan 2019, 09:42

mnoho budikov jak v elektrarni :thumbup:
0

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

Re: Topenářský rozvaděč

Príspevok od používateľa sbf » 19 Jan 2019, 10:28

Uplne neprakticky navod pre sporilkov ktorym sa zda hotovy rozdelovac drahy a chcu radsej zmajstrovat - drahy material, narocnejsie na zvarenie, sustruh treba - take omrvinky v dnesnej dobe prakticky nemozne dat vyrobit
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Topenářský rozvaděč

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Jan 2019, 13:36

Budíkov nie je nikdy dosť, hlavne, ak potrebujem identifikovať závadu v okruhu ÚK,lebo je podla čoho sa držať a porovnávať.
Práve nedávno som to ocenil,ked som hladal príčinu nekúrenia do vetvy VZT.

Prečo by mal kupovať hotovú a drahú vec,ked má na to prostriedky aj materiál a navyše keď sa jej aj tak musia prispôsobiť ostatné komponenty,lebo tam nepasuje.
Takto si to môže vyrobiť presne na mieru ,aby to tam pasovalo v priestore. :wink:
Máloktorý kúrenár namotuje filter tak správne ako ty, zväčša ich dávajú opačne.Kto vie prečo je to tak, tak to vie, kto nie, nech rozmýšla. :wink:
Jediná pripomienka je, že tie odvzdušňováky si mohol dať na kraj rozdelovača a ten upevniť potom s miernym sklonom, aby vzduch išiel k nemu.

Jenda K+
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Topenářský rozvaděč

Príspevok od používateľa jenda23 » 19 Jan 2019, 20:12

sbf napísal:Uplne neprakticky navod pre sporilkov ktorym sa zda hotovy rozdelovac drahy a chcu radsej zmajstrovat - drahy material, narocnejsie na zvarenie, sustruh treba - take omrvinky v dnesnej dobe prakticky nemozne dat vyrobit
áno máš pravdu, ale když má máš matroš za děkuju, svářet nerez není pro mě problém a soustruh dostupný mám a ještě se při tom něco naučíš proč to kupovat. Já si věci radši vyrobím a něčemu se naučím něž věci kupovat jako většina ostatních. A navíc i kdybych si chtěl koupit něco takového, nenašel jsem firmu co toto dělá v nerezi. A jen anuloid v železe takto vybavený stojí kolem 8 táců.


5ko ano to jsem pokakal původní plán takto byl, ale opticky se mi to nelíbilo. Ted už bych to udělal radši jako říkáš, no pár nocí jsem kvůli tomu nespal :D
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Napísať odpoveď